REKLAMA

Opinie o Odra Tower (niezrealizowany projekt) (15)

Napisz komentarz
Jan Augustynowski
Szykuje się w przyszłym roku potężna inwestycja obok działki Rank Progres. Czas pokaże, czy informacje się potwierdzą, ale jak widać po Willi Witolda - zapowiada się smacznie :)
anubis
Projekt nosi roboczą nazwę "Port Popowice". Projekt przewiduje budowę 91.933 m2 PUM. W parterach przewidziano 2.500 m2 powierzchni handlowych, usługowych i restauracyjnych. Kubatura wszystkich obiektów ma wynieść 295.600 m3.
Orzech
Anubisie, kto jest autorem tego projektu? Jak nazywa się biuro architektoniczne?
alsen strasse 67
Ten wątek dotyczy inwestycji firmy Smarts Development (Willa Witolda) o nazwie Port Popowice i to nie jest Marina Park - inwestycja Rank Progres? Tak mi się przynajmniej wydaje. :roll:
Jan Augustynowski
Dobrze Ci się wydaje :)
Darek
Podbijam wątek, zarazem z zapytaniem do naszej Forumowiczki Moniki: co z tym projektem? Zmieniona koncepcja czy grunty zostały/zostaną wystawione na sprzedaż?
Monia.Es
inwestycja na Wejherowskiej będzie realizowana :)
Jan Augustynowski
Kiedy?
Bertie
Jak dla mnie jedna z najciekawiej zapