REKLAMA

Opinie o [Lublin] Centrum handlowe "Rynek" (19)

Napisz komentarz
Michał Zabek
super pomysl napewno lepszy bedzie niz vivo
Jan Hawełko
Rada Miasta w Lublinie wydała zgodę na budowę nowej galerii handlowej w miejscu dawnego pedetu. Stary obiekt zostanie zburzony - informuje dziennikwschodni.pl.

Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego, uwzględniający budowę galerii handlowej, został uchwalony 26 lutego br. Po jego uprawomocnieniu się inwestor będzie mógł wystąpić o pozwolenie na budowę. Nowy obiekt może o jedną trzecią zmniejszyć plac istniejący przed obecnym pedetem.

pokaz-artykul.png
Jan Hawełko
U zbiegu Krakowskiego Przedmieścia i ul. Kapucyńskiej w Lublinie stanie nowa galeria handlowa. Powstanie w miejscu Domu Towarowego Sezam (dawny Pedet). Radni powiedzieli "tak" zmianie studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania tego obszaru.

Uchwała była niezbędna, aby móc umieścić zapis o budowie wielkopowierzchniowych obiektów handlowych w opracowywanym planie miejscowego zagospodarowania przestrzennego.

pokaz-artykul.png
Jan Hawełko
Miejscy planiści pracują nad planem dla ważnego miejsca w Lublinie. Chodzi o obszar pomiędzy Krakowskim Przedmieściem i ulicami Kapucyńską, Narutowicza, Peowiaków i Kościuszki. Według założeń w miejscu dawnego Powszechnego Domu Towarowego mógłby stanąć zupełnie nowy budynek - podaje gazeta.pl.

Plan powstaje na wniosek inwestora zainteresowanego rozbudową pedetu, czyli Centrum Development & Investments. Spółka planowała wybudować pasaż Victoria i przywrócić w tym miejscu historyczną linię zabudowy, czyli gabaryty przedwojennego hotelu Victoria.

pokaz-artykul.png
Jan Hawełko
94883_1000x.jpg


94884_1000x.jpg


94885_1000x.jpg
Jan Hawełko
Pod koniec 2013 roku Studio Architektoniczne Ozone z Wrocławia zawarło umowę na wykonanie kompleksowych prac projektowych dotyczących budowy Galerii Rynek w Lubinie.

Stworzona przez architektów koncepcja stawia sobie za cel zachowanie harmonijnego układu przestrzennego istniejącej zabudowy, zgodnie z ustaleniami miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego oraz wytycznymi konserwatorskimi.

pokaz-artykul.png
bista
Zostawić czy zabudować? Na to pytanie niedługo będą musieli odpowiedzieć miejscy planiści, którzy biorą się za uchwalenie planu zagospodarowania dla działki, gdzie stoi pedet. Swego czasu pomysł likwidacji placu wzbudził w mieście wiele emocji
Jak już pisaliśmy, na wniosek inwestora zainteresowanego rozbudową domu handlowego na rogu Krakowskiego Przedmieścia i ul. Kapucyńskiej, powstaje plan zagospodarowania przestrzennego dla tego terenu.

pokaz-artykul.png
Jan Hawełko
Właściciel lubelskiego Sezamu (dawny Pedet) planuje remont, który rozpocznie się z końcem roku. Najemcy, w tym Empik, będą musieli na ten czas zwolnić powierzchnię - podaje Dziennik Wschodni.

W miejscu Sezamu miało powstać centrum handlowe - Pasaż Victoria.

Dwa lata temu spółka CDI wystąpiła o warunki zabudowy. Miasto decyzję wydało, ale sprzeciw wyraził wojewódzki konserwator zabytków.

pokaz-artykul.png
bista
Właściciel Pedetu nie poddaje się. Będzie walczył o pozwolenie na budowę nowej galerii w centrum Lublina. Formalności związane z budową Pasażu Victoria są już praktycznie zakończone. Po dwóch latach spółka Centrum Development & Investments sama poprosiła Ratusz o umorzenie postępowania. Projektowi nowej galerii przy Krakowskim Przedmieściu sprzeciwiał się wojewódzki konserwator zabytków. Zastrzeżenia miał głównie do plany zabudowy skweru przed Pedetem oraz gabarytów nowej galerii.

pokaz-artykul.png
Orzech
Centrum Development & Investments składa zażalenie do prezydenta Lublina

Inwestor, który chce wybudować Galerię Victoria, na rogu Krakowskiego Przedmieścia i ul. Kapucyńskiej w Lublinie, zarzuca ratuszowi zbyt wolną pracę - czytamy w Gazecie Wyborczej Lublin.

http://www.propertynews.pl/centra-handl ... ,4122.html
Jan Hawełko
Nie będzie szybkiego rozwiązania konfliktu w sprawie Pedetu i nowych warunków zabudowy dla przyszłej galerii. Urzędnicy z ratusza uznali, że poprzednia procedura w tej sprawie jeszcze się nie zakończyła i nie mogą wydać nowych wytycznych dotyczących nowej inwestycji.

Centrum Development&Investment, właściciel nieruchomości, pierwszy wniosek o warunki zabudowy pod nowoczesną galerię handlową "Pasaż Victoria" złożył jeszcze w ubiegłym roku.

pokaz-artykul.png
Jan Hawełko
Orzech
http://www.retailnet.pl/Projekt-Pasazu- ... ,2011.aspx
Jan Hawełko
Konserwator zabytków nie zgadza się na dużą rozbudowę obecnej "Galerii Centrum" przy Krakowskim Przedmieściu i przekształcenia jej w nowy Pasaż Victoria. Służby konserwatorskie określiły jak może wyglądać przyszła galeria w centrum miasta. Spółka Centrum Develompent&Investments chciała wyburzenia budynku byłych Państwowych Domów Towarowych Centrum i na jego miejsce postawienia Pasażu Victoria.

Dwa tygodnie temu do konserwatora wpłynęły warunki zabudowy wydane przez Urząd Miasta.

pokaz-artykul.png
Orzech
http://lublin.gazeta.pl/lublin/1,35640, ... atora.html
Orzech
Do końca lutego wyjaśni się sprawa przebudowy dawnej Galerii Centrum w Lublinie. Specjaliści zdecydują, na co pozwolić inwestorowi. Właściciel popularnego pedetu chce postawić w jego miejscu trzykrotnie większy obiekt – Pasaż Victoria - informuje "Strefa Biznesu".pokaz-artykul.png
Jan Hawełko
Przebudowa Galerii Centrum stanęła pod znakiem zapytania. Komisja specjalistów, która działa przy prezydencie miasta, uznała, że budynek dawnego "pedetu" pochodzący z lat 60. XX w. wymaga ochrony - czytamy w Kurierze Lubelskim.

pokaz-artykul.png
Jan Hawełko
Firma Centrum Development & Investments złożyła wniosek o warunki zabudowy w związku z planowaną realizacją nowej inwestycji - Pasażu Victoria w Lublinie. Nowe centrum handlowo-usługowe powstanie w centrum miasta w miejscu lubelskiego Sezamu.

Koncepcja Pasażu Victoria zakłada, iż będzie to wielofunkcyjny obiekt, wpasowany w tkankę ścisłego centrum Lublina. Nawiązujący do otaczającej zabudowy pod kątem skali oraz zastosowanych materiałów budynek ma stać się przyjazną, ogólnodostępną przestrzenią publiczną.

pokaz-artykul.png
Jan Hawełko
Centrum handlowe "Pasaż Victoria" powstanie w centrum miasta w miejscu lubelskiego Sezamu.
REKLAMA