DODAJ
DlugiX 30.03.2008, godz. 13:14
W siedzibie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Wałbrzychu podpisano akt notarialny spółki, której celem będzie realizacja projektów dotyczących stworzenia i udostępnienia przestrzeni produkcyjnych, magazynowych i biurowych, a także inwestycje związane z budownictwem mieszkaniowym.

Dokumenty podpisali: Prezydent Wałbrzycha Piotr Kruczkowski, Prezydent Świdnicy Wojciech Murdzek, Burmistrz Dzierżoniowa Marek Piorun, Prezes WSSE Mirosław Greber oraz Prezes powołanej spółki Invest-Park Development, Jarosław Witkowski. Jej kapitał założycielski wynosi 72,27 mln zł.

W początkowej fazie funkcjonowania IPD powstaną 3 parki przemysłowo-technologiczne: Wałbrzyski położony w pobliżu ulicy Uczniowskiej oraz Świdnicki i Dzierżoniowski. Planowane inwestycje mieszkaniowe IPD to w przyszłości budynki wielorodzinne a także tworzenie odpowiednich warunków dla powstawania domów jednorodzinnych poprzez ofertę uzbrojonych nieruchomości pod taką zabudowę. Tą drogą IPD chce zadbać o stabilny system zatrudnienia w przedsiębiorstwach położonych w strefie i poza strefą ekonomiczną. W tym zakresie będzie obowiązywać formuła umożliwiająca udostępnianie lokali mieszkalnych z preferencyjnym czynszem. Pracownicy - najemcy będą mieli prawo zakupu dotychczas wynajmowanego lokalu mieszkalnego.

W Wałbrzychu do IPD zostaną wprowadzone nieruchomości przeznaczone pod budownictwo mieszkaniowe w pobliżu ul. Orkana o ogólnej powierzchni 14 hektarów.

Prezydent Wałbrzycha - Piotr Kruczkowski podpisuje umowę o budowie mieszkań:
023-01.jpg
odpowiedz
Tsamb 08.04.2008, godz. 10:40
Strefa Wałbrzych, Dzierżoniów i Świdnica razem. To się musi udać

Krok przed innymi. Z takim przyjęciem w środowisku gospodarczym oraz w prasie branżowej spotkała się nowa inicjatywa Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej "INVEST- PARK". W lutym wspólnie z samorządami Wałbrzycha, Świdnicy i Dzierżoniowa, powołała ona spółkę "INVEST- PARK DEVELOPMENT". Spółkę, która w każdym z tych miast wybuduje parki przemysłowo- technologiczne, zajmować się będzie także budownictwem mieszkaniowym.


[attachment=3:wqewcrdo]IP logo.jpg[/attachment:wqewcrdo] [attachment=0:wqewcrdo]IP.jpg[/attachment:wqewcrdo]

Tytuły prasowe nie pozostawiają złudzeń co do tego jak przyjęta została nowatorska inicjatywa strefy. "IPD zbuduje parki i mieszkania" (Biznes Wrocławski), "Chcą zatrzymać młodych ludzi w kraju (...)" (Polska, Gazeta Wrocławska), "W strefie nęcą mieszkaniami" (Kurier Lubelski), "Pracownicze mieszkania przyciągną ludzi do pracy?" (Głos Wielkopolski), "Skazani na sukces?" (Wiadomości Wałbrzyskie), "Mieszkanie od firmy ma zachęcić do pracy" (Polska Agencja Prasowa)... To tylko wybór z długiej listy publikacji. Jak nieoficjalnie wiadomo, w Wałbrzychu realizowany jest popierany przez Ministerstwo Gospodarki program pilotażowy. Potem, tą samą drogą mają pójść inne strefy w kraju.
Pomysł powołania "INVEST- PARK DEVELOPMENT" to próba wytyczenia nowych kierunków działalności gospodarczej strefy. W szczególności ma on aktywizować i wpływać na rozwój lokalnego biznesu. Podstawowym zadaniem nowej spółki jest zarządzanie nieruchomościami przemysłowymi i mieszkaniowymi. Z tym pierwszym aspektem wiąże się budowa parków przemysłowo- technologicznych. Powstaną one w Świdnicy, Dzierżoniowie i Wałbrzychu. Nie wykluczone, że na ich terenie utworzone zostaną także inkubatory przedsiębiorczości. IPD zajmuje się także inwestycjami związanymi z budową wielorodzinnych budynków mieszkalnych oraz udostępnianiem terenów pod budownictwo domków. Mieszkania, w pierwszej kolejności mają trafiać do pracowników zatrudnianych w zakładach działających na terenie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Kapitał założycielski spółki wynosi 72 mln zł, z czego strefa wniosła ponad 65 milionów. Reszta to aporty trzech samorządów.
IPD powstał i działa w oparciu właśnie o te cztery podmioty. Nie jest tajemnicą, że chętnych było o wiele więcej.
- Jesteśmy otwarci. Jeżeli jakaś gmina będzie chciała z nami współpracować i spełni odpowiednie warunki, możemy rozmawiać- mówi prezes spółki Jarosław Witkowski.
[attachment=1:wqewcrdo]IPD 2.jpg[/attachment:wqewcrdo]
Szefowie gmin, które utworzyły IPD wskazują na korzyści jakie wypływają z jej funkcjonowania.
- To daje szanse na rozwój, przede wszystkim dla małych i średnich przedsiębiorstw. Jestem pewny, że to przedsięwzięcie się powiedzie- mówi prezydent Wałbrzycha, Piotr Kruczkowski.
Podkreśla to także prezydent Świdnicy, Wojciech Murdzek:
- To dopełni obraz gospodarczy naszego regionu. Zyskamy narzędzia w postaci innowacyjności i nowych technologii- mówi. Burmistrz Dzierżoniowa Marek Piorun zwraca natomiast uwagę na bardzo ważny aspekt mieszkaniowy.
- Firm i miejsc pracy przybywa np. w całym Dzierżoniowie nie ma do wynajęcia ani jednego mieszkania- mówił w lutym podczas podpisania aktu notarialnego spółki.
Samorządowcy podkreślają również, że nie bez znaczenia jest to, że dzięki tej inicjatywie nasz region jest w awangardzie krajowej, że oczy przedsiębiorców z całej Polski są skierowane właśnie tutaj. Spółka już rozpoczęła działalność. Pierwsze mieszkania do użytku mają zostać oddane w przyszłym roku.
[attachment=2:wqewcrdo]IPD 1.jpg[/attachment:wqewcrdo]
- Priorytetem będzie dla nas zabezpieczenie miejsca dla pracowników, których potrzebuje strefa- zapowiada Jarosław Witkowski. Dla nich stawki czynszu będą preferencyjne. Równolegle ruszyły także prace w innych dziedzinach funkcjonowania "INVEST- PARK DEVELOPMENT". Spółka szacuje, że docelowy poziom zatrudnienia (patrz obok), osiągnięty zostanie za 7 - 8 lat.
[attachment=4:wqewcrdo]WSSE.jpg[/attachment:wqewcrdo]

Żródło: Nowe Wiadomości Wałbrzyskie, dodatek Dobre Wiadomości Gospodarcze nr 23/ kwiecień 2008
odpowiedz
Tsamb 05.05.2008, godz. 10:21
IPD buduje domy i hale

Siedem projektów zacznie realizować w tym roku spółka - córka Invest Parku. To bardzo ambitne zadanie jak na początek jej działalności.


Invest Park Development powstał w połowie lutego. Potem przez miesiąc urządzał swoją siedzibę. Znalazł ją piętro niżej pod siedzibą spółki - matki - na I piętrze budynku przy ulicy Uczniowskiej. Kiedy niedawno odwiedziłem tę spółkę, trwało w niej jeszcze meblowanie pomieszczeń.
- Mamy kilka pokojów, wcześniej tu były tymczasowe biura kilku innych firm - mówi prezes IPD Jarosław Witkowski. - Wraz ze mną przeszło do nowej spółki sześć osób, to sprawdzeni ludzie w Invest Parku, więc znamy się dobrze i od razu zabraliśmy się do samodzielnej działalności.
W wianie spółka - córka otrzymała teren inwestycyjny w dzielnicy Poniatów między ulicami Orkana i Sosnową, ponad 14 ha, a także jedną z platform inwestycyjnych o powierzchni 5,7 ha położona na końcu ulicy Uczniowskiej. To na nich chce swoje pierwsze inwestycje zacząć IPD.
- W tym roku planujemy rozpoczęcie 7 projektów inwestycyjnych, 4 w zakresie budownictwa mieszkaniowego i 3 przemysłowego - informuje prezes Witkowski.
Invest Park Development ma się zajmować właśnie tymi dwoma dziedzinami - inwestycjami mieszkaniowymi i przemysłowymi w Wałbrzychu, Świdnicy i Dzierżoniowie. Pierwsze pomysły w Wałbrzychu to jeden budynek wielorodzinny z 24 mieszkaniami, podobny do tego, jaki dla pracowników Toyoty powstał kilka lat temu już przy ulicy Orkana. Dalsze działania w tym zakresie to wytyczenie działek budowlanych, po około 1000 metrów kwadratowych, pod budownictwo jednorodzinne. Zarówno w zabudowie szeregowej, jak i wolnostojącej. Te inwestycje powstaną na Poniatowie. Stamtąd będzie stosunkowo blisko dojechać do zakładów strefy przez nowe połączenia komunikacyjne. Te mieszkania i domy mają powstawać głównie z myślą o pracownikach w strefie ekonomicznej, ale będą także dostępne dla pozostałych wałbrzyszan. I ludzi, którzy z naszym miastem chcą związać swoje życie zawodowe i prywatne.
Na Szczawienku IPD będzie budować hale przemysłowe. Procedura jest dwojaka. Albo IPD buduje obiekt i szuka inwestora, który przystosowuje ja do swoich potrzeb. Albo najpierw szuka inwestora, a potem dla niego buduje konkretną już halę przemysłową. Te obiekty będzie dzierżawić, a może po latach także sprzedać. Z zarobionych pieniędzy, zarówno z budownictwa mieszkaniowego, jak i przemysłowego, będzie budować kolejne inwestycje.
My jesteśmy spółką prawa handlowego, na początek dostaliśmy nieruchomości i trochę kapitału, ale potem już musimy na siebie zarobić – dodaje Witkowski. - Nad naszą działalnością czuwać będzie pięcioosobowa Rada Nadzorcza.
Witkowski wie, że z tą RN nie będzie miał łatwego życia. Tworzą ja przedstawiciele WSSE Invest Park (Greber, Kasprowicz), UM Wałbrzych (Hadaś), UM Świdnica (Murdzek), UM Dzierżoniów (Ostrowska). Pierwsze skrzypce w niej będzie grał prezes Invest Parku Mirosław Greber. Człowiek sukcesu, który był inicjatorem powołania IPD. I wie, że to on odpowiada na pomysł ze spółką – córką strefy ekonomicznej, a na wałbrzyski przypadek patrzy i ministerstwo, i inne strefy ekonomiczne z kraju. Córka więc będzie krótko trzymana, by nie tylko nie sprawiała matce kłopotów, lecz by była powodem do dumy.

Bogdan Skiba | Tygodnik Wałbrzyski
odpowiedz
Tsamb 05.05.2008, godz. 11:37
Gazeta Wyborcza, 4.05.2008

Zwykłe ulgi podatkowe już nie wystarczą. By zdobyć nowych inwestorów, specjalne strefy ekonomiczne budują tanie mieszkania. To ma zachęcić młodych ludzi do przeprowadzki i zapewnić, by w nowych fabrykach nie brakło rąk do pracy.

Do tej pory 14 specjalnych stref ekonomicznych działających na terenie Polski przyciągnęło ok. 1060 firm, głównie z Polski, USA, Niemiec i Japonii. Na fabryki i centra usługowe w strefach inwestorzy wydali ponad 46 mld zł, stworzyli ok. 140 tys. nowych miejsc pracy. Główna zachęta to pomoc publiczna, a dokładniej - ulgi w podatku dochodowym - pisze "Gazeta Wyborcza".

- Ale konkurencja między strefami jest coraz silniejsza i same ulgi nie wystarczą, by zdobyć inwestora - mówi Jarosław Witkowski, wiceprezes Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Invest-Park (działają w niej m.in. Toyota, GE i Electrolux).
Problemem nie jest już brak terenów pod inwestycje, bo w 2006 r. na rozwój polskich stref przeznaczono kolejne 4 tys. hektarów. - Dzisiaj brakuje przede wszystkim ludzi do pracy. Inwestorzy doskonale zdają sobie z tego sprawę i szukają miejsc, gdzie nie będą mieli problemu ze skompletowaniem załogi - mówi Witkowski.

Jeszcze w 2006 r. średnie bezrobocie w powiecie wałbrzyskim wynosiło 24 proc., a ostatnio - 17 proc. Podobne spadki są we wszystkich powiatach, w których działa strefa.

- Zdecydowaliśmy: musimy ściągnąć do nas młodych ludzi. A jak najłatwiej zachęcić ich do przyjazdu? Oferując im tanie mieszkania - mówi Witkowski.

W tym celu w lutym wałbrzyska strefa utworzyła spółkę-córkę - Invest-Park Development. Strefa wniosła gotówkę (66 mln zł), gminy Wałbrzych, Świdnica i Dzierżoniów - grunty pod pracownicze osiedla.

- Mamy już pozwolenia na budowę. W tym roku rozpoczniemy budowę, pierwsze mieszkania oddamy w połowie 2009 r. - mówi Witkowski, obecnie prezes IPD. Na razie w każdej z gmin powstać ma po jednym budynku (na blisko 30 mieszkań), ale na każdej z działek jest miejsce pod budowę całego osiedla.

Mieszkania będą trafiały do pracowników firm, którzy uruchomią działalność w strefie.

- Początkowo będziemy je wynajmować, bo młodzi ludzie często nie mają zdolności kredytowej. Ma być przede wszystkim tanio: szacujemy, że czynsz za dwupokojowe mieszkanie będzie wynosił ok. 350 zł plus opłaty licznikowe - mówi szef IPD. - Kiedy pracownik zdobędzie doświadczenie, dostanie podwyżkę i będzie mógł wziąć kredyt - wtedy wykupi mieszkanie. To także będzie tanie. Gdyby ktoś chciał kupić je od razu, cena za metr wyniesie ok. 3,5 tys. zł.

Mieszkania to nie jedyne zadanie dla IPD. Spółka zajmie się także budową parków przemysłowych, czyli gotowych hal produkcyjnych (inwestorzy nie będą musieli tracić czasu na długi proces budowlany).

Wałbrzyska strefa jako pierwsza uruchomiła działalność deweloperską. Inne uważnie się jej przyglądają. - Budowa mieszkań dla pracowników to ciekawy pomysł. Jednak naszej strefy na razie na to nie stać - komentuje Teresa Kamińska, prezes Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (wśród inwestorów są m.in. Sharp, Bridgestone czy Flextronics). - Ale my także szukamy nowych zachęt: postawiliśmy na szkolenia dla pracowników. W czasie, gdy inwestor buduje fabrykę, nasza strefa za zdobyte z UE fundusze zajmuje się kompleksowym wyszkoleniem całej załogi.

http://budownictwo.wnp.pl/tanie-mieszan ... 1_0_0.html
odpowiedz
Tsamb 06.05.2008, godz. 20:11
Rozmowa z Jarosławem Witkowskim, prezesem Invest-Park Development
[attachment=0:4g1pboms]Jarosław Witkowski.JPG[/attachment:4g1pboms]
Rozpędu nabiera działalność spółki Invest-Park Development. W lutym podpisano akt notarialny, firma- choć fizycznie jeszcze się organizuje- już podjęła pierwsze biznesowe decyzje. Na dniach podpisana zostanie umowa z pierwszym inwestorem, który wejdzie do Świdnicy. I tam, i w Wałbrzychu, pierwsze mieszkania powinny zostać oddane w przyszłym roku. Natomiast do spółki już teraz gotowe są wejść kolejne dwie gminy.


[u:4g1pboms]Tysiąc miejsc pracy, ponad 100 milionów wpływów z podatków. To założenia działalności Invest ¬ Park Development. Nie za ambitne? [/u:4g1pboms]
- Kiedy 10 lat temu zakładano, że w wałbrzyskiej strefie będzie siedem tysięcy miejsc pracy to mówiono, że to mrzonki. Dziś wiemy, że te siedem tysięcy jest w samym Wałbrzychu, a w całej strefie około 30 tysięcy. Jeżeli chodzi o podatki to jest tak samo, czyli dziesięć razy więcej. W związku z tym na pytanie czy ambitne, odpowiadam, że tak, bo tylko takie plany warto realizować.

[u:4g1pboms]Ale czy realne? [/u:4g1pboms]
- Tak. Jednak proszę zwrócić uwagę na to, że to nie my tworzymy miejsca pracy. Po prostu dajemy taką możliwość inwestorom, którzy dzięki naszej pomocy wejdą na obszary Wałbrzycha, Świdnicy i Dzierżoniowa.

[u:4g1pboms]Co tak konkretnie będziecie jednak robić? [/u:4g1pboms]
- Nasza działalność to udostępnienie inwestorom terenu, hal pod działalność i pomocy, jeżeli obszar będzie objęty strefą ekonomiczną. Drugi obszar działalności, to wspieranie inwestorów jeżeli chodzi o mieszkania. Firmy narzekają na brak pracowników, bardzo często barierą ich pozyskania i zachęcenia do zamieszkania w Wałbrzychu, jest właśnie brak mieszkania. Będziemy wspomagać pracowników w ich otrzymaniu.

[u:4g1pboms]Wspomagać to znaczy co? Obniżyć czynsz? [/u:4g1pboms]
- Zaproponować na początku czynsz, zapewniający nam zwrot wszystkich kosztów poniesionych na obiekcie i zabezpieczający fundusz remontowy. Nie będziemy śrubować czynszu tak, aby osiągnąć bardzo wysoki zysk.

[u:4g1pboms]Ale czy jest pan w stanie zapewnić, że będzie to cena mocno konkurencyjna do tego, co dzieje się na otwartym rynku? [/u:4g1pboms]
- Tak. Proszę jednak zwrócić uwagę na to, że będzie to skierowane bezpośrednio do pracodawcy, który wręcz wskazywał będzie poszczególnych pracowników, których chce zatrudnić. I oni w pierwszym roku, dwóch latach - do czasu osiągnięcia zdolności kredytowej - będą otrzymywać taką pomoc. Potem wchodzimy już w realia otwartego rynku, także jeżeli chodzi o sprzedaż mieszkań.

[u:4g1pboms]Pierwsze mają być gotowe już w przyszłym roku. To wciąż aktualne? [/u:4g1pboms]
- Jeżeli chodzi o Wałbrzych i Świdnicę to tak. W Dzierżoniowie - choć tam będzie najbardziej napięty termin - myśIę, że również.

[u:4g1pboms]Pojawiają się jednak zarzuty, że działalność IPD godzi w wolny rynek, że możecie korzystać z preferencji, których inni nie mają. Jak pan to skomentuje? [/u:4g1pboms]
- Jakie preferencje? Czy my kupujemy tańsze niż inni dachówki, stal, cement, cegły? Czy firmy, którym zlecimy budowę zrobią to taniej niż innym? Koszt naszej budowy będzie kosztem rynkowym, więc nie wiem do jakich preferencji mam się odnieść?

[u:4g1pboms]Chodzi o to, że gmina wnosi w aporcie do IPD teren. Przez to, warunki na rynku są nierówne? [/u:4g1pboms]
- To, że nie wydajemy tych pierwszych pieniędzy na zakup nieruchomości jest prawdą. Gmina wnosi jednak aporty po cenach rynkowych, które są wyliczane przez biegłych rzeczoznawców. Ta cena musi być wliczona w cenę metra mieszkania, nie możemy zrobić inaczej.

[u:4g1pboms]Czy robiliście już rozeznanie na rynku. Czy są chętni, którzy chcieliby zainwestować w waszych trzech parkach przemysłowych? [/u:4g1pboms]
- W Świdnicy na dniach dopniemy umowę z pierwszym inwestorem. Na koniec tego roku powstanie tam pierwsza hala, oddana pod klucz dla konkretnej firmy.

[u:4g1pboms]Nie boicie się tego, że zainteresowania nie będzie? [/u:4g1pboms]
- Nie. To co dzieje się teraz w strefach, świadczy o tym, że przez najbliższe dwa, trzy lata nie grozi nam zastój, że będziemy mogli spełniać te zadania, do których zostaliśmy powołani.

[u:4g1pboms]Czy to będzie wojna z powstającym w Szczawnie - Zdroju, Dolnośląskim Parkiem Technologicznym? [/u:4g1pboms]
- Nie będzie żadnej wojny. Nie postrzegamy tego jako konkurenci, tylko jako fantastyczne uzupełnienie naszej oferty. Zwłaszcza, że produkt, który będzie oferował Dolnośląski Park Technologiczny jest odmienny, od tego co będziemy robić my.

[u:4g1pboms]Invest Park - Development tworzy WSSE "INVEST-PARK" Sp. z o.o. i trzy gminy. Nieoficjalnie mówiło się, że chętnych było znacznie więcej. To prawda? [/u:4g1pboms]
- Tak. Aktualnie dwie gminy zadeklarowały chęć przystąpienia do spółki. Zakładam, że musimy być wszędzie tam, gdzie dzisiaj jest Strefa i gdzie inwestorzy potrzebują pomocy w pozyskaniu hal przemysłowych i mieszkań dla pracowników.

Dziękuję za rozmowę
Michał Wyszowski, Nowe Wiadomości Wałbrzyskie
odpowiedz
Tsamb 06.07.2008, godz. 16:56
Osiedle Tęczowe
[attachment=0:1ogepv5z]OT1.jpg[/attachment:1ogepv5z]
[attachment=1:1ogepv5z]OT.jpg[/attachment:1ogepv5z]
Żródło: NWW, DWW
odpowiedz
DlugiX 14.08.2008, godz. 20:38
Dowiedziałem się z oficjalnych źródeł że osiedle ma powstać na złożach uranu które są pod powierzchnią tych terenów.... bez sensu...
odpowiedz
Tsamb 16.08.2008, godz. 16:39
"DlugiX" napisał:
Dowiedziałem się z oficjalnych źródeł że osiedle ma powstać na złożach uranu które są pod powierzchnią tych terenów.... bez sensu...

Oficjalne źródła to takie, z których każdy się może dowiedzieć :mrgreen: . Więc bardziej z nieoficjalnych chyba - jak dla mnie informacja science fiction, bo gdyby tak było to by się nawet nie zastanawiali nad inwestycją. Chyba, że stężenie jest mniejsze niż minimalne to w niczym nie przeszkadza :) . Żeby się czasem do Riese w Walimiu nie dokopali :wink:
odpowiedz
DlugiX 16.08.2008, godz. 17:03
Ale mimo wszystko robione były tak ekspertyzy, i owe złoża tam się znajdują
odpowiedz
Tsamb 09.09.2008, godz. 19:13
Informacyjnie :)
_____________________________________________________________________________________________________________________________
[u:23kc582u]Wałbrzyskie Budownictwo Mieszkaniowe[/u:23kc582u]

Nieruchomość przeznaczona pod zabudowę mieszkaniową w Wałbrzychu położona jest przy ul. Orkana w dzielnicy Poniatów w województwie dolnośląskim, powiecie wałbrzyskim, Gminie Miejskiej Wałbrzych, w obrębie ewidencyjnym 011 Poniatów oraz w obrębie ewidencyjnym 0007 Piaskowa Góra Nr 7, nr jednostki rejestrowej G.330 – AM 6. Stanowi własność „INVEST-PARK DEVELOPMENT” Sp. z o.o. i składa się z działek gruntu o łącznej powierzchni 14,0120 ha.

Połączenia drogowe: Dostęp do Nieruchomości WBM zapewnia ulica Orkana (droga lokalna o nawierzchni bitumicznej) łącząca się bezpośrednio z ulicą Wrocławską (droga krajowa nr 35).

Zgodnie z MPZP Nieruchomość WBM będzie miała również połączenie z ulicami Sosnową i Beskidzką.

Warunki zagospodarowania

Obowiązujący MPZP został uchwalony 28 września 2006 r., Uchwałą Rady Miejskiej Wałbrzycha nr LVI/431/06. Nieruchomość WBM leży na terenie oznaczonym w miejscowym planie symbolami:

* KD – D1 – droga publiczna dojazdowa,
* KD – D2 – droga publiczna dojazdowa,
* KD – D4 – droga publiczna dojazdowa,
* KD – L3 – droga publiczna lokalna,
* KD – W1-W3 – drogi wewnętrzne,
* 4 MN, 5 MN, 6 MN, 7MN 13 MN, 14 MN, 15MN, 16 MN, 17 MN 18 MN, 19 MN, 20 MN – tereny zabudowy jednorodzinnej z dopuszczalną zabudową bliźniaczą i szeregową.

Zakres ustaleń planu, warunki kształtowania zabudowy i zagospodarowania terenu:

1. obowiązująca linia zabudowy od KD-L – 8,0 m,
2. nieprzekraczalna linia zabudowy od KD-W – 3,0 m,
3. maksymalny wskaźnik zabudowy działki szeregowej - 0,33,
4. maksymalny wskaźnik zabudowy działki wolnostojącej i bliźniaczej - 0,25,
5. maksymalny wskaźnik intensywności zabudowy działki szeregowej – 0,7,
6. maksymalny wskaźnik intensywności zabudowy działki wolnostojącej i bliźniaczej – 0,5,
7. minimalny wskaźnik powierzchni biologicznie czynnej działki - 0,40,
8. maksymalna wysokość budynku – 9,00m,
9. szerokość elewacji frontowej budynku w linii zabudowy (minimalna / maksymalna): a) dla budynku w zabudowie szeregowej - 8,0 m / 12,0 m, b) dla budynku w zabudowie wolnostojącej i bliźniaczej - 9,0 m / 14,0 m,
10. kąt nachylenia połaci dachu (minimalny / maksymalny) - 35º / 45º,
11. układ połaci dachu i kalenicy – symetryczny, dwuspadowy lub wielospadowy.

Szczegółowe zasady i warunki scalania i podziału nieruchomości:

1. minimalna wielkość działki szeregowej - 400 m²,
2. minimalna wielkość działki wolnostojącej - 1000 m²,
3. minimalna wielkość działki bliźniaczej - 600 m²,
4. minimalna szerokość działki szeregowej – 8,0 m,
5. minimalna szerokość działki wolnostojącej – 24,0 m,
6. minimalna szerokość działki bliźniaczej – 16,0 m,
7. pod urządzenia infrastruktury dopuszcza się wydzielenie działek o wielkościach i na warunkach wynikających z przepisów odrębnych,

* 1MW,U i 3 MW,U – tereny zabudowy wielorodzinnej i tereny zabudowy usługowej w zakresie : handel detaliczny i drobny hurt, usługi rzemiosła nieuciążliwego, usługi kultury, usługi gastronomii, usługi administracyjno-biurowe

Infrastruktura techniczna

Starostwo Powiatowe w Wałbrzychu wydało decyzję o zatwierdzeniu projektu budowlanego, pozwolenia na budowę sieci dróg wraz z infrastruktura towarzyszącą, natomiast "INVEST-PARK DEVELOPMENT" sp. z o.o. wyłoniła w przetargu wykonawcę infrastruktury. Uzyskana decyzja o pozwoleniu na budowę przewiduje budowę następujących elementów sieci uzbrojenia:

* drogi wraz z chodnikami – nawierzchnia dróg wykonana zostanie z betonu asfaltowego, natomiast nawierzchnia ciągów pieszych zrealizowana zostanie z kostki betonowej,
* sieć wodociągowa,
* sieć kanalizacji sanitarnej,
* sieć gazowa - gaz dostarczony będzie do granicy działek,
* sieć energetyczna,
* oświetlenie uliczne,
* sieci kanalizacji deszczowej oraz kanalizacji teletechnicznej.
http://www.ipdevelopment.pl/node/16
odpowiedz
m.m 17.10.2008, godz. 22:09
Prawdopodobnie rozpoczęto budowę infrastruktury pod budowę osiedla na Poniatowie.
odpowiedz
DlugiX 19.10.2008, godz. 21:24
Może jakaś fotorelacja? :-) Z góry dzięki ;D
odpowiedz
m.m 19.10.2008, godz. 23:09
Za tym nowym budynkiem, który wybudowała strefa ekonomiczna - cały ten teren jest rozkopywany przez ciężki sprzęt i kładą instalacje oraz wyznaczają i wyrównują teren pod nowe drogi.
odpowiedz
DlugiX 22.10.2008, godz. 13:22
Invest Park Development na plusie

11:33 22.10.2008

Po półrocznej działalności Invest Park Development osiąga zyski i płaci podatki. Ale najważniejsze, że zaczyna pierwsze inwestycje. IPD to spółka - córka WSSE Invest Park, która powstała z myślą o prowadzeniu działalności developerskiej w budownictwie mieszkaniowym i przemysłowym.
- Za pół roku nasze przychody sięgnęły 1,6 mln złotych, płacimy podatki, nawet osiągnęliśmy zysk w wysokości 210 tyś. zł - informuje Jarosław Witkowski, prezes IPD Wałbrzych. - Ale nie w wynikach finansowych nasz główny cel. Musimy przede wszystkim budować i wykorzystywać majątek, jaki otrzymaliśmy do dyspozycji.

IPD działa w trzech miastach. I w każdym już szykuje się lub prowadzi inwestycję. W Wałbrzychu jeszcze w tym roku ogłosi przetarg na budowę hali przemysłowej na działce przy ul. Uczniowskiej. Powierzchnia hali to 4,5 tysiąca metrów kwadratowych. Ale hala ta będzie składać się z pięciu modułów po 900 m. kw., z niezależnymi bramami i wjazdami. Łatwiej będzie można znaleźć dzierżawców lub nabywców na mniejsze powierzchnie. Za rok powinna być gotowa. W Wałbrzychu ruszy także budownictwo mieszkaniowe na działkach przy ul. Orkana. Obecnie budynek WSSE Invest-Park, który powstał dla pracowników Toyoty, zostanie z obu stron "obłożony" trzema nowymi budynkami, postawionymi już przez IPD. Spółka już ma pozwolenie na budce, chce ruszyć-jak zima na to pozwoli-jeszcze w tym roku z budową. Powstaną tam 84 mieszkania na sprzedaż, na wynajem.

Podobnie wygląda sytuacja w Świdnicy. W listopadzie ma ruszyć budowa hali na 5 tyś. m. kw., pod konkretnego klienta. W roku następnym budowana będzie podobna hala, ale z elastyczną powierzchnią, składającą się z niezależnych modułów. W ramach inwestycji Świdnickie Budownictwo Mieszkaniowe ruszy budowa małych bloków wielorodzinnych. Docelowo na działkach w okolicach osiedla Zawiszów powstanie 10 budynków z 240 mieszkaniami. Równolegle IPD prowadzi swoje działania w Dzierżoniowie. W Dzierżoniowskim Parku Technologicznym już budowana jest hala o powierzchni 1,5 tysiąca m. kw. W grudniu zacznie się kolejna inwestycja hali trzy razy większej. Urząd Miasta już przekazał IPD działkę pod budownictwo mieszkaniowe. Trwają prace projektowe tej inwestycji.
- Jak na pół roku działalności to chyba to jest dobry wynik, wszędzie podjęliśmy prace projektowe, administracyjne, a gdzie nie gdzie już nawet inwestycyjne - dopowiada prezes Witkowski. - Te pierwsze zabierają najwięcej czasu, wciąż dużo formalności trzeba załatwić, by dostać zgodę na budowę. Za rok o tej porze powinniśmy kończyć część inwestycji, mocno ruszymy z budownictwem mieszkaniowym, wówczas będzie nas bardziej widać na rynku developerskim.

Bogdan Skiba http://www.tygodnik.walbrzyski.pl/
odpowiedz
Gregs 14.11.2008, godz. 04:10
Wałbrzyskie Budownictwo Mieszkaniowe

Nieruchomość przeznaczona pod zabudowę mieszkaniową w Wałbrzychu położona jest przy ul. Orkana w dzielnicy Poniatów w województwie dolnośląskim, powiecie wałbrzyskim, Gminie Miejskiej Wałbrzych, w obrębie ewidencyjnym 011 Poniatów oraz w obrębie ewidencyjnym 0007 Piaskowa Góra Nr 7, nr jednostki rejestrowej G.330 – AM 6. Stanowi własność „INVEST-PARK DEVELOPMENT” Sp. z o.o. i składa się z działek gruntu o łącznej powierzchni 14,0120 ha.

Połączenia drogowe: Dostęp do Nieruchomości WBM zapewnia ulica Orkana (droga lokalna o nawierzchni bitumicznej) łącząca się bezpośrednio z ulicą Wrocławską (droga krajowa nr 35).

Zgodnie z MPZP Nieruchomość WBM będzie miała również połączenie z ulicami Sosnową i Beskidzką.

Warunki zagospodarowania

Obowiązujący MPZP został uchwalony 28 września 2006 r., Uchwałą Rady Miejskiej Wałbrzycha nr LVI/431/06. Nieruchomość WBM leży na terenie oznaczonym w miejscowym planie symbolami:

* KD – D1 – droga publiczna dojazdowa,
* KD – D2 – droga publiczna dojazdowa,
* KD – D4 – droga publiczna dojazdowa,
* KD – L3 – droga publiczna lokalna,
* KD – W1-W3 – drogi wewnętrzne,
* 4 MN, 5 MN, 6 MN, 7MN 13 MN, 14 MN, 15MN, 16 MN, 17 MN 18 MN, 19 MN, 20 MN – tereny zabudowy jednorodzinnej z dopuszczalną zabudową bliźniaczą i szeregową.

Zakres ustaleń planu, warunki kształtowania zabudowy i zagospodarowania terenu:

1. obowiązująca linia zabudowy od KD-L – 8,0 m,
2. nieprzekraczalna linia zabudowy od KD-W – 3,0 m,
3. maksymalny wskaźnik zabudowy działki szeregowej - 0,33,
4. maksymalny wskaźnik zabudowy działki wolnostojącej i bliźniaczej - 0,25,
5. maksymalny wskaźnik intensywności zabudowy działki szeregowej – 0,7,
6. maksymalny wskaźnik intensywności zabudowy działki wolnostojącej i bliźniaczej – 0,5,
7. minimalny wskaźnik powierzchni biologicznie czynnej działki - 0,40,
8. maksymalna wysokość budynku – 9,00m,
9. szerokość elewacji frontowej budynku w linii zabudowy (minimalna / maksymalna): a) dla budynku w zabudowie szeregowej - 8,0 m / 12,0 m, b) dla budynku w zabudowie wolnostojącej i bliźniaczej - 9,0 m / 14,0 m,
10. kąt nachylenia połaci dachu (minimalny / maksymalny) - 35º / 45º,
11. układ połaci dachu i kalenicy – symetryczny, dwuspadowy lub wielospadowy.

