DODAJ

Wrocław: Miasto sprzedaje bardzo zniszczoną kamienicę przy Odrze. Bez planu miejscowego

Kamienice i zabytki / Wrocław
Wrocław: Miasto sprzedaje bardzo
Mariusz Bartodziej
2018-06-05 09:35:31
Inwestor będzie musiał koniecznie przeprowadzić remont budynku i w tym celu wystąpić o warunki zabudowy. Nowego właściciela nieruchomości znajdującej się w sąsiedztwie kampusu Politechniki Wrocławskiej mamy poznać za dwa miesiące.

Magistrat ogłosił 29 maja przetarg na sprzedaż nieruchomości przy ulicy Hoene-Wrońskiego 8. Jej powierzchnia wynosi 349 mkw. Stoi na niej pięciokondygnacyjny, podpiwniczony budynek z 15 mieszkaniami i lokalem użytkowym o łącznej pow. około 510 mkw. Urzędnicy oszacowali w 2016 roku stopień zużycia technicznego obiektu na 77,33 procent.

Nieruchomość nie jest objęta miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego. Jeżeli inwestor będzie chciał przeprowadzić remont wymagający udzielenia pozwolenia na budowę, będzie musiał wystąpić o wydanie decyzji o warunkach zabudowy.

Cena wywoławcza wynosi 1 mln 365 tys. zł i jest zwolniona z podatku VAT. Przetarg odbędzie się 9 sierpnia.

UM Wrocławia


Remont po sąsiedzku

Blask ma odzyskać także inny budynek zlokalizowany przy ul. Hoene-Wrońskiego, czyli zabytkowy budynek szpitalny mieszczący się pod numerem 13c. Politechnika Wrocławska zapłaciła za niego Uniwersytetowi Medycznemu prawie 7 mln zł. 15 maja wyłoniła wykonawcę dokumentacji projektowo-kosztorysowej. Została nim poznańska firma Demiurg Sp. z o.o. Sp. k. Szczegóły planowanej inwestycji opisywaliśmy w marcu.

fot. Mariusz Bartodziej


Miasto sprzedaje kamienice

Kamienica przy ul. Hoene-Wrońskiego 8 nie jest jedyną, która w najbliższym czasie przejdzie w prywatne ręce. Miasto chce także sprzedać tę znajdującą się przy ul. Szewskiej 35, o czym informowaliśmy w maju.

fot. investphoto.pl


Magistrat znalazł już natomiast kupca na nieruchomość przy ul. Kurkowej 28-32, na której dawniej stała kamienica. Dom Development S.A. zapłacił ponad trzy razy więcej, niż wynosiła cena wywoławcza, o czym pisaliśmy także w maju.

fot. investphoto.pl