Kraków: Jest decyzja w sprawie przebudowy al. 29 Listopadaźródło: pixabay

Kraków: Jest decyzja w sprawie przebudowy al. 29 Listopada

Hania Kowalczyk
Hania Kowalczyk
REKLAMA
Wojewoda małopolski wydał decyzję na rozbudowę al. 29 Listopada na odcinku od ul. Opolskiej do granic miasta. Postanowienie otrzymało rygor natychmiastowej wykonalności.
Zezwolenie na realizację inwestycji drogowej (ZRID) oznacza pozwolenie na rozpoczęcie prac budowlanych oraz akceptację projektu. Wykonawca, którym jest Strabag Sp. z o.o., zaproponował w przetargu najniższą cenę za przebudowę drogi. Za blisko 95 mln zł wyremontuje, w systemie "projektuj i buduj", ponad 2,5 km odcinek. Część funduszy będzie pochodzić ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020. Inwestycja ma ponad roczne opóźnienie, ze względu na uregulowanie kwestii podziału działek, przez które przebiega droga. 
REKLAMA
Wykonawca zobowiązał się przebudować dwa wiadukty kolejowe. Na wyremontowanym odcinku, droga będzie mieć po dwa pasy ruchu w każdą stronę. Projekt zakłada także budowę chodników dla pieszych oraz ścieżki rowerowe po obu stronach ulicy. Na trasie do nowej pętli autobusowo-tramwajowej będzie wydzielony osobny buspas, by usprawnić komunikację miejską. Łączna długość wyniesie około 700 metrów. 
Kierowcy muszą liczyć się ze sporymi utrudnieniami, gdyż obecnie prowadzone są roboty przy budowie nowej trasy tramwajowej na Górkę Narodową. Po przebudowie, północna część Krakowa zyska sprawniejszy system transportowy.

Komentarze (1)

Napisz komentarz
Pieter(gość)
"Kierowcy muszą liczyć się ze sporymi utrudnieniami", no to jest akurat jasne jak słońce :) Ale ze sporymi utrudnieniami musieliśmy sie liczyć przez ostatnie, dłuuugie lata i wszyscy to jakoś znosiliśmy (bo co mieliśmy robić;). Ale teraz na horyzoncie widać już poprawę. Zrobią 29 Listopada, zrobią tramwaj... i może w końcu będzie dobrze :)
REKLAMA