Szczegółowe zasady i warunki scalania i podziału nieruchomości:

1. minimalna wielkość działki szeregowej - 400 m²,
2. minimalna wielkość działki wolnostojącej - 1000 m²,
3. minimalna wielkość działki bliźniaczej - 600 m²,
4. minimalna szerokość działki szeregowej – 8,0 m,
5. minimalna szerokość działki wolnostojącej – 24,0 m,
6. minimalna szerokość działki bliźniaczej – 16,0 m,
7. pod urządzenia infrastruktury dopuszcza się wydzielenie działek o wielkościach i na warunkach wynikających z przepisów odrębnych,

* 1MW,U i 3 MW,U – tereny zabudowy wielorodzinnej i tereny zabudowy usługowej w zakresie : handel detaliczny i drobny hurt, usługi rzemiosła nieuciążliwego, usługi kultury, usługi gastronomii, usługi administracyjno-biurowe

Infrastruktura techniczna

Starostwo Powiatowe w Wałbrzychu wydało decyzję o zatwierdzeniu projektu budowlanego, pozwolenia na budowę sieci dróg wraz z infrastruktura towarzyszącą, natomiast "INVEST-PARK DEVELOPMENT" sp. z o.o. wyłoniła w przetargu wykonawcę infrastruktury. Uzyskana decyzja o pozwoleniu na budowę przewiduje budowę następujących elementów sieci uzbrojenia:

* drogi wraz z chodnikami – nawierzchnia dróg wykonana zostanie z betonu asfaltowego, natomiast nawierzchnia ciągów pieszych zrealizowana zostanie z kostki betonowej,
* sieć wodociągowa,
* sieć kanalizacji sanitarnej,
* sieć gazowa - gaz dostarczony będzie do granicy działek,
* sieć energetyczna,
* oświetlenie uliczne,
* sieci kanalizacji deszczowej oraz kanalizacji teletechnicznej.

http://www.ipdevelopment.pl/node/16
odpowiedz
DlugiX 15.11.2008, godz. 09:49
Ten wątek jest już rozpoczęty na viewtopic.php?f=3&t=2036 ;-)

Tylko nazwę tamtego wątku można zmienić... ;-)


Jak idać nawet admini się mylą :D
odpowiedz
Tsamb 25.11.2008, godz. 22:37
4534a83f12f21f08.jpg
Dobre Wiadomości Gospodarcze
odpowiedz
m.m 29.12.2008, godz. 19:04
W ramach inwestycji Wałbrzyskie Budownictwo Mieszkaniowe planujemy wybudowanie trzech budynków wielorodzinnych na nieruchomości położonej w Wałbrzychu przy ul. Orkana w dzielnicy Poniatów. Teren ten położony jest w malowniczej okolicy, w odległości ok. 10 minut zarówno od centrum miasta, jak i od wałbrzyskich centrów handlowych. W niedalekiej odległości od budynków znajdują się przystanek autobusowy i szkoła podstawowa. Budynki położone będą w oddaleniu od głównej drogi. Zgodnie z przygotowanymi projektami w każdym budynku znajduje się garaż podziemny z miejscami parkingowymi w ilości odpowiadającej ilości dostępnych lokali.


W pierwszym etapie planujemy wybudowanie budynku z 30 mieszkaniami. Przewidujemy rozpoczęcie prac budowlanych wiosną 2009 roku i wstępnie zakładamy, że najpóźniej w I kwartale 2010 budynek będzie oddany do użytku.

Zainteresowane osoby zapraszamy do zapoznania się z opisem budynku Wiele osób marzy o wybudowaniu własnego domu w atrakcyjnym miejscu, bliżej natury. Chcemy pomóc w realizacji Państwa marzeń poprzez przygotowanie terenu pod budowę domów jednorodzinnych w Wałbrzychu pomiędzy ulicami Orkana, Beskidzką i Sosnową. Już teraz trwają prace budowlane związane z przygotowaniem dróg dojazdowych, sieci energetycznych, gazowych, wodociągowych, kanalizacyjnych i teleinformatycznych. Planujemy zakończenie tych prac na połowę 2009 roku.

Planowane jest również budowa osiedla domków jednorodzinnych.
Wstępnie planujemy wydzielenie ok. 90 działek o minimalnej powierzchni 1.000 m2. Działki będą zbywane w procedurze przetargowej.


Dostęp do Osiedla Tęczowego zapewnia ulica Orkana łącząca się bezpośrednio z ulicą Wrocławską (droga krajowa nr 35). Zgodnie z MPZP Osiedle Tęczowe będzie miało również połączenie z ulicami Sosnową i Beskidzką. Warunki zagospodarowania Obowiązujący MPZP został uchwalony 28 września 2006 r., Uchwałą Rady Miejskiej Wałbrzycha nr LVI/431/06. http://www.ipdevelopment.pl/inwestycjemieszkaniowe
odpowiedz
Tsamb 13.01.2009, godz. 15:44
Można dopisać do inwestycji na 2009 rok realizowanych w Wałbrzychu (osiedle Tęczowe):

Budynek A
[i:31nayk4o]Termin rozpoczęcia budowy: wiosna 2009 roku.[/i:31nayk4o]

[i:31nayk4o]Termin oddania budynku do użytkowania: najpóźniej I kwartał 2010 roku [/i:31nayk4o]
http://www.ipdevelopment.pl/inwestycjem ... niowe.html
odpowiedz