Łódź: Kamienica przy ulicy Nawrot 34 w dzielnicy Widzew przejdzie remont źródło: Materiały inwestora

Łódź: Kamienica przy ulicy Nawrot 34 w dzielnicy Widzew przejdzie remont

WIZUALIZACJE
Orzech
Orzech
REKLAMA
W Łodzi rozpoczął się remont przedwojennej, stuletniej kamienicy przy ul. Nawrot 34 w dzielnicy Widzew. Inwestycja realizowana będzie w ramach gminnego programu rewitalizacji przez firmę Rock Development.
Poprzednim właścicielem tej kamienicy było Widzewskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego, które sprzedało obiekt firmie Rock Development Sp. z o.o. Nowy właściciel planuje gruntownie wyremontować budynek frontowy razem z bocznymi oficynami i nadbudować do wysokości pięciu kondygnacji. W głębi działki wybudowany zostanie zupełnie nowy budynek. W planach inwestora jest także odtworzenie detali architektonicznych na frontowej fasadzie kamienicy.
Ten przedwojenny budynek będzie pełnić głównie funkcje mieszkalne. Na parterze od frontu Rock Development zaplanował dwa lokale handlowo-usługowe, a w piwnicy siłownię. Na poziomie parteru zlokalizowany zostanie garaż dla mieszkańców. Na jego dachu zostaną nasadzone rośliny, dzięki czemu na wysokości pierwszego piętra powstanie zielone patio.
REKLAMA
– Pracy jest bardzo dużo, bo dawne zabudowania były już w bardzo złym stanie. Drewniane stropy ledwo trzymały dach, który w pierwszej kolejności trzeba odtworzyć zaraz po nadbudowaniu istniejących budynków – mówi Paweł Bulski z Rock Development.
Koniec inwestycji zaplanowano na początek 2023 roku.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA