DODAJ
M 13.03.2007, godz. 13:43
Dutkiewicz zapowiada, że na początku 2008 roku ruszą prace. Jest to możliwe? Biorąc pod uwagę, że nie ma jeszcze wybranej firmy która będzie budowała cały kompleks, chyba żadnych planów, zarysów co do wielkości itd. Ile mogą trwać wszystkie czynności potrzebne do otrzymania na zezwolenie na budowę? I jaka jest Waszym zdaniem szansa, ze stadion wogóle powstanie i, że jego budowa się zacznie w 2010?

pozdrawiam
odpowiedz
Mmaciek 13.03.2007, godz. 15:12
Jeśli wygramy rywalizacje o Euro to myśle że prace ruszą z kopyta, jeśli to będzie ta inwestycja ciągła się latami ...
odpowiedz
Slaworow 20.04.2007, godz. 18:51
hmmm cały czas się słyszy o budowie stadionu na Maślicach... mam wątpliwości, czy priorytetem na Euro nie będzie przebudowa olimpijskiego...

http://www.wroclaw.pl/euro2012/index.aspx?sub=3_2&
odpowiedz
Jan Augustynowski 20.04.2007, godz. 19:02
Proszę uzupełnijcie :)
odpowiedz
M 20.04.2007, godz. 20:55
abstrachujac, ale pozwole sobie przyczepic sie do prau rzeczy

[quote:2fjeib49]# Sztuczne oświetlenie:
* przewiduje się umieszczenie oświetlenia na obwodzie dachu.[/quote:2fjeib49]
a co z jupiterami, chyba ich nie usuna?

[quote:2fjeib49]# Powierzchnie parkingowe:
* alternatywnie rozważa się utworzenie na pobliskim kanale Odry, tymczasowych platform, wykorzystujących stalowe pontony mostów pływających.[/quote:2fjeib49]
wiekszej glupoty nie slyszalem

[quote:2fjeib49]# System wejść
-Stadion będzie wyposażony w najwyższej jakości elektroniczny system kontroli dostępu (kołowroty) .... przepustowość dla jednego wejścia - 1000 osób na godzinę, w związku z tym uznaje się za konieczne zaprojektowanie ok. 40 wejść.[/quote:2fjeib49]
Na Oporowskiej tez jest niby nowoczesny system [kołowroty] gdzie jedna osoba wchodzi co 12-15 sekund. Tj 300 osob na godzine. A przejscie jednej osoby nie powinno zajmowac wiecej niz 4 sek, jesli mialo by tym wejsciem przejsc tysiac osob w godzine. ciekawa teorie zaprezentowali

[quote:2fjeib49]# Bezpieczeństwo na trybunach
-nie dopuszcza się sytuowania płotów, które oddzielają widza od boiska
-dla zapewnienia dobrej widoczności, pierwszy rząd widowni będzie usytuowany 1 m ponad poziom boiska.[/quote:2fjeib49]
1 pkt bardzo dobra informacja, druga zas nie. taki stadion z metrowym murem na samym dole a dopiero wyzej z trybunami wizualnie nie wygladaja efektownie. np. anglicy 1wszy rzad maja nawet ponizej poziomu boiska i nawet nowe stadiony tak buduja.

[quote:2fjeib49]# Tablica świetlna
* Stadion będzie wyposażony w tablice świetlną lub system oparty na telebimie.[/quote:2fjeib49]
telebim na ME to powinien byc standard, nawet wymog UEFA, nie wiem nad czym tu sie rozwodzic.
odpowiedz
lukas 20.04.2007, godz. 21:27
"Slaworow" napisał:
hmmm cały czas się słyszy o budowie stadionu na Maślicach... mam wątpliwości, czy priorytetem na Euro nie będzie przebudowa olimpijskiego...

http://www.wroclaw.pl/euro2012/index.aspx?sub=3_2&


Zapomnij o olimpijskim - ta kandydatura była tylko po to, żeby coś było
odpowiedz
Anonymous 21.04.2007, godz. 15:08
SO jest oficjalnie zgłoszony do EURO i też musi zostać wyremontowany a potem UEFA sobie wybierze na którym odbędą się mecze,tak to przynajmniej przedstawia p.Dutkiewicz.
odpowiedz
M 21.04.2007, godz. 15:49
Co do stadionu na Maślicach. Może warto byłoby rozpocząć lobbowanie pomysłu z rozsuwany zadaszeniem? Nawet gdyby miało to się odbyć kosztem zmniejszenia pojemności stadionu. 5 tysięcy miejsc to 5 tysięcy miejsc. A rozsuwane zadaszenie to jednak zupełnie inna bajka. Dajaca o wiele więcej możliwości na organizacje wszelakich imprez. Warto było by podsunąć taki pomysł Dutkiewiczowi, bo wydaje mi sie, że jest to człowiek prawy, i gdyby usłyszał taką opcję to równie by mu się ona spodobała. Dla mnie taki dach to jest priorytet tego całego stadionu. Wiadomo już, że pozostałe miasta raczej się nie skuszą na takie rozwiązanie, więc mamy okazję stać się jedyny miastem z takim stadionem. Zarazem mozna taki stadion używac za hale (np. shalke tak robią) i tym sposobem moglibysmy gościć u nas siatkarzy (co obecnie jest mało prawdopodohbne)
odpowiedz
lukas 21.04.2007, godz. 16:28
Po co podsuwać plan taki jak chyba było założenie, żeby był rozsuwany dach
odpowiedz
lukas 21.04.2007, godz. 16:33
Może i oficjalnie zgłoszony, ale nieoficjalnie odpadł już dawno
odpowiedz
M 21.04.2007, godz. 19:18
Twierdzisz, że rozsuwany dach jest w planach? bo nie wydaje mi się żeby odnośnie staidonu były pewne jakies nawet najmniejsze szczególny. Pozatym bedzie to co zaproponują inwestorzy. I watpie zeby miasto w przetergu zapisalo punkt o koniecznosci rozuswanego dachu. To chyba bedzie zalezec tylko od dobrej woli inwestora (dobrej woli - checi przekonania do siebei miasta czyms konkretnym, jak np. taki dach)
odpowiedz
lukas 21.04.2007, godz. 22:24
[quote:3k95oanb]I watpie zeby miasto w przetergu zapisalo punkt o koniecznosci rozuswanego dachu. To chyba bedzie zalezec tylko od dobrej woli inwestora[/quote:3k95oanb]

Jeżeli tak by było to by inwestor postawił 10tysięczny blaszak, odwalił fuszerke i dostał w zamian grunty na swoją inwestycję - to przecież miasto będzie decydowało jak ten stadion ma wyglądać a nie inwestor
odpowiedz
M 22.04.2007, godz. 11:17
Tak, ale taki dach to naprawdę rzecz dla najbogatszych. Nawet najlepsze stadiony w Anglii nie zawsze go posiadają.

Więc o ile miasto może żądać od inwestora konkretnej pojemności stadionu bądź rodzaju konstrukcji stadionu czy ew. bryły to jednak wymaganie od inwestora takiego dachu to będzie zupełnie inny stopień trudności, zupełnie inna bajka. Choć na pewno możliwe, gdyby tylko miasto się zdecydowało na takie posunięcie.
odpowiedz
capo_di_tutti_capi 22.04.2007, godz. 12:31
No tak, ale skoro stadion ten ma pełnić także funkcje pozapiłkarskie (masowe imprezy), aż prosi się o budowlę zgodną ze współczesnymi standardami (architektonicznymi i technicznymi). W kocu ma to być jedna z wizytówek miasta :brilsmurf:
odpowiedz
raul 26.04.2007, godz. 15:47
Zdecydowanie powinno się taki stadion z zadaszeniem wybudować. Nawet kosztem kilku tysięcy krzesełek, które są raczej zbędne. Wystarczy nam 40k na estadio miejsc z rozsuwanym dachem co zapewni nam jeszcze większa wielofunkcyjność obiektu.
i moim zdaniem wcale nie musi być on wybitnie awangardowy. Niech spełnia określone funkcje, które bedą pomocne kibicom i innym mieszkancom Wrocławia.
odpowiedz
M 26.04.2007, godz. 17:05
tylko rozsuwany dach?? ja mysle, ze ME i budowa stadionu dto najlepszy sposob na szybkie wybudowanie we Wrocławiu oceanarium;] skoro warszawa za nasze pieniadze ma zamiar stawiac wraz ze stadionem aquapark to i nie widze przeszkod by i u nas podciagnac pod Euro cos w tym stylu

nie ma to jak lokalny patriotym nie;]
odpowiedz
capo_di_tutti_capi 27.04.2007, godz. 09:29
Właściwie to nie za bardzo rozumiem o co Ci chodzi... Skoro ma być wybudowany od podstaw obiekt na wielką imprezę, której na pewno będzie służył, to dlaczego nie ma być wybudowany w sposób, który umożliwi mu choć częściowe zarabianie na siebie? A, i za dużo w nas patriotyzmu lokalnego, tak? :geek:
odpowiedz
M 27.04.2007, godz. 14:24
oceanarium też umożliwiło by "choć częściowe zarabianie na siebie" stadionu ;p

Co do kolalnego patriotyzmu, nie wiem ile go jest w "nas" ale wiem ile go jest we mnie :) A jest go na tyle duzo, że przajawia sie to typowa cechą polaczka ;] sam nie dostanie - wiec nie pozwoli zeby inny dostał :)
odpowiedz
Darek 02.05.2007, godz. 13:58
W tym miejscu ma stanąć nowy stadion na Maślicach - fotka z lotu ptaka - 27 kwietnia

foto: http://www.dolnoslaska.policja.gov.pl

rd07_26.jpg
odpowiedz
inwestomaniak 03.05.2007, godz. 14:56
Portugalczycy, ktorzy sa wsrod zainteresowanych budowa nowego stadionu we Wroclawiu, raczej u nas nie zainwestuja. Bardziej od samego stadionu interesuje ich mozliwosc budowy wokol takiego stadionu wielkiego centrum handlowo-rozrywkowego, a po licznych analizach wyszlo im, ze we Wroclawiu, na tym terenie, takie centrum handlowo-rozrywkowe bedzie sie dlugo splacalo, bo ma w poblizu za duzo konkurencyjnych centrow. W tej chwili ten inwestor z Portugalli jest bardziej niz Wroclawiem, zainteresowany Rzeszowem i budowa w tamtym miescie nowego stadionu pilkarskiego.
odpowiedz