DODAJ
MatKoz 07.02.2012, godz. 12:56
Zintegrowane Centrum Komunikacyjne
odpowiedz
MatKoz 07.02.2012, godz. 12:57
31045_1000x.jpg
odpowiedz
MatKoz 07.02.2012, godz. 12:59
Jak poinformował Retailnet.pl Tomasz Andryszczyk reprezentujący inwestora, spółkę Retail Provider, budżet przeznaczony na tę inwestycję przekracza 100 mln euro. – Ostateczna wartość inwestycji zależna będzie od uzgodnień dotyczących zakresu prac przy inwestycji. Za kilka dni poinformujemy, który fundusz sfinansuje inwestycję. Obecnie mogę powiedzieć, że jest to jeden z największych funduszy nieruchomościowych notowanych na europejskich giełdach

pokaz-artykul.png
odpowiedz
MatKoz 07.02.2012, godz. 13:01
Budżet planowanej przez spółkę Retail Provider budowy Zintegrowanego Centrum Komunikacyjnego w Olsztynie to ponad 100 mln euro. Jedna czwarta tych środków zostanie przeznaczona na funkcje publiczne. Jak udało się nam dowiedzieć, prawdopodobnie już w przyszłym tygodniu poznamy partnera finansowego projektu - znany na polskim rynku fundusz inwestycyjny.

Projekt spółki Retail Provider zakłada stworzenie na terenach dworców PKP i PKS Zintegrowanego Centrum Komunikacyjnego

pokaz-artykul.png
odpowiedz
eyango 07.02.2012, godz. 20:53
Pozwalając sobie na komentarz. Znając specyfikę miasta ludzi, a w szczególności urzędników. To w życiu nie powstanie to centrum...
odpowiedz
Orzech 07.02.2012, godz. 22:15
Może nie w takiej formie, ale pewnie kiedyś powstanie.

Ja stawiam na wielką galerię handlowo-usługową plus funkcje komunikacyjne (pociąg, autobus), jako "dodatek" - generator ruchu, napędzajacy klientów sklepom i restauracjom w tej galerii :)
odpowiedz
eyango 08.02.2012, godz. 00:50
Panie kochany Orzechu. Gdyby Wrocław miał taki plac jak Plac Konstytucji 3 Maja jak w Olsztynie to byśmy mieli Centrum Przesiadkowe jak w Szwajcarii. Gdyby jeszcze wykorzystać teren Hotelu Gromada, który można by zburzyć i postawić coś konkretniejszego - mowa o hotelu, oraz działkę za Hotelem, która (niestety) wzięła się Zaira Investments i buduje tam kompleks handlowy, który powstawał w bólach przez 20 lat. To naprawdę było by konkretnie. Pod rondem przejścia podziemne do dworca, hotelu, galerii handlowej. Na Placu Konstytucji 3 Maja centrum przesiadkowe miejskie - tramwaje, autobusy, taxi - jak na Rondzie Regana we Wrocławiu ... dream...

Mapka http://g.co/maps/2yjn5
odpowiedz
Kajtman 09.02.2012, godz. 17:40
Przedstawiciele spółki Retail Provider, zamierzającej budować Zintegrowane Centrum Komunikacyjne, wejdą w skład miejskich zespołów roboczych, które będą tworzyć koncepcję przebudowy dworców PKP i PKS - ogłosili przedstawiciele spółki i prezydent Olsztyna.

We czwartek podczas konferencji prasowej w olsztyńskim ratuszu przedstawiciele Retail Provider zaprezentowali koncepcję Zintegrowanego Centrum Komunikacyjnego, łączącego funkcje galerii handlowej z usługową funkcją dworców PKP i PKS.

pokaz-artykul.png
odpowiedz
Orzech 09.02.2012, godz. 18:50
odpowiedz
Kajtman 28.06.2012, godz. 14:26
Radni Olsztyna podjęli uchwałę w sprawie przystąpienia do sporządzania miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla okolic Dworca Głównego. Jeśli finalny dokument zostanie przyjęty w tym roku, to inwestor - spółka Retail Provider - rozpocznie prace przy budowie Nowego Dworca Olsztyn już w pierwszej połowie 2013.

- To znaczący sukces inwestora, ale przede wszystkim urzędników i radnych, którzy otworzyli drogę do realizacji inwestycji o strategicznym znaczeniu dla stolicy Warmii i Mazur.

pokaz-artykul.png
odpowiedz
Kajtman 09.07.2012, godz. 14:03
Spółka Retail Provider rozpoczęła proces komercjalizacji centrum handlowego, które powstanie w ramach projektu budowy Nowego Dworca Olsztyn. Na terenie obiektu znajdzie się 180 punktów handlowo-usługowych oraz 7-salowe kino. Łączna wartość inwestycji to ok. 115 mln euro.

W stolicy Warmii i Mazur powstanie centrum handlowe o powierzchni najmu około 45 tys. mkw. zintegrowane z dworcem kolejowym i autobusowym. Jego otwarcie planowane jest na II połowę 2014 roku.

pokaz-artykul.png
odpowiedz
Kajtman 12.09.2012, godz. 13:32
Grupa Immofinanz będzie jedynym inwestorem nowego centrum handlowego w Olsztynie - pisze gazeta.pl. Budowa ma rozpocząć się w 2014 roku. W tym momencie urzędnicy muszą uchwalić plan zagospodarowania przestrzennego.

Na miejscu obecnego dworca ma powstać centrum przesiadkowe, dworzec kolejowy i autobusowy oraz galeria handlowa. Koszt całego przedsięwzięcia będzie oscylował w granicach 100 mln euro (420 mln zł).

Obecnie trwają rozmowy między inwestorem a miejskimi urzędnikami.

pokaz-artykul.png
odpowiedz
Orzech 27.02.2013, godz. 12:20
W Olsztynie powstanie największe w regionie warmińsko-mazurskim Zintegrowane Centrum Komunikacyjne. Przedsięwzięcie zakłada budowę nowych dworców PKS i PKP połączonych z galerią handlową, a także w pełni zintegrowanych z transportem miejskim. ZCK to projekt tworzony w ramach grupy kapitałowej, której częścią jest Katharsis Development - czytamy na portalu Retailnet.pl

pokaz-artykul.png
odpowiedz
Orzech 30.04.2013, godz. 22:32
Retail Provider zapowiada, że centrum komunikacyjne w Olsztynie może być gotowe już w 2014 roku

Już w 2014 pierwsi pasażerowie będą mieli szansę skorzystać z infrastruktury Nowego Dworca Olsztyn. - Zintegrowane Centrum Komunikacyjne w Olsztynie, projekt grupy kapitałowej Retail Provider, jest na ostatniej prostej - potwierdzili przedstawiciele inwestora.

Więcej: http://www.propertynews.pl/centra-handl ... 16475.html
odpowiedz
Orzech 10.09.2013, godz. 19:42
Krok w kierunku realizacji Zintegrowanego Centrum Komunikacyjnego w Olsztynie

W przyszłym tygodniu radni Olsztyna będą mogli zadecydować o przyszłości projektu Zintegrowanego Centrum Komunikacyjnego - podaje olsztyn.wm.pl. Chodzi o uchwalenie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego.

Więcej: http://www.propertynews.pl/centra-handl ... 19768.html
odpowiedz
Orzech 19.11.2013, godz. 11:44
Podczas specjalnej sesji Rady Miasta Olsztyna przyjęto miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego dla okolic Dworca Głównego. Na tym terenie spółka Retail Provider zamierza zbudować Zintegrowane Centrum Komunikacyjne - czytamy na portalu Propertynews.pl

pokaz-artykul.png
odpowiedz
Kajtman 27.01.2015, godz. 12:22
Firma, która chce budować zintegrowaną z dworcami kolejowym i autobusowym galerię handlową w Olsztynie, czeka na wsparcie miasta przy drogach dojazdowych i zapowiada rezygnację z inwestycji w razie odmowy ratusza - donosi gazeta.pl.

Rozpoczynają się rozmowy między PKP a inwestorami o budowie dworca. Dopiero pod koniec ub. roku PKP uznało, że firma Retail Provider (która kupiła część budynku wraz z PKS-em) jest wystarczająco przygotowana do negocjacji.

pokaz-artykul.png
odpowiedz
Kajtman 27.04.2015, godz. 13:19
- Naszym zdaniem w budynku Dworca Głównego drzemie ogromny potencjał - informuje w imieniu Stowarzyszenia Forum Rozwoju Olsztyna Krzysztof Suchowiecki. Na dowód tego, że obiekt może dobrze wyglądać i działać bez planowanej galerii przedstawia wizualizację.

Za kilka tygodni stowarzyszenia Forum Rozwoju Olsztyna planuje przeprowadzić debatę w sprawie Dworca Głównego w tym mieście z udziałem m.in. przedstawicieli magistratu oraz mieszkańców.

pokaz-artykul.png
odpowiedz