[dolnośląskie] Kolory górą! Akcja ColorLove Przedszkole zawitała na Dolny Śląsk!

[dolnośląskie] Kolory górą! Akcja ColorLove Przedszkole zawitała na Dolny Śląsk!

buenavista
REKLAMA
"Kolorowe kredki w pudełeczku noszę… namalują wszystko to, co chcę" – już wkrótce dla jednej z placówek przedszkolnych z Wrocławia lub okolic słowa tej znanej dziecięcej piosenki mogą stać się prorocze. 22 maja 2017 r. wystartowała bowiem kolejna edycja akcji ColorLove Przedszkole, w ramach której firma Baumit pomaluje fasadę wygranej placówki.
Akcja ColorLove Przedszkole zadebiutowała w drugiej połowie 2015 roku w rejonie Trójmiasta i Krakowa. Rok później zwycięskie placówki – w Sychowie oraz Wrząsowicach – mogły cieszyć się odświeżonym wyglądem.

Na miejsca, gotowi, start!

Po sukcesie pierwszej edycji przyszedł czas na kolejną, która tym razem swoim zasięgiem obejmie Wrocław i okoliczne powiaty w promieniu 50 km, a więc powiat wrocławski, trzebnicki, oleśnicki, wołowski, średzki, świdnicki, dzierżoniowski, strzeliński oraz oławski.
By zgłosić przedszkole do zabawy wystarczy do 15.09.2017 r. wypełnić formularz dostępny na stronie www.baumitstar.pl/przedszkole i odesłać na wskazany adres. W tym miejscu można również zapoznać się z regulaminem konkursu oraz śledzić aktualności związane z jego przebiegiem. Gra jest warta świeczki, a idea szczytna, bowiem Baumit przemaluje elewację jednej placówki wykorzystując do tego celu najwyższej jakości farby elewacyjne Baumit StarColor i PuraColor, które zapewnią przedszkolakom przyjazną przestrzeń do zabawy na długie lata, wolną od przebarwień czy nieproszonych gości w postaci mchów, glonów czy innych mikroorganizmów.
Każde zgłoszenie, które pomyślnie przejdzie proces weryfikacji zostanie zakwalifikowane do głosowania online. To w dużej mierze w rękach Internautów będzie leżała przyszłość przedszkoli, bo to oni zdecydują o tym, które z nich znajdą się w ścisłym finale. Trafi do niego 10 placówek z największą liczbą głosów. Te natomiast będą zbierane za pośrednictwem strony www.baumitstar.pl/przedszkole od 01.07.2017 r. do 30.09.2017 r. Ostatecznie zwycięzcę wybierze, specjalnie powołane przez firmę Baumit, jury.

Dzieci kochają kolory

Ideą przyświecającą konkursowi jest wsparcie kreatywności i rozwoju dzieci, na które przestrzeń, w jakiej przebywają i poznają świat ma niebagatelny wpływ. Przemalowane elewacje z pewnością cieszą najmłodszych, ich rodziców i wychowawców, ale – dodając otoczeniu estetyki – również całą lokalną społeczność.    
Nie ma wątpliwości, że dzieci kochają kolory. Barwne otoczenie nie tylko stymuluje ich rozwój, ale także sprzyja atmosferze zabawy i radości, które są dla nich równie cenne. To przekonanie bazuje na doświadczeniu, jakie zdobyliśmy organizując pierwszą edycję konkursu ColorLove Przedszkole oraz wcześniejszy cykl imprez edukacyjnych Kolorowe Emocje. Zaproszeni przez nas do uczestnictwa najmłodsi mieli okazję stworzyć z pomocą kredek i farb wizję wymarzonego domu, a także pomalować specjalne makiety budynków oraz wielkoformatowe powierzchnie, czego każdorazowo efektem były wibrujące żywymi barwami, inspirujące kreacje. Stąd też nasze przekonanie, że dodanie kolorów ich codziennemu otoczeniu sprawi, że będzie dla nich bardziej przyjazne i pobudzające wyobraźnię – mówi Aleksandra Gilewska, Manager ds. marketingu z firmy Baumit.
Inicjatywa firmy Baumit to dowód na to, że prowadzenie biznesu to nie tylko pomnażanie zysków, ale także społeczna rola i odpowiedzialność za otoczenie, w którym funkcjonuje. Akcja ColorLove Przedszkole z jednej strony skupia się bowiem na stworzeniu przyjaznych i inspirujących warunków dla najmłodszych. Z drugiej zaś aktywizuje oraz jednoczy lokalne społeczności poprzez możliwość zadbania o ich najbliższą, codzienną przestrzeń. Przedszkolaki i mieszkańcy z dwóch polskich gmin już na tym skorzystały, teraz firma Baumit zachęca do wzięcia udziału w konkursie placówki z Wrocławia i okolic. Niech na Dolnym Śląsku też będzie „colorlovo”!

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Najnowsze artykuły

Wille Miejskie na Swojczycach – Działoszyńska od PROFIT Development
Wrocław to metropolia tętniąca życiem. Dobrzej jest jednak mieć tu swoje miejsce, w którym będzie mo...
W centrum Wrocławia powstaje 56-metrowy biurowiec MidPoint 71 [FILM + ZDJĘCIA]
W centrum Wrocławia, przy ulicy Powstańców Śląskich powstaje nowy biurowiec MidPoint 71. Budowa biur...
Kraków: Radni nie godzą się na podziemny tramwaj
Podczas środowej sesji rady miasta przestawiono radnym wyniki studium dla budowy szybkiego bezkolizy...
We Wrocławiu powstanie pierwsze osiedle na terenach PKP realizowane w ramach programu Mieszkanie Plus
Jak poinformował PFR Nieruchomości we Wrocławiu powstanie pierwsze osiedle w ramach rynkowej części...
ID Logistics uruchomiło magazyn w Zgorzelcu. Pracę w nim znajdzie ponad 700 osób
ID Logistics, specjalista w zakresie dedykowanych rozwiązań logistyki kontraktowej otworzył oficjaln...
Wrocław: Kolejna firma z branży IT wynajmuje powierzchnię biurową w Quorum
Największy projekt mixed-use na Dolnym Śląsku będzie nową siedzibą studia deweloperskiego z branży g...
Leroy Merlin otworzy swój market w Głogowie
Leroy Merlin otworzy w Głogowie swój pierwszy market. Będzie to już dziewiąty sklep tej francuskiej...
Grupa EMC wchodzi do Sky Tower we Wrocławiu
Wrocławski Sky Tower pozyskał nowego, dużego najemcę. Około 1200 mkw. powierzchni zajmie Grupa EMC,...
W Polsce jest już 12 milionów mkw. powierzchni biurowych
Dane za okres I-III kw. 2021 r. wskazują na aktywne zainteresowanie najemców powierzchniami biurowym...
Warta wprowadziła się do nowej siedziby w biurowcu Warsaw UNIT [ZDJĘCIA]
Firma ubezpieczeniowa Warta zakończyła właśnie przeprowadzkę do nowej siedziby w Warszawie. War...