Nową linią MPK dojedziemy do szkoły na Wojszycach. Na trasę wyjadą "elektryki"fot. Tomasz Matejuk

Nową linią MPK dojedziemy do szkoły na Wojszycach. Na trasę wyjadą "elektryki"

Tomasz Matejuk
Tomasz Matejuk
REKLAMA

Już od 4 września po Wrocławiu zacznie kursować nowa linia MPK. Autobusy 310 będą jeździć między Jagodnem a Wojszycami, dowożąc dzieci do nowej placówki edukacyjnej. Przewoźnik zapowiada, że na trasie spotkamy m.in. elektryczne pojazdy.

W potężnym zespole szkolno-przedszkolnym na granicy Jagodna i Wojszyc od września uczyć będzie się około 800 dzieci, a docelowo — 1200: tysiąc w szkole i 200 w przedszkolu. Do ich dyspozycji będą 44 sale lekcyjne, a także m.in. sale gimnastyczne, boiska sportowe, pracownie tematyczne, jadalnia z kuchnią czy plac zabaw. Wokół wybudowanego za 56 mln zł obiektu znajdzie się zielona przestrzeń z ponad 130 drzewami.

Do placówki prowadzi nowa ulica Asfaltowa, łącząca Jagodno z Wojszycami. W ramach inwestycji opiewającej na ponad 13 mln złotych powstał blisko kilometrowy odcinek ulicy z chodnikami i drogami rowerowymi. Trasa będzie oświetlona, pojawią się tu także przystanki autobusowe oraz zieleń. Do remontu poszedł także istniejący fragment Asfaltowej od strony Wojszyc. Powstał też nowy łącznik, czyli brakujący odcinek ulicy Lutosławskiego.

Autobusy 310 ruszą już od września

I właśnie tą nową trasą już od 4 września zacznie kursować nowa linia autobusowa 310, która będzie dowozić uczniów i przedszkolaków do nowej placówki. Zgodnie z zapowiedziami magistratu, pojazdy MPK pojadą od skrzyżowania ulicy Buforowej, Sarniej i Vivaldiego przez ulicę Buforową, ulicę Lutosławskiego, przebudowaną ulicą Asfaltową, dalej Pawią i Parafialną do ronda Bednarza.

Nowe przystanki autobusowe pojawią się bezpośrednio przy wejściu do szkoły. Wyposażone są w bezpieczne dojścia do budynku. Trasa autobusu połączy oba osiedla i będzie służyła dzieciom, ale też innym mieszkańcom. Dowiezie bowiem do przystanków autobusowych na ul. Buforowej i na Grota-Roweckiego, dając możliwość przesiadki na inne linie, jadące do centrum — zapowiada Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia.

fot. MPK Wroclaw
REKLAMA

"Elektrykiem" do szkoły

Jak informują urzędnicy, autobusy 310 (typu solo) będą kursowały w dni szkolne, czyli bez weekendów: w godzinach od 6:00 do 8:30 z częstotliwością 15 minut, od 8:30 do 12:30 co 30 minut, od 12:30 do 17:00 co 15 minut, a od 17:00 do 18:00 co 30 minut. W ratuszu zapewniają, że opracowany rozkład jazdy i zaplanowana częstotliwość będzie korygowana, w razie potrzeby, po rozpoczęciu roku szkolnego.

Na trasie linii 310 mają pojawić się także autobusy elektryczne marki Mercedes, które od września będą sukcesywnie dołączać do floty wrocławskiego MPK.

Jedenaście z nich będzie obsługiwało linię K. Pojazdy zwolnione z niej oraz z trasy na Nowy Dwór, gdzie od 3 września pojedzie tramwaj, będzie można wykorzystać do obsługi linii 310. Zależy nam na tym, aby nowa linia została dobrze przyjęta przez pasażerów, a podróż była możliwie najbardziej komfortowa — zaznacza Witold Woźny, prezes MPK Wrocław.

Gdzie zatrzyma się nowa linia MPK?

Autobusy linii 310 będą zatrzymywać się na następujących przystankach:

  • Vivaldiego – przy ulicy Buforowej, w pobliżu skrzyżowania z ulicą Vivaldiego i Sarnią
  • Kajdasza – przy ulicy Buforowej, przy skrzyżowaniu z ulicą Kajdasza
  • Jagodzińska – przy ulicy Buforowej, przy skrzyżowaniu z ulicą Jagodzińska
  • Malinowskiego – przy skrzyżowaniu ulicy Buforowej i Lutosławskiego
  • Lutosławskiego – przy ulicy Lutosławskiego, przed nowym rondem
  • Asfaltowa (szkoła) – obok nowej placówki przy ul. Asfaltowej
  • Klasztorna – przy skrzyżowaniu ulic Pawiej, Parafialnej i Klasztornej
  • Parafialna – przy ulicy Parafialnej, pomiędzy rondem Bednarza a ulicą Szarych Szeregów

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA