Nad Jeziorem Maltańskim w Poznaniu powstanie nowy, 5-gwiazdkowy hotel Materiały inwestora

Nad Jeziorem Maltańskim w Poznaniu powstanie nowy, 5-gwiazdkowy hotel

WIZUALIZACJE
Orzech
Orzech
REKLAMA

W stolicy Wielkopolski, nad Jeziorem Maltańskim, powstanie nowy, 5-gwiazdkowy hotel. Po wielu miesiącach starań inwestora, spółki Malta Ski, Urząd Miasta w Poznaniu wydał pozwolenie na realizację tej inwestycji.

Nowy, 5-gwiazdkowy obiekt będzie funkcjonował pod znaną, światową marką Mövenpick, należącą do Grupy Accor. Powstanie przy ul. Wiankowej, w bliskim sąsiedztwie linii brzegowej Jeziora Maltańskiego w Poznaniu. Hotel Mövenpick Poznań zaoferuje gościom 159 pokoi, restaurację, bar, sale konferencyjne, a także centrum fitness z basenem wewnętrznym, strefę SPA z gabinetami kosmetycznymi oraz parking. Nie zabraknie również rowerowni czy narciarni dla gości korzystających z pobliskiego stoku.

Umowa o zarządzanie, pomiędzy inwestorem a operatorem marki Mövenpick, spółką Accor, została zawarta w 2021 roku. Jak zapewnia inwestor, spółka Malta Ski projekt hotelu powstał z dbałością o zachowanie specyfiki otoczenia Jeziora Maltańskiego, oraz z myślą o uatrakcyjnieniu infrastruktury sportowej – stoku narciarskiego i toru regatowego. nowy hotel zostanie wyposażony w rozwiązania przyjazne dla środowiska, jak instalacja fotowoltaiczna, system wykorzystania deszczówki, pojawią się również ule i budki dla ptaków.

– Mövenpick jest synonimem udanego wypoczynku, stąd trzecia już lokalizacja w Polsce, natomiast pierwsza typowo miejska. Marka jest znana ze swojego zaangażowania w ochronę środowiska i proponowanie rozwiązań proekologicznych w swoich obiektach. Międzynarodowy system certyfikacji Green Globe wyróżnił Mövenpick jako globalnego lidera zrównoważonego rozwoju w hotelarstwie. Ekologicznych rozwiązań nie zabraknie także w poznańskim hotelu – podkreśla Jacek Stasikowski, dyrektor ds. rozwoju sieci Accor.

Materiały inwestora
REKLAMA
Materiały inwestora
Materiały inwestora
Materiały inwestora

Jak deklaruje inwestor budowa hotelu Mövenpick Poznań ma rozpocząć się wiosną 2025 r. i potrwać dwa lata.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA