DODAJ
Orzech 15.05.2008, godz. 18:04
http://www.wroclaw.pl/m3539/p86301.aspx

47ad96063885d9b7.jpg

7c059275f6e7c2fb.jpg

01d9c9dcd129f89a.jpg

ff48923682e3a16a.jpg
Wizualki wyciągnięte z zip-ów przez Pankracego z forum SSC
odpowiedz
Darek 15.05.2008, godz. 20:40
To zejście w takiej formie, to wg mnie porażka :(:(:(

47ad96063885d9b7.jpg
odpowiedz
Godfath3r 15.05.2008, godz. 22:20
odpowiedz
matternhorn 15.05.2008, godz. 23:14
O, ile sralniczków ;)
Jakieś to takie brzydkie :/
odpowiedz
Orzech 20.05.2008, godz. 22:02
Wielka pufa powstanie pod Urzędem Wojewódzkim

Patryk W. Młynek 2008-05-20, ostatnia aktualizacja 2008-05-20 21:18

Miasto wybrało projekt rewitalizacji bulwaru Xawerego Dunikowskiego. Nad Odrą ma powstać deptak z amfiteatrem, tunel pod mostem Piaskowym, a także wielka czerwona pufa
Konkurs wygrał pięcioosobowy zespół Piotra Żurawia z Wrocławia. - To konsekwentnie realizowany projekt według jednej idei, a nie zbiór kilku przypadkowych pomysłów - zachwala Piotr Fokczyński, architekt miejski i członek sądu konkursowego.

Największą atrakcją bulwaru ma być pufa miejska koło urzędu wojewódzkiego. - Będzie to betonowa forma powleczona substancją amortyzującą, w dotyku przypominającą miękki asfalt - tłumaczy Żuraw. - Będzie można po niej chodzić lub na niej siedzieć.


Nowy bulwar ma przyciągnąć pieszych i rowerzystów. - Aby piesi nie musieli wchodzić na most Piaskowy, wymyśliliśmy tunel pod nim - mówi Michał Pietrzak ze zwycięskiego zespołu projektowego.

Wzdłuż nabrzeża zostaną poprowadzone ścieżki na kilku poziomach. Będą wyłożone kostką brukową, betonowymi prefabrykatami lub szutrem. Z drewna powstaną platformy dla cumujących statków. Staną również nowe latarnie, trawniki i punkt informacji multimedialnej. Od strony Hali Targowej zniknie za to kilka starych drzew.

- Chcemy odsłonić nabrzeże i sprawić, aby było jak najwięcej punktów widokowych na Odrę - tłumaczy Żuraw. - Nowe drzewa zostaną posadzone dalej od rzeki.

Najwięcej przestrzeni i centralną część bulwaru zajmie spacerowy amfiteatr. Jego stopnie mają kaskadowo schodzić do wody.

Nie zmieni się betonowy mostek koło Muzeum Narodowego. Zostanie tylko odremontowany. W planach są również trzy przeszklone pawilony handlowe, ale ich budowa nie jest przesądzona.

Przeprowadzka czeka dwa pomniki stojące teraz na placu Polskim. "Obywatelom polskim..." ma być przeniesiony bliżej Odry, a kamienny monument stanie przy moście Piaskowym. Projekt zakłada również miejsce pod cztery kolejne pomniki.

Inwestycja ma być gotowa na Euro 2012. Roboty mają kosztować około 14 mln zł.

- Mamy nadzieję, że to miejsce stanie się jednym z popularniejszych w mieście - mówi Pietrzak.


Źródło: Gazeta Wyborcza Wrocław

http://miasta.gazeta.pl/wroclaw/1,35751,5232455.html
odpowiedz
111 21.05.2008, godz. 13:10
Odnośnie przejścia podziemnego (dyskusja na Sky) - da się (od strony technicznej w miejscu pokazanym na wizu) - bez większych problemów ;):) Tańsze i raczej prostsze rozwiązanie to kładka pod przęsłem...
odpowiedz
Gesah 21.05.2008, godz. 13:19
Tu niestety nie chodzi o stronę techniczną, tylko stronę niedasie ;)
odpowiedz
matternhorn 21.05.2008, godz. 19:50
a gdzie jest ten amfiteatr? ;> Jakoś go nie widzę :/
odpowiedz
Mroberto 22.05.2008, godz. 22:39
"7one" napisał:
Odnośnie przejścia podziemnego (dyskusja na Sky) - da się (od strony technicznej w miejscu pokazanym na wizu) - bez większych problemów ;):) Tańsze i raczej prostsze rozwiązanie to kładka pod przęsłem...


Najpierw by musieli oczyścić dno rzeki, aby spokojnie mogli ją zacząć robić. Teraz tam leży resztka mostu Lessinga.
odpowiedz
Orzech 29.05.2008, godz. 12:09
Konkurs na opracowanie koncepcji architektonicznej rewitalizacji Bulwaru Xawerego Dunikowskiego we Wrocławiu
III nagroda

Leonowicz Studio

Skład zespołu:
Tomasz Leonowicz
Andrzej Wolny
Agnieszka Kosik

WIZUALIZACJE + OPIS: http://a-ronet.pl/index.php?mod=nagroda&n_id=758.html
odpowiedz
Darek 29.05.2008, godz. 18:08
To ja już wolę ten projekt, który zajął 1 miejsce, choć też nie do końca mi się podoba...
odpowiedz
Orzech 02.06.2008, godz. 11:59
Bulwar Dunikowskiego zmieni oblicze

Tekst opublikowany dzisiaj, 09:19:39, opracowanie Bartłomiej Sarna

Został rozstrzygnięty konkurs na projekt architektoniczny rewitalizacji Bulwaru Xawerego Dunikowskiego. Zwycięski projekt zaszokuje Wrocławian wielką czerwoną pufą.

Do konkursu stanęło dziewięć pracowni architektonicznych. Jego tematem było zagospodarowanie nabrzeża Odry od mostu Grunwaldzkiego, aż po most Piaskowy. Przy ocenie projektu komisja złożona z ekspertów brała pod uwagę wiele różnych wytycznych. Począwszy od historycznego charakteru miejsca, przez detale małej i średniej architektury, a skończywszy na zieleni i oświetleniu wybranych elementów bulwaru. Wygrała koncepcja zespołu pod kierownictwem architekta Piotra Żurawia. - To nasz pierwszy sukces na taką skalę, który zostanie zrealizowany - mówi Żuraw.

Zmieni się wiele

Całość bulwaru ma zostać zrewitalizowana. Obecnie deptak po tej stronie Odry nie wygląda zbyt zachęcająco. Jednak, jak zapewniają twórcy koncepcji, jego oblicze diametralnie się odmieni. Wreszcie będzie można pospacerować po całym deptaku bez konieczności przechodzenia przez jezdnie na wysokości mostu Pokoju. Stanie się tak gdyż tuż przy nim pod ziemią powstanie tunel, który połączy obie strony bulwaru. Z ciekawszych elementów na uwagę zasługuje amfiteatr, który pojawi się przez obniżenie nabrzeża tuż przy Wzgórzu Polskim. Odnowiona zostanie także kładka nad Zatoką Gondoli, w której planuje się zamontowanie nowej balustrady wykonanej ze szkła hartowanego.

Nocą bulwar ma wyglądać równie widowiskowo. Nie dość, że tak jak dawniej drogę nocnym spacerowiczom oświetlą lampy (nowe w kształcie łamanych słupków), to wzdłuż linii muru ceglanego zostanie zainstalowane dodatkowe oświetlenie. W planach jest również iluminacja budynków Muzeum Narodowego i Urzędu Wojewódzkiego, a także wybranych obiektów na nabrzeżu takich jak pomniki. Jeżeli chodzi o nie, to dwa z nich zmienią swoją dotychczasową lokalizację.

Miłośnicy zieleni miejskiej nie będą mieli powodów do narzekania. Co prawda, zostanie wyciętych kilka drzew, ale w ich miejsce zostaną zasadzone nowe. Pojawi się też więcej krzewów, bylin i zadbanych trawników.

Tajemnicza czerwona pufa

Najciekawsze novum na deptaku wzdłuż Odry, to wielka czerwona pufa położona na osi Urzędu Wojewódzkiego. - Zostanie ona wykonana z sprężystego tworzywa, dzięki czemu będzie można po niej skakać lub biegać - tłumaczy Żuraw.

Właśnie ten obiekt ma w założeniu projektantów przyciągnąć wrocławian na odnowiony bulwar. - Pufa w kolorze czerwono-malinowym zachęca do interakcji z przestrzenią, a także budzi wrażenia ciepła i przytulności - podkreśla szef zespołu projektantów. Z pewnością obiekt ten ożywi rzadko odwiedzany przez spacerowiczów fragment nabrzeża tuż przy siedzibie władz województwa.

Wstępnie koszt inwestycji wyceniono na około 14 milionów złotych. Bulwar odmieni swoje oblicze do Euro 2012.

http://www.wfp.pl/wroclaw-miasto/news.p ... 2ea16cabbe
odpowiedz
Orzech 02.06.2008, godz. 17:39
Konkurs na opracowanie koncepcji architektonicznej rewitalizacji Bulwaru Xawerego Dunikowskiego we Wrocławiu
II nagroda

Autorska Pracownia Projektowa Konarzewski
Skład zespołu:
Mgr inż. arch. Marek Konarzewski
Mgr inż. Aleksandra Danielak
Mgr inż. arch. Leszek Konarzewski.

WIZUALIZACJE + OPIS: http://a-ronet.pl/index.php?mod=nagroda&n_id=757.html
odpowiedz
Orzech 02.06.2008, godz. 17:49
Projekt, który zajął II miejsce jak dla mnie - najlepszy. Ale wygląda na to, że byłby najdroższy w realizacji (np duża ilość fontann).
odpowiedz
Orzech 04.06.2008, godz. 23:21
Konkurs na opracowanie koncepcji architektonicznej rewitalizacji Bulwaru Xawerego Dunikowskiego we Wrocławiu

wyróżnienie

Proste - Damian Maciejewski

WIZUALIZACJE + OPIS: http://a-ronet.pl/index.php?mod=nagroda&n_id=759.html
odpowiedz
111 11.06.2008, godz. 00:39
"Gesah" napisał:
Tu niestety nie chodzi o stronę techniczną, tylko stronę niedasie ;)


Wczoraj rozmawiałem z kimś kto chciał się zmierzyć z tym problemem. Nic nie jest jeszcze rozstrzygnięte. Można tutaj wykonać przecisk (pod obciążeniem ruchem sam/pie/tram) tyle że trzeba zejść niżej niż jest to planowane (coby nic się z nawierzchnią nie działo) i tu chyba pojawia się owe "niedasie". Inny wariant - w wykopie - tutaj nie wiem czy miasto by się porwało na takie rozwiązanie bo trzeba przynajmniej częściowo zamknąć ruch. Zastanawiałem się nad jakąś fajną, nowoczesną, szeroką kładką nad (pieszo-rowerową bez żadnych schodków), ale chyba strzałka by była da duża a konstrukcja wielgachna (długa i wysoka) :D Co wydumają jest na razie wielką niewiadomą
odpowiedz
Orzech 23.06.2008, godz. 19:03
Spacerem nad rzeką

Blisko 15 milionów złotych pochłonie przebudowa zaniedbanego dziś bulwaru Xawerego Dunikowskiego. To nadrzeczny deptak,
który rozciąga się od mostu Piaskowego do mostu Grunwaldzkiego.


Najpóźniej w przyszłym miesiącu urząd miejski podpisze umowę z projektantami, który wygrali rozstrzygnięty właśnie konkurs na opracowanie koncepcji zagospodarowania bulwaru. Plany architektów zakładają m.in., że przy bulwarze powstanie łagodne zejście aż nad samą rzekę. Zlokalizowane będzie w samym środku deptaku, czyli w okolicy Akademii Sztuk Pięknych. Przy gmachu urzędu wojewódzkiego wybudowana zostanie z kolei przystań dla większych statków wycieczkowych, a przy Akademii
Sztuk Pięknych i tuż obok mostu Pokoju –marina dla małych łódek i motorówek. Odnowiona zostanie także kładka nad Zatoką Gondoli.
Na całej długości deptaka powstanie wiele ciekawych elementów małej architektury. Wyróżniać mają się wśród nich nietypowe betonowe podesty wybudowane na kilku poziomach. Jeden z nich zostanie oblany miękką, czerwoną substancją. – Podobną do tych, którymi są wyłożone place zabaw– tłumaczy Michał Pietrzak, jeden z autorów projektu. Do czego będą służyły podesty? Część do spacerów, część do siedzenia. Po tym miękkim można będzie też skakać lub biegać. Nie zapomniano o rowerzystach, dla których przewidziano osobny szlak. Na bulwarze będzie też jaśniej, bo stare latarnie zostaną zastąpione nowymi. Projektanci wymyślili również, jak spacerujący promenadą wrocławianie i turyści mają swobodnie przejść przez przecinający bulwarmost Pokoju. Nie trzeba już będzie wspinać się na most i zmierzać do przejścia dla pieszych. Odcinek pomiędzy budynkiem urzędu wojewódzkiego a gmachem Muzeum Narodowego pokonamy podziemnym tunelem. Zadbano również o lepszy widok na Odrę. To dlatego niektóre drzewa z nabrzeża zostaną wycięte. – Ale pod topór pójdą tylko drzewa chore i samosiejki
– zapewnia Pietrzak. – W innym miejscu posadzimy młode drzewa. Gdy magistrat podpisze umowę z architektami, ci przygotują szczegółowy projekt bulwaru. Zajmie im to około 10 miesięcy. Dopiero później będą tam mogli pojawić się robotnicy.
Projektanci szacują, że przebudowa całego bulwaru powinna skończyć się w 2010 roku.

Marcin Torz - POLSKA Gazeta Wrocławska
odpowiedz
Slaworow 03.09.2008, godz. 12:03
Gdzieś widziałem informację o rewitalizacji nabrzeża ul. Pasterskiej, od mostów Trzebnickich do Warszawskich, ale nie mogę znaleźć. Może ktoś pomóc? :)
odpowiedz
Slaworow 10.10.2008, godz. 13:42
"Slaworow" napisał:
Gdzieś widziałem informację o rewitalizacji nabrzeża ul. Pasterskiej, od mostów Trzebnickich do Warszawskich, ale nie mogę znaleźć. Może ktoś pomóc? :)


naprawdę nikt nie wie?
Taka informacja była chyba nawet na SCC, ktoś komentował, że przydałby się lifting północnego nabrzeża, bo już pozostawia wiele do życzenia ... nie mogę znaleźć, ale chyba w wątku o mostach warszawskich...
odpowiedz
Kajtman 15.11.2013, godz. 14:13
91088_1000x.jpg


91089_1000x.jpg


91090_1000x.jpg


91091_1000x.jpg
odpowiedz