REKLAMA

Opinie o [Łódź] Ul. Piotrkowska (remont) (11)

Napisz komentarz
Jan Hawełko
Na ulicy Piotrkowskiej powstała nowa galeria Akademii Sztuk Pięknych. - To będzie „okno" sztuki na świat, dzięki tej galerii będziemy bliżej mieszkańców - mówiła prof. Jolanta Rudzka - Habisiak, rektor ASP.

W nowej galerii będzie można zobaczyć prace studentów i pracowników kierunków artystycznych. Galeria przy ul. Piotrkowskiej 68 powstała dzięki dobrej współpracy uczelni i miasta, do którego należy lokal. Wnętrza aranżowane były przez pracowników i studentów. W lokalu odbywać się będą nie tylko wystawy, ale także seminaria, wykłady i inne wydarzenia.

pokaz-artykul.png
Jan Hawełko
Magistrat łódzki podsumował półroczne działania na rzecz ożywienia ulicy Piotrkowskiej po zakończonym latem ub.r. remoncie.

- Kiedy zaczynaliśmy modernizację naszej głównej ulicy, nie wszyscy wierzyli w sens tego przedsięwzięcia, a podczas przebudowy nie brakowało trudności i uciążliwości dla mieszkańców oraz firm, działających w centrum. Z perspektywy sześciu miesięcy od zakończenia remontu możemy śmiało powiedzieć, że była to bardzo dobra inwestycja, a sami łodzianie potwierdzili, że warto tu przychodzić, miło spędzać czas, robić zakupy i korzystać z wielu atrakcji.

pokaz-artykul.png
Orzech
Piotrkowska. Po remoncie będzie dla pieszych i rowerzystów

Cały tekst: http://lodz.gazeta.pl/lodz/1,35153,1445 ... ystow.html
tomasz.witko
No tak, bo to Polska właśnie nie elegancja Francja, budki muszą być i straszyć, bo wszak oni tam biznesy kręcą, a jak się im zaproponuje czynsz za porządne, ogrzewane i dostosowane do norm estetycznych lokale będzie to "gwałt na wolności i złodziejstwo"...tym sposobem do Europy nie dojdziemy nigdy.
elle-elle
Kilku kupców z budek usuniętych z Piotrkowskiej przy okazji remontu, przyszło w czwartek na Komisję Rozwoju i Działalności Gospodarczej Rady Miasta. Protestowali przeciwko wywiezieniu ich budek w grudniu przez Zarząd Dróg i Transportu.

pokaz-artykul.png
elle-elle
Kuferek Reymonta i Fotel Jaracza zniknęły w poniedziałek z ulicy Piotrkowskiej. Pracownicy firmy Strabag wyciągnęli je z podłoża i za pomocą dźwigu umieścili na ciężarówce.

pokaz-artykul.png
Jan Hawełko
Ok. 60 mln zł kosztować ma renowacja reprezentacyjnej ulicy Łodzi - Piotrkowskiej. Projekt zakłada m.in. wymianę nawierzchni zarówno ulicy jak i chodników, ulicznego oświetlenia, elementów małej architektury a także rozwój zieleni.

Do połowy grudnia gotowy ma być projekt budowlano-wykonawczy na przebudowę ulicy Piotrkowskiej od pl. Wolności do alei Mickiewicza i Piłsudskiego, który będzie podstawą do uzyskania pozwolenia na budowę.

pokaz-artykul.png
Jan Hawełko
Pięć podmiotów złożyło swe oferty w przetargu na projekt budowlano-wykonawczy dla ulicy Piotrkowskiej w Łodzi. Najtańsza z nich opiewa na nieco ponad 141 tys. zł.

Kosztorys zakłada, że miasto przeznaczy na tę inwestycję 400 tys. 676,08 zł. Oferty złożyły firmy: Polska Inżynieria Warszawa – 239 tys. 235 zł, Egis Poland – 141 tys. 450 zł, JK Projekt Poznań – 221 tys. 400 zł, DA Projekt Kraków – 298 tys. 240 zł oraz Tebodin Poland Warszawa – 542 tys. 725,20 zł.

pokaz-artykul.png
Jan Hawełko
Jan Hawełko
Jan Hawełko
W 2012 r. w Łodzi rozpocznie się remont ul. Piotrkowskiej.
REKLAMA