Niemiecka firma TRUMPF Huettinger otworzyła nową, wielką fabrykę high-tech w WarszawieMateriały prasowe

Niemiecka firma TRUMPF Huettinger otworzyła nową, wielką fabrykę high-tech w Warszawie

Orzech
Orzech
REKLAMA

Kolejna wielka inwestycja zagraniczna w Polsce. Niemiecka firma TRUMPF Huettinger otworzyła supernowoczesną fabrykę high-tech w Warszawie. Inwestor ma w planach zatrudnić w niej 600 osób, a w ciągu roku liczba może zbliżyć do około tysiąca.

Inwestycja zrealizowana została przez firmę Panattoni, najaktywniejszego dewelopera nieruchomości przemysłowych na Świecie i powstała w ramach kompleksu City Logistics Warsaw IV.

Jeden z budynków został w całości wynajęty przez firmę TRUMPF Huettinger, która skorzysta z 19 200 mkw. powierzchni produkcyjno-magazynowej oraz 3 200 mkw. biurowej. Zakład produkcyjny podzespołów elektronicznych, w tym montażu obwodów drukowanych oraz szaf sterowniczych, obsłuży m.in. rynki w USA, Japonii, Korei i Chinach.

Przedsiębiorstwo specjalizuje się w projektowaniu i produkcji nowoczesnej elektroniki dla zastosowań przemysłowych. Rozwiązania firmy dostarczają stabilne zasilanie dla produktów przemysłu high-tech. Dzięki temu najwięksi światowi gracze, wykonujący m.in. smartfony, telewizory, samochody, panele fotowoltaiczne czy szkło architektoniczne, mogą rozwijać swoje produkty.

W ramach City Logistics Warsaw IV firma TRUMPF Huettinger prowadzić będzie m.in. montaż układów elektronicznych oraz innych elementów i komponentów dla szeroko pojętej elektroniki przemysłowej. Panattoni dostosiwał budynek do pracy stałej oraz zapewnił utrzymanie temperatury zgodnie z wymaganiami klienta.

City Logistics Warsaw IV znajduje się na warszawskim Annopolu, 11 km od centrum miasta i zaledwie 2 km od drogi ekspresowej S8, łączącej stolicę m.in. z Białymstokiem, Łodzią i Wrocławiem. Inwestycja miejska zapewnia bliskość m.in. pętli tramwajowej i bezpośrednich połączeń z innymi dzielnicami. Lokalizacja zapewni dogodny dojazd do miejsca pracy, a nowy obiekt umożliwi firmie TRUMPF Huettinger ulokowanie produkcji w niedużej odległości od innych zakładów przedsiębiorstwa.

Panattoni
Panattoni
Materiały prasowe
Materiały prasowe

Polski oddział firmy, TRUMPF Huettinger sp. z o. o., specjalizująca się w produkcji nowoczesnych rozwiązań dla globalnego sektora elektroniki, osiągnęła w zakończonym roku obrotowym przychody ze sprzedaży w kwocie 315 mln euro. To o 77 proc. więcej niż rok wcześniej.

REKLAMA

Zakończony rok obrotowy, który dotyczy okresu od lipca 2022 do czerwca 2023 r. był przełomowy dla TRUMPF Huettinger w Polsce. Pod koniec ubiegłego roku firma ogłosiła ambitne plany związane z dynamicznym wzrostem zatrudnienia i duże inwestycje, związane m.in. z rozbudową linii produkcyjnych oraz działu badań i rozwoju.

– Dziś z wielką satysfakcją możemy powiedzieć, że był to bardzo udany, choć jednocześnie niezwykle wymagający okres. Planowane duże wzrosty w okresie destabilizacji i powolnego procesu odbudowy na rynkach były naznaczone biznesową niepewnością. Jednak, teraz gdy patrzymy na wyniki wypracowane przez cały zespół, możemy powiedzieć, że pomimo wielu zewnętrznych wyzwań wykonaliśmy znakomitą pracę. W najbliższych miesiącach nasze ambicje i wiara we własne umiejętności każą nam zawiesić poprzeczkę jeszcze wyżej i powalczyć o utrzymanie trendu wzrostowego – podkreśla Paweł Ozimek, dyrektor zarządzający TRUMPF Huettinger w Polsce.

W zakończonym roku obrotowym polski oddział TRUMPF Huettinger znacząco zwiększył nakłady na dział badawczo-rozwojowy (o 61 proc. rdr) oraz na inwestycje (o 54 proc.). Zaowocowało to m.in. realizacją nowoczesnego zakładu produkcyjnego na warszawskim Annopolu (dzielnica Białołęka), w którym odbywa się już produkcja.

W ramach inwestycji TRUMPF Huettinger prowadzić będzie m.in. montaż układów elektronicznych oraz innych elementów i komponentów dla szeroko pojętej elektroniki przemysłowej.

– Z Zielonki zostały przeniesione trzy w pełni zautomatyzowane linie, na których montowane są układy elektroniczne na płytkach drukowanych. Dotychczas – głównie na potrzeby własnej produkcji – wytwarzały one ponad 70 tys. takich płytek w skali miesiąca. Teraz zostały do nich dołożone kolejne trzy linie o znacznie większej efektywności. Moce przerobowe wzrosły prawie trzykrotnie, a to nie koniec, bo docelowo w nowo otwartej lokalizacji będzie ich aż 10. Na przykładzie lepiej obrazującym efekt skali roczna produkcja płytek na Annopolu będzie w stanie zapełnić powierzchnię 16 pełnowymiarowych boisk do gry w piłkę nożną. – Nasza nowa fabryka już teraz tętni życiem – mimo rekordowo niskiego bezrobocia i bardzo konkurencyjnego rynku mocno rekrutujemy i prowadzimy zaawansowane prace wdrożeniowe. Relokujemy także niektóre z naszych dotychczasowych działów, dzięki czemu tworzymy przestrzeń na dalszy rozwój zaplecza R&D w Zielonce. Myślami wybiegamy już także w przyszłość, mając na uwadze naszą nową inwestycję w Kobyłce, gdzie w przyszłym roku wprowadzimy się do kolejnego nowoczesnego budynku produkcyjnego i biura o powierzchni 25 tys. mkw. – podkreśla Paweł Ozimek, dyrektor zarządzający TRUMPF Huettinger w Polsce.

Materiały prasowe
Materiały prasowe

Pomimo perturbacji gospodarczych sektor producentów nowoczesnej elektroniki ma się dobrze. Światowy rynek produkcji półprzewodników rozwija się w olbrzymim tempie.

– W TRUMPF Huettinger w pierwszej kolejności interesuje właśnie perspektywa globalna, ponieważ 100 proc. naszej produkcji trafia na eksport. Według szacunków naszych wewnętrznych ekspertów, do 2030 roku roczna wartość tego sektora przekroczy bilion dolarów. Już teraz robimy co w naszej mocy, by w jak największym stopniu partycypować w rozwoju branży. – dodaje Paweł Ozimek.

– W ramach planu inwestycyjnego jako punkt odniesienia wyznaczyliśmy przełom 2026 i 2027 roku. Cele, które chcemy osiągnąć przez następne 4 lata są bardzo ambitne, ale mamy pełne przekonanie do naszego potencjału i olbrzymich możliwości dalszego wzrostu. We wspomnianym okresie chcielibyśmy zwiększyć zatrudnienie z ok. 1 200 do ponad 3 000 osób i osiągnąć obroty na poziomie 3,7 mld zł rocznie deklarował pod koniec 2022 roku Paweł Ozimek, dyrektor zarządzający TRUMPF Huettinger w Polsce.

Komentarze (1)

Napisz komentarz
Filip(gość)
Moja koleżanka tam pracuje, w biurze
REKLAMA