[Łódź] Ul. Piotrkowska (remont)

Drogi i mosty/Łódź/Śródmieście
REKLAMA
inwestorMiasto Łódź
realizacjaIII kw. 2014
wykonawcaStrabag Sp. z o.o.

O inwestycji [Łódź] Ul. Piotrkowska (remont)

Remont ul. Piotrkowskiej w Łodzi
Napisz komentarz
Jan Hawełko
Na ulicy Piotrkowskiej powstała nowa galeria Akademii Sztuk Pięknych. - To będzie „okno" sztuki na świat, dzięki tej galerii będziemy bliżej mieszkańców - mówiła prof. Jolanta Rudzka - Habisiak, rektor ASP.

W nowej galerii będzie można zobaczyć prace studentów i pracowników kierunków artystycznych. Galeria przy ul. Piotrkowskiej 68 powstała dzięki dobrej współpracy uczelni i miasta, do którego należy lokal. Wnętrza aranżowane były przez pracowników i studentów. W lokalu odbywać się będą nie tylko wystawy, ale także seminaria, wykłady i inne wydarzenia.

pokaz-artykul.png
Jan Hawełko
Magistrat łódzki podsumował półroczne działania na rzecz ożywienia ulicy Piotrkowskiej po zakończonym latem ub.r. remoncie.

- Kiedy zaczynaliśmy modernizację naszej głównej ulicy, nie wszyscy wierzyli w sens tego przedsięwzięcia, a podczas przebudowy nie brakowało trudności i uciążliwości dla mieszkańców oraz firm, działających w centrum. Z perspektywy sześciu miesięcy od zakończenia remontu możemy śmiało powiedzieć, że była to bardzo dobra inwestycja, a sami łodzianie potwierdzili, że warto tu przychodzić, miło spędzać czas, robić zakupy i korzystać z wielu atrakcji.

pokaz-artykul.png
Orzech
Piotrkowska. Po remoncie będzie dla pieszych i rowerzystów

Cały tekst: http://lodz.gazeta.pl/lodz/1,35153,1445 ... ystow.html
tomasz.witko
No tak, bo to Polska właśnie nie elegancja Francja, budki muszą być i straszyć, bo wszak oni tam biznesy kręcą, a jak się im zaproponuje czynsz za porządne, ogrzewane i dostosowane do norm estetycznych lokale będzie to "gwałt na wolności i złodziejstwo"...tym sposobem do Europy nie dojdziemy nigdy.
elle-elle
Kilku kupców z budek usuniętych z Piotrkowskiej przy okazji remontu, przyszło w czwartek na Komisję Rozwoju i Działalności Gospodarczej Rady Miasta. Protestowali przeciwko wywiezieniu ich budek w grudniu przez Zarząd Dróg i Transportu.

pokaz-artykul.png
elle-elle
Kuferek Reymonta i Fotel Jaracza zniknęły w poniedziałek z ulicy Piotrkowskiej. Pracownicy firmy Strabag wyciągnęli je z podłoża i za pomocą dźwigu umieścili na ciężarówce.

pokaz-artykul.png
REKLAMA