DODAJ

E-Towers Famba planuje kolejne inwestycje. Powstaną nowe miejsca pracy w Głogowie

Dolny Śląsk
E-Towers Famba planuje kolejne
Orzech
2018-11-08 01:10:15
Jedna z największych polskich firm w Głogowie – E-Towers Famaba – rozpoczyna nową inwestycję. Jej efektem będzie m.in. kilkadziesiąt nowych miejsc pracy w tym dolnośląskim mieście. Głogowska Famba od pięciu lat należy do belgijskiego holdingu E.C.W.H. BVBA. Zakład jest liczącym się w Europie producentem wież wiatrowych i dźwigów przeładunkowych.

Spółka zakupiła już działkę w okolicy osiedla Piastów Śląskich i podpisała z władzami Głogowa porozumienie, które zobowiązuje miasto do pomocy przy rozbudowie i nowych inwestycjach tej firmy.

Miasto Głogów w ramach wsparcia tej inwestycji przebuduje na swój koszt skrzyżowanie ul. K. Sprawiedliwego z ul. Henryka Głogowskiego oraz wprowadzeni zmiany w zapisach Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego, przebudowy w niezbędnym zakresie skrzyżowań dróg gminnych, ułatwiając w ten sposób transport produktów firmy.

O inwestorze:

Należąca do belgijskiej grupy E-Crane Group spółka E-Towers Famaba zajmuje się budową konstrukcji stalowych, w tym wież wiatrowych, suwnic, kominów, części dźwigów portowych i innych obiektów przemysłowych.

Z kart historii:

1890 r.  Początki firmy sięgają końca XIX wieku, gdy rozpoczęła działalność jako stocznia rzeczna. Firma była drugą stocznią rzeczną na rzece Odrze w latach 20. XX wieku. Uległa całkowitemu zniszczeniu podczas II Wojny Światowej i podzieliła los miasta Głogowa. 

1946 r.  Założona zostaje Głogowska Stocznia Rzeczna.

1957 r. –  Rozszerzając zakres działalności, Głogowska Stocznia Rzeczna uruchomiła produkcję maszyn i sprzętu dla przemysłu budowlanego i wydobywczego. 

1976 r.  Firma zmienia nazwę na Fabryka Maszyn Budowlanych, a więc FAMABA 2004 FAMABA S.A. staje się członkiem holenderskiej Smulders Group. 

2012 r.  W sierpniu Famaba zostaje kupiona przez E-Crane Worldwide Holding z Belgii. Od tego czasu spółka prezentuje się na rynku pod nową nazwą firmową E-Towers Famaba. 

Źródło: materiały prasowe