DODAJ
Kajtman 30.06.2010, godz. 14:42
OXYGEN, biurowiec klasy A, powstanie przy jednej z głównych arterii komunikacyjnych miasta, przy skrzyżowaniu al. Wyzwolenia z ul. J. Malczewskiego, w ścisłym centrum Szczecina. Dzięki bardzo dobrej infrastrukturze Inwestycja przygotowywana jest pod potrzeby firm specjalizujących się w zaawansowanych technologiach informatycznych i telekomunikacyjnych.OXYGEN będzie miał 10-kondygnacji, ponad 14 tys. mkw. powierzchni wynajmowanej. Zawierał będzie 1 kondygnację podziemną z przeznaczeniem pod miejsca parkingowe oraz 9 kondygnacji naziemnych. Budynek wyposażony w zaawansowane systemy bezpieczeństwa ma zagwarantowany 24-godzinny dozór obiektu z systemem kamer przemysłowych na powierzchniach wspólnych oraz kontrolę dostępu za pomocą kart magnetycznych.Posiada bardzo dobre połączenia komunikacyjne. W odległości 50 m znajdują się przystanki tramwajowe oraz autobusowe. Dojazd samochodem z budynku do Dworca Głównego zajmuje 10 min. Dojazd do lotniska w Goleniowie zajmuje około 40 min.Powierzchnie biurowe zaprojektowano w układzie otwartego planu – po to, aby zapewnić użytkownikom dużą elastyczność w zakresie aranżacji powierzchni, z uwzględnieniem dużej dostępności światła naturalnego. W projekcie OXYGEN przewidziano parking o łącznej liczbie 181 miejsc parkingowych, w skład którego wchodzą: parking naziemny z 49 miejscami postojowymi i parking podziemny z 132 miejscami postojowymi. Autorem projektu jest pracownia ARCH-DECO Sp. z o.o. z Gdyni.Przewidywany termin oddania budynku do użytkowania przypada na III kwartał 2010 roku.

Więcej informacji: www.oxygenoffice.com.pl
odpowiedz
Orzech 02.10.2010, godz. 00:30
Echo Investment zawarła z bankiem Nordea Bank Polska umowę kredytową o wartości 17 MLN EUR. Uzyskane środki zostaną przeznaczone na refinansowanie i finansowanie kosztów budowy biurowca Oxygen w Szczecinie.

http://www.budnet.pl/Echo_Investment_po ... 25884.html
odpowiedz
Anna Maria 04.10.2010, godz. 14:40
Budowany gmach Oxygen przez firmę Echo Investment liczył będzie 9 kondygnacji oraz własny duży parking podziemny. Obiekt będzie nowoczesny, a jego architektura wkomponuje się w krajobraz centrum miasta. Oferta przystosowana jest nie tylko dla dużych, ale również małych firm. Na refinansowanie i finansowanie kosztów budowy biurowca inwestor zawarł umowę kredytową o wartości 17 MLN EUR z bankiem Nordea Bank Polska, która ma być spłacona do 2017 roku. Koszt inwestycji to 80 mln złotych.

9303.fullsize.jpg

Nowy biurowiec zlokalizowany jest przy jednej z głównych arterii komunikacyjnych miasta, przy skrzyżowaniu al. Wyzwolenia z ul. J. Malczewskiego, w ścisłym centrum Szczecina. Projekt architektoniczny inwestycji opracował gdański zespół Arch-Deco. Oxygen to wysokiej klasy biurowiec zaprojektowany zgodnie z ideą Ergonomi Biznesu. Przeszklone pasy okienne zapewniają dostęp światła naturalnego, a horyzontalna kompozycja elewacji swobodnie podzielonej pionowymi żebrami kształtuje bardzo współczesny i dynamiczny obraz budowli. Wizytówką nowego biurowca ma być hol, który charakteryzować się będzie drewnianymi wykończeniami oraz dużą ilością światła. Natomiast na parterze oprócz przestronnej recepcji będą też oddziały bankowe, kawiarnia z barem, salonik prasowy oraz klub fitness. Wielkość typowego piętra kształtuje sie od 1,485 do 1,642 mkw. Zastosowanie konwencji open space da szerokie możliwości aranżacji dla różnych grup najemców potrzebujących powierzchni otwartych lub podzielonych na pokoje. Pomiędzy kondygnacjami kursować ma 6 szybkobieżnych wind. W garażu podziemnym przewidziano 132 miejsca postojowe, natomiast na parkingu naziemnym 49.

Dzięki bardzo dobrej infrastrukturze Inwestycja przygotowywana jest pod potrzeby firm specjalizujących się w zaawansowanych technologiach informatycznych i telekomunikacyjnych.

Echo Investment wynajęła już ponad 5 000 mkw. powierzchni w projekcie Oxygen. Swoją siedzibę będą mieć w Oxygenie m.in. Tieto, Nordea Bank Polska, Coloplast Shared Services, Isabel Studio, Subway i Medicover.
odpowiedz
Orzech 12.01.2011, godz. 12:14
HSBC Bank Polska wynajął blisko 200 mkw. powierzchni biurowej w Oxygenie - obiekcie zrealizowanym przy ul. Malczewskiego w Szczecinie.

Nowy najemca - HSBC Bank Polska - jest częścią jednej z największych na świecie instytucji bankowo-finansowych – Grupy HSBC. W naszym kraju HSBC rozwija przede wszystkim bankowość korporacyjną i usługi skarbowe.pokaz-artykul.png
odpowiedz
MatKoz 26.10.2011, godz. 13:47
24853_1000x.jpg

24854_1000x.jpg
odpowiedz
Kajtman 29.08.2012, godz. 13:24
Nowoczesny biurowiec Oxygen, zrealizowany w centrum Szczecina przez spółkę Echo Investment, otrzymał ekologiczny certyfikat GreenBuilding.

GreenBuidling to program Komisji Europejskiej, którego celem jest podniesienie poziomu efektywnego wykorzystania energii w budynkach. Aby budynek mógł otrzymać certyfikat, konieczne jest spełnienie podstawowego warunku - zużycie energii musi być mniejsze przynajmniej o 25 proc. niż przewidują krajowe normy w miejscu, gdzie projekt jest realizowany.

pokaz-artykul.png
odpowiedz
Orzech 31.08.2012, godz. 22:17
odpowiedz
Kajtman 15.12.2014, godz. 14:17
134877_1000x.jpg
odpowiedz
Kajtman 26.01.2015, godz. 17:13
Firma brightONE wynajęła 1,5 tys. mkw. powierzchni biurowej w budynku Oxygen, zrealizowanym przez Echo Investment w Szczecinie. Biuro brightONE zlokalizowane będzie na ósmym, ostatnim piętrze biurowca.

BrightONE to firma oferująca kompleksowe usługi IT dla globalnych klientów. W Polsce posiada centra rozwoju oprogramowania zlokalizowane w dwóch miastach: Szczecinie i Wrocławiu. Wśród firm, które wynajęły biura w Oxygenie są m.in. Tieto Poland, Nordea Bank Polska, Enea, Vortex Polska i Medicover.

pokaz-artykul.png
odpowiedz
Kajtman 13.04.2015, godz. 14:24
PKO Bank Polski przedłużył umowę wynajmu blisko 750 mkw. powierzchni biurowej w budynku Oxygen, zrealizowanym przez Echo Investment w Szczecinie.
Wśród firm, które wynajęły biura w Oxygenie są m.in. Tieto Poland, brightONE, Enea, Vortex Polska i Medicover.

Oxygen to 9-kondygnacyjny biurowiec zlokalizowany w Szczecinie przy skrzyżowaniu ul. Malczewskiego i al. Wyzwolenia. Obiekt oferuje łącznie ponad 14 000 mkw. powierzchni pod wynajem. W budynku zastosowano nowoczesne rozwiązania technologiczne.

pokaz-artykul.png
odpowiedz
Kajtman 21.04.2015, godz. 15:16
Firma DGS Business Services wynajęła blisko 1 500 mkw. powierzchni biurowej w budynku Oxygen, zrealizowanym przez Echo Investment w Szczecinie.

Biuro DGS Business Services zlokalizowane będzie na V piętrze biurowca.

Nowo tworzone centrum usług wspólnych pod nazwą DGS Business Services sp. z o.o., obok firmy DGS Poland Sp. z o.o. jest częścią globalnej organizacji DGS, która należy do duńskiej Grupy kapitałowej William Demant zajmującej się produkcją aparatów słuchowych, urządzeń diagnostycznych oraz interaktywnych urządzeń komunikacyjnych.

pokaz-artykul.png
odpowiedz