Kompleks biurowy Neopark w Warszawie sprzedanyźródło: Materiały prasowe

Kompleks biurowy Neopark w Warszawie sprzedany

Kajtman
Kajtman
REKLAMA
Yareal sprzedał dwa budynki tworzące kampusowy kompleks biurowy Neopark na warszawskim Służewcu. Ukończona trzy lata temu inwestycja Yareal trafi do portfela aktywów funduszu zarządzanego przez Amundi Real Estate. Inne fundusze zarządzane przez Amundi Real Estate zakupiły rok temu – również od Yareal – flagowy projekt dewelopera, biurowiec Nowogrodzka Square. Tym razem transakcja jest większa i obejmuje dwa budynki o łącznej powierzchni 24 000 mkw. powierzchni biurowej klasy A.
Kompleks Neopark jest skomercjalizowany w 100% i składa się z dwóch nowoczesnych biurowców wybudowanych u zbiegu ulic Cybernetyki i Wynalazek na warszawskim Służewcu. Oba, nabyte przez fundusz 4-piętrowe budynki tworzą spójny park biurowy, skupiony wokół zielonego, otwartego dziedzińca.
To już druga transakcja Amundi Real Estate obejmująca projekt biurowy Yareal. Traktujemy ją jako wyraz najwyższego zaufania i potwierdzenie satysfakcji z zakupu niespełna rok temu, pierwszego biurowca w centrum Warszawy. Kolejna umowa z tak poważnym partnerem, będącym liderem europejskiego rynku nieruchomości komercyjnych, jest dla nas szczególnym powodem do dumy. Jestem przekonany, że zarówno sam kompleks Neopark, jak i długoterminowe umowy z solidnymi najemcami, przyczynią się do wzrostu wartości portfela funduszu i pomyślnego rozwoju biznesu w Polsce – powiedział Eric Dapoigny, prezes Yareal Polska.
Największym najemcą Neoparku jest operator sieci telekomunikacyjnej PLAY. Siedziba firmy zajmuje niemal cały budynek B, czyli prawie połowę kompleksu. W ramach transakcji nabywca korzystał ze wsparcia doradców Cushman&Wakefield oraz kancelarii prawnej CMS, a także konsultantów technicznych firmy Arcadis. Podczas negocjacji zespół Yareal wspierali doradcy CBRE oraz kancelaria GIDE LOYRETTE NOUEL.
REKLAMA
Biurowce tworzące Neopark zostały zaprojektowane przez renomowaną pracownię JEMS Architekci i oddane do użytku w 2017 i 2018 roku. Każdy z budynków oferuje 12 000 mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej klasy A. W bliskim sąsiedztwie Neoparku funkcjonuje kilkanaście linii autobusowych i tramwajowych, dostępnych z licznych przystanków odległych o kilka minut spaceru. W Neoparku działa parking dla ok. 600 samochodów. Kampusowy kompleks zakupiony przez Amundi Real Estate znajduje się w sąsiedztwie stacji "PKP Służewiec". Możliwości dogodnego dojazdu zapewnia również rozbudowana przez Yareal sieć ścieżek rowerowych, a także 140 zadaszonych miejsc parkingowych dla rowerów.
Neopark został wyposażony w liczne rozwiązania przyjazne dla środowiska, które zapewniły inwestycji certyfikat ekologiczny BREEAM dla tzw. zielonych budynków, z oceną na poziomie "Excellent".
Źródło: materiały prasowe

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA