ColorLove LENKOWO coraz bliżej

ColorLove LENKOWO coraz bliżej

małopolskie
buenavista
REKLAMA
Podkrakowskie Wrząsowice już niedługo będą mogły pochwalić się ColorLovym Przedszkolem. Zdobywca nagrody głównej w konkursie przechodzi właśnie zewnętrzną metamorfozę, ufundowaną przez firmę Baumit. Prace postępują, a lokalna społeczność – z przedszkolakami na czele – już nie może doczekać się finalnego efektu.
Polsko-Angielskie Przedszkole LENKOWO z Wrząsowic to jeden z dwóch laureatów akcji ColorLove Przedszkole. Placówka triumfowała w rejonie Krakowa. Drugim bohaterem jest Oddział Przedszkolny przy Szkole Podstawowej im. Płk. Stanisława Dąbka z Sychowa, który pokonał konkurencję w rejonie Trójmiasta. Nagrodą główną za zwycięstwo, ufundowaną przez firmę Baumit, jest przemalowanie elewacji, dzięki któremu przedszkola zyskają nowe, odświeżone oblicze.

Zmiany na lepsze

Po kilkumiesięcznym okresie przygotowań, metamorfoza LENKOWA z fazy projektowej weszła w etap realizacji. Robotnicy dwoją się i troją, by podopieczni przedszkola jak najszybciej mogli cieszyć się finalnym efektem prac elewacyjnych. Stonowaną dotąd kolorystykę ścian zewnętrznych z zielenią w roli głównej powoli wypiera prawdziwa feeria nasyconych barw, stopniowo przechodzących  w odcienie pastelowe. Nieregularna, nowoczesna bryła budynku wręcz zaprasza do zabawy kolorami, stosowania kontrastów i wyrazistych połączeń.

Ściany farbą malowane
O nowy image przedszkola dba firma Baumit – fundator metamorfozy. Jako producent z wieloletnim doświadczeniem w obszarze produktów fasadowych doskonale wie, która farba najlepiej sprawdzi się na elewacji przedszkola we Wrząsowicach.
REKLAMA
Do projektu desygnowaliśmy silnie kryjącą farbę klasy Premium – StarColor, wręcz wyspecjalizowaną w malowaniu renowacyjnym. Przy jej zastosowaniu możemy bardzo sprawnie uzyskać emanujący kolorami efekt wysoce odporny na warunki atmosferyczne i zanieczyszczenia, który będzie towarzyszył maluchom lokalnej społeczności nie tylko przez pierwsze miesiące po wyschnięciu farby. Co ważne, elewacja będzie teraz skutecznie chroniona przed atakiem glonów, grzybów i pleśni, a na straży najciemniejszych odcieni staną specjalne Cool Pigmenty, chroniące elewację przed skutkami nadmiernego nagrzania promieniami słonecznymi – mówi Aleksandra Gilewska, Manager ds. Marketingu firmy Baumit.

ColorLove otoczenie
Prawidłowy rozwój dziecka jest uzależniony od wielu czynników, a wśród nich jednym z najważniejszych jest otoczenie. To z niego maluchy czerpią wiedzę o świecie, pomysły oraz wzorce do działania. Świadoma tego faktu firma Baumit postanowiła nieco ubarwić miejsce, w którym codziennie przebywają przedszkolaki. – Wierzymy, że tętniące kolorami przedszkole pozytywnie wpłynie na jego podopiecznych, ich aktywność oraz kreatywne postrzeganie świata. Kto wie, być może dzięki temu w przyszłości staną się twórczymi ludźmi, gotowymi zmieniać go na lepsze… – mówi Aleksandra Gilewska.
Wychowankowie LENKOWA już nie mogą doczekać się końca prac elewacyjnych. Aby osłodzić im ten czas, firma Baumit przekazała maluchom farbki, kredki, wielkoformatowe kolorowanki i bloki rysunkowe. Kto jak kto, ale dzieci dobrze wiedzą, jak je wykorzystać. Teraz, jak na podopiecznych przedszkola artystycznego przystało, przelewają na papier swoje wizje „ColorLovego” świata i ćwiczą twórczą fantazję.
Inicjatywa firmy Baumit to projekt, u podstaw którego leży dążenie do podnoszenia jakości otoczenia, w którym swój czas spędzają najmłodsi, a pośrednio także uatrakcyjnienie lokalnego krajobrazu. Dzięki współpracy z wieloma osobami, uznany producent chemii budowlanej tworzy fundamenty pod kreatywność przedszkolaków. Bo przyszłość dziecka ma swój początek właśnie tu i teraz!

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA