Dolny Śląsk: 150 mln zł na remont linii. Pociągi osobowe dojadą z Wrocławia do Sobótkiźródło: Koleje Dolnośląskie S.A.

Dolny Śląsk: 150 mln zł na remont linii. Pociągi osobowe dojadą z Wrocławia do Sobótki

REKLAMA
PKP PLK szukają wykonawcy rewitalizacji linii kolejowej nr 285 na odcinku Wrocław – Świdnica. Dzięki temu na trasę wrócą pociągi osobowe, z prędkością do 100 km/h. Mieszkańcy skorzystają z nich na przełomie 2020/2021 roku.
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. ogłosiły 3 października przetarg w trybie "zaprojektuj i buduj" na rewitalizację linii kolejowej nr 285 na odcinku Wrocław Główny  Świdnica Przedmieście wraz z linią nr 771 Świdnica Przedmieście  Świdnica Miasto. Oferty można składać do 9 listopada. O wyłonieniu wykonawcy zadecyduje cena. Wartość zamówienia wynosi 150 mln 401 tys. zł netto. Inwestycja będzie finansowana ze środków europejskich oraz samorządu województwa.

Koniec prac za dwa lata

Przedsięwzięcie obejmuje m.in. przebudowę układu torowego tak, by pociągi mogły osiągać prędkość 100 km/h, rozbiórkę bądź rewitalizację części obiektów inżynieryjnych wraz z budową nowych oraz remont niektórych peronów i utworzenie nowych wraz z wymianą oświetlenia.
Prace budowlane i ich rozliczenie ma potrwać do 31 października 2020 roku. W ciągu dwóch kolejnych miesięcy ma nastąpić odbiór inwestycji.
REKLAMA
Na modernizowanym odcinku znajdują się 32 perony. Te na wrocławskich Wojszycach, Partynicach i Klecinie oraz dalej do Sobótki są w stanie niezadowalającym. Od stacji Sobótka Zachodnia do Świdnicy Przedmieście są ponadto nieczynne.

Remont innego odcinka trwa

PKP PLK wyłoniły już wykonawcę rewitalizacji innego odcinka tej linii, Świdnica Kraszowice – Jedlina-Zdrój. Inwestycja okazała się o 25 mln zł droższa, niż zakładały. O szczegółach pisaliśmy w sierpniu.
Zdjęcie główne: Koleje Dolnośląskie S.A.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA