Łódź: Cavatina ruszyła z budową Widzewskiej Manufaktury

Łódź: Cavatina ruszyła z budową Widzewskiej Manufaktury

WIZUALIZACJE
Orzech
Orzech
REKLAMA
Z końcem listopada ruszyły prace budowlane na terenie pofabrycznego kompleksu Widzewskiej Manufaktury. Cavatina Holding rozpoczyna w ten sposób rewitalizację 140-letniej historycznej zabudowy przy ul Piłsudskiego 135 w Łodzi.
Łódzka WIMA trafiła w ręce obecnego właściciela w sierpniu tego roku. Na 4 ha inwestor zrealizuje wielofunkcyjny obiekt, który w ciągu 3 lat dostarczy na rynek około 55 tys. mkw. powierzchni, tworząc tutaj miejsce do pracy, mieszkania i spędzania wolnego czasu.
Obecnie na terenie Widzewskiej Manufaktury (WI-MA) znajdują się cztery obiekty, wszystkie wpisane do ewidencji zabytków jako postindustrialny zespół urbanistyczny. Dzięki przebudowie ten teren dołączy do grona znanych pofabrycznych rewitalizacji, nie tylko w Łodzi i Polsce, ale również w Europie. Nowe funkcje użytkowe pozwolą wprowadzić w WI-MA nowe życie i przywrócić ten teren lokalnej społeczności oraz zapewnić najemcom wysoki standard i unikalny, charakterystyczny design.
REKLAMA
Przebudowa będzie przebiegać zgodnie z wytycznymi konserwatorskimi. Inwestor zachowa elementy zabudowy dawnej fabryki, w szczególności ceglane mury ścian zewnętrznych oraz utrzyma oryginalny układ urbanistyczny całego terenu. Koncepcja Cavatina Holding S.A. na przywrócenie świetności terenom Widzewskiej Manufaktury obejmuje przebudowę już istniejących obiektów. Tym samym powstanie tutaj wielofunkcyjny kompleks oferujący biura, mieszkania na wynajem, lokale handlowo-usługowe oraz otwarte przestrzenie do odpoczynku i rekreacji, w tym strefę gastronomiczną i kulturalną
Wspólnym miejscem spotkań dla wszystkich użytkowników oraz zielonym sercem tej inwestycji będzie zrewitalizowany przez inwestora 100-letni park z fontanną. 
Nowoczesne biura klasy A znajdą swoje miejsce w dawnej przędzalni "amerykańskiej" (przerabiano w niej bawełnę z USA), natomiast na cele mieszkaniowe zostaną zaadaptowane obiekty skręcalni oraz przewijalni.
Źródło: Cavatina Holding

Komentarze (3)

Napisz komentarz
Zenon(gość)
Genialnie to wygląda! Łódź ma ogromny potencjał!
Zenon(gość)
Genialnie to wygląda! Łódź ma ogromny potencjał!
Dżony(gość)
SUPER!
REKLAMA