21 grudnia w Porcie Lotniczym Lublin wylądowała pierwsza powietrzna biznesowa taksówka. To samolot Cesna Mustang należący do FLYJET – firmy, która specjalizuje się w czarterowaniu samolotów oraz zarządzaniu i obsłudze prywatnych odrzutowców. Kolejny dzień działania Portu Lotniczego Lublin ukazuje dodatkowe funkcje portu lotniczego, jaką jest zwiększenie dostępności regionu dla biznesu, inwestycji oraz kapitału.
- Port Lotniczy Lublin to nie tylko okno na świat dla osób podróżujących w celach turystycznych. Jestem przekonany, że lotnisko to również magnes, który przyciągnie potencjalnych inwestorów, a tym działającym da nowe możliwości. Wierzę, że rozwój lotnictwa biznesowego na Lubelszczyźnie będzie impulsem gospodarczym, który ożywi nasz region - mówi Grzegorz Muszyński prezes Portu Lotniczego Lublin
Firma FLYJET jest polskim przewoźnikiem biznesowym, który oferuje wynajem samolotów odrzutowych i śmigłowców. Cesna Mustang, który wylądował w Lublinie jest samolotem o zasięgu europejskim i może realizować bezpośrednie loty z Lublina praktycznie do każdej europejskiej stolicy. FLYJET dysponuje własną flotą - od małych samolotów śmigłowych typu Cessna 172, przez turbośmigłowe Beechcraft KingAir oraz lekkie odrzutowce Cessna Mustang, aż po samoloty odrzutowe średniego zasięgu takie jak Bombardier Learjet 60XR.
- Cieszy nas każdy kolejny nowy port w Polsce, ponieważ jest to wymierna korzyść dla rozwoju polskiej przedsiębiorczości, a w tym samym progres nowych inwestycji w regionie - mówi Paweł Chorzelski wicedyrektor ds. Operacji Lotniczych FLYJET.
Port Lotniczy Lublin został oficjalnie otwarty 17 grudnia. Pierwszym przewoźnikiem, który wystartował z lotniska był Ryanair. Dzień później, pasażerowie odlecieli z liniami lotniczymi Wizz AIr. Lądowanie biznesowego przewodnika ukazuje dodatkowe funkcje, które może spełniać Port Lotniczy Lublin. Poprzez współpracę z takimi firmami jak FLYJET, nastąpi wzrost zainteresowania województwem lubelskim zagranicznych inwestorów i zachęci ich doinwestowana w tej region.