[dolnośląskie] Kolory górą! Akcja ColorLove Przedszkole zawitała na Dolny Śląsk!

[dolnośląskie] Kolory górą! Akcja ColorLove Przedszkole zawitała na Dolny Śląsk!

buenavista
REKLAMA
"Kolorowe kredki w pudełeczku noszę… namalują wszystko to, co chcę" – już wkrótce dla jednej z placówek przedszkolnych z Wrocławia lub okolic słowa tej znanej dziecięcej piosenki mogą stać się prorocze. 22 maja 2017 r. wystartowała bowiem kolejna edycja akcji ColorLove Przedszkole, w ramach której firma Baumit pomaluje fasadę wygranej placówki.
Akcja ColorLove Przedszkole zadebiutowała w drugiej połowie 2015 roku w rejonie Trójmiasta i Krakowa. Rok później zwycięskie placówki – w Sychowie oraz Wrząsowicach – mogły cieszyć się odświeżonym wyglądem.

Na miejsca, gotowi, start!

Po sukcesie pierwszej edycji przyszedł czas na kolejną, która tym razem swoim zasięgiem obejmie Wrocław i okoliczne powiaty w promieniu 50 km, a więc powiat wrocławski, trzebnicki, oleśnicki, wołowski, średzki, świdnicki, dzierżoniowski, strzeliński oraz oławski.
By zgłosić przedszkole do zabawy wystarczy do 15.09.2017 r. wypełnić formularz dostępny na stronie www.baumitstar.pl/przedszkole i odesłać na wskazany adres. W tym miejscu można również zapoznać się z regulaminem konkursu oraz śledzić aktualności związane z jego przebiegiem. Gra jest warta świeczki, a idea szczytna, bowiem Baumit przemaluje elewację jednej placówki wykorzystując do tego celu najwyższej jakości farby elewacyjne Baumit StarColor i PuraColor, które zapewnią przedszkolakom przyjazną przestrzeń do zabawy na długie lata, wolną od przebarwień czy nieproszonych gości w postaci mchów, glonów czy innych mikroorganizmów.
Każde zgłoszenie, które pomyślnie przejdzie proces weryfikacji zostanie zakwalifikowane do głosowania online. To w dużej mierze w rękach Internautów będzie leżała przyszłość przedszkoli, bo to oni zdecydują o tym, które z nich znajdą się w ścisłym finale. Trafi do niego 10 placówek z największą liczbą głosów. Te natomiast będą zbierane za pośrednictwem strony www.baumitstar.pl/przedszkole od 01.07.2017 r. do 30.09.2017 r. Ostatecznie zwycięzcę wybierze, specjalnie powołane przez firmę Baumit, jury.

Dzieci kochają kolory

Ideą przyświecającą konkursowi jest wsparcie kreatywności i rozwoju dzieci, na które przestrzeń, w jakiej przebywają i poznają świat ma niebagatelny wpływ. Przemalowane elewacje z pewnością cieszą najmłodszych, ich rodziców i wychowawców, ale – dodając otoczeniu estetyki – również całą lokalną społeczność.    
Nie ma wątpliwości, że dzieci kochają kolory. Barwne otoczenie nie tylko stymuluje ich rozwój, ale także sprzyja atmosferze zabawy i radości, które są dla nich równie cenne. To przekonanie bazuje na doświadczeniu, jakie zdobyliśmy organizując pierwszą edycję konkursu ColorLove Przedszkole oraz wcześniejszy cykl imprez edukacyjnych Kolorowe Emocje. Zaproszeni przez nas do uczestnictwa najmłodsi mieli okazję stworzyć z pomocą kredek i farb wizję wymarzonego domu, a także pomalować specjalne makiety budynków oraz wielkoformatowe powierzchnie, czego każdorazowo efektem były wibrujące żywymi barwami, inspirujące kreacje. Stąd też nasze przekonanie, że dodanie kolorów ich codziennemu otoczeniu sprawi, że będzie dla nich bardziej przyjazne i pobudzające wyobraźnię – mówi Aleksandra Gilewska, Manager ds. marketingu z firmy Baumit.
Inicjatywa firmy Baumit to dowód na to, że prowadzenie biznesu to nie tylko pomnażanie zysków, ale także społeczna rola i odpowiedzialność za otoczenie, w którym funkcjonuje. Akcja ColorLove Przedszkole z jednej strony skupia się bowiem na stworzeniu przyjaznych i inspirujących warunków dla najmłodszych. Z drugiej zaś aktywizuje oraz jednoczy lokalne społeczności poprzez możliwość zadbania o ich najbliższą, codzienną przestrzeń. Przedszkolaki i mieszkańcy z dwóch polskich gmin już na tym skorzystały, teraz firma Baumit zachęca do wzięcia udziału w konkursie placówki z Wrocławia i okolic. Niech na Dolnym Śląsku też będzie „colorlovo”!

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Najnowsze artykuły

Kolejna duża niemiecka inwestycja na Dolnym Śląsku [WIZUALIZACJE]
Na Dolnym Śląsku ulokowana zostanie kolejna duża inwestycja zagraniczna. W miejscowości Wykroty, w p...
Ruszyła budowa kompleksu Mountpark Wrocław [WIZUALIZACJE]
W podwrocławskich Pietrzykowicach w gminie Kąty Wrocławskie ruszyła budowa kolejnego wielkiego kompl...
LCube inwestuje pod Wrocławiem. Wybuduje Logistic Park Wrocław
Kolejny inwestor zdecydował się na ulokowanie swojego parku magazynowo-logistycznego w aglomeracji w...
Centrum Praskie Koneser w Warszawie zostanie sprzedane
Znajdujące się na terenie dawnej Warszawskiej Wytwórni Wódek, w samym centrum dzielnicy Stara Praga,...
Niemiecki koncern BSH rozszerza produkcję we Wrocławiu. Będą nowe miejsca pracy
Jeden z największych niemieckich koncernów zwiększy zatrudnienie w swojej fabryce w stolicy Dolnego...
Lidl otwiera kolejny sklep pod Wrocławiem
Lidl otwiera kolejny sklep w aglomeracji wrocławskiej. W czwartek, 5 sierpnia o godz. 6 otworzy swoj...
Rynek powierzchni biurowych w Warszawie w II kw. 2021 roku
Jak będą wyglądać biura, gdy skończy się pandemia? Na warszawskim rynku biur, po pięciu kwartałach k...
Średnia cena ofertowa mieszkań w Warszawie przekroczyła 12 tysięcy złotych
Na koniec czerwca 2021 roku po raz pierwszy w historii cena metra kwadratowego mieszkania pozostając...
Coraz bliżej rozbiórki kontrowersyjnego budynku Solpolu w centrum Wrocławia
Wykonano kolejny krok w celu rozbiórki kontrowersyjnego budynku Solpolu w samym centrum Wrocławia. 3...
Kraków nadal najatrakcyjniejszym i największym regionalnym rynkiem biurowym w Polsce
Według raportu "Office Occupier": Rynek biurowy w Krakowie” firmy doradczej Cresa, wolumen transakcj...