Kino w Galerii Tarnovia coraz bliżej

Kino w Galerii Tarnovia coraz bliżej

małopolskie
Kajtman
Kajtman
REKLAMA
Inwestycja związana z budową pierwszego tarnowskiego kina wielosalowego w Galerii Tarnovia weszła w finalny etap. 16 sierpnia sieć Cinema3d przejęła powierzchnię pod swój przyszły multipleks i rozpoczęła prace adaptacyjne zgodne ze standardem sieci.
Już niebawem na powierzchni 1290 m kw. rozpocznie się tzw. ostateczny fit out, czyli adaptacja wnętrz pięciu sal kinowych, które po podniesieniu dachu i wprowadzeniu niezbędnych zmian konstrukcyjnych wewnątrz centrum handlowego Galeria Tarnovia, nabrały wymaganych kształtów.
Matthew Lunt, senior vice-president z firmy Heitman, będącej współwłaścicielem Galerii Tarnovia, relacjonuje: W czerwcu zakończyliśmy najtrudniejsze prace budowlane, związane m.in. z podnoszeniem dachu nad częścią naszego centrum, a w sierpniu osiągnęliśmy stan surowy zamknięty obiektu. Ten ambitny plan powiódł się – z powodzeniem przekazaliśmy powierzchnię nowemu najemcy. Dziękujemy sieci Cinema3d za to, że na miejsce swojego debiutu w regionie wybrało właśnie Galerię Tarnovia. Jestem przekonany, że okazane nam zaufanie przyniesie zakładane przez obie strony efekty i będzie miało przełomowe znaczenie dla samego centrum.
REKLAMA
Kino Cinema3d będzie pierwszym multipleksem w Tarnowie, który zapewni widzom szeroki dostęp do największych premier kinowych, bogatej oferty kulturalnej oraz emocji sportowych na wielkim ekranie. Na pięciu komfortowych salach, w ciągu roku pokażemy kilkanaście tysięcy seansów filmowych. Widzowie z Tarnowa i okolic, będą mogli przeżywać emocje związane z pokazami przedpremierowymi w tym samym czasie, co widzowie w Warszawie i innych dużych miastach. Realizując każdy z naszych multipleksów, przyjęliśmy zasadę zero kompromisów pod kątem wyposażenia w technologię kinotechniczną. Multipleks pod szyldem Cinema3d w Galerii Tarnovia, będzie najnowocześniejszym obiektem kinowym w całym regionie. Rozpoczęte zostały już pierwsze prace adaptacyjne w salach kinowych oraz w przestrzeni foyer. Niezbędne jest zapewnienie odpowiedniej akustyki w salach. Kolejnym etapem będą prace instalacyjne, które planujemy realizować od września – mówi Łukasz Gruszczyński, przedstawiciel sieci – Dyrektor Zespołu Marketingu.
Budowa multipleksu w Galerii Tarnovia rozpoczęła się na początku kwietnia br., kiedy firma Erbud S.A., przejęła teren pod prace budowlane. Cinema3D w Tarnowie będzie dziesiątym kinem tej marki w Polsce. Przewidziano w nim pięć sal projekcyjnych, z których największa pomieści 262 widzów, a najmniejsza – 93. Sufit  foyer będzie imitował obraz galaktyki a podłoga zostanie rozświetlona diodami led. W obiekcie zostanie także zainstalowany system Dolby Atmos. Jest to rozwiązanie, w którym każdy głośnik może w tym samym czasie odtworzyć zupełnie inne dźwięki, dzięki czemu projekcja filmu oddziaływuje na widza nie tylko obrazem, ale i pełną przestrzennością dźwięku. Kino pomieści jednocześnie 800 widzów.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA