Zarząd Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A. wydał kolejną w województwie warmińsko-mazurskim decyzję o wsparciu, w ramach Polskiej Strefy Inwestycji.
Bruss Polska Sp. z o.o. zaplanowała rozbudowę zakładu w Mrągowie poprzez wyposażenie go w nowe linie produkcyjne dostosowane do produkcji nowego rodzaju artykułów – BUSBAR (szyna zbiorcza lub szynoprzewód).
Ww. produkt znajduje zastosowanie przede wszystkim w elektromobilności, jako element systemu zasilania w pojazdach elektrycznych, szyny zbiorcze w bateriach oraz innych elementach nowoczesnej struktury energetycznej.
Wartość inwestycji w Mrągowie to 29 000 000 złotych.
Bruss Polska Sp. z o.o. to kluczowy zakład niemieckiej Grupy BRUSS w Polsce, zapewniający kompleksowe rozwiązania dla motoryzacji: od systemów uszczelniających, przez obróbkę metali, aż po logistykę.
W zakładzie produkcyjnym w Mrągowie wytwarzane są głownie podzespoły systemów uszczelniających (moduły/pokrywy plastikowe, pokrywy metalowe, zintegrowane dynamiczne systemy uszczelniające, statyczne systemy elastomerowe).





![Nowelizacja ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym. Gminy zyskują czas, niepewność pozostaje [KOMENTARZ EKSPERCKI]](https://investmap.pl/_i/image/21/21/83989_100x70.jpg)





![Czy Polska stanie się hubem dla chińskiego e-commerce? [KOMENTARZ EKSPERCKI]](https://investmap.pl/_i/image/11/11/83979_100x70.jpg)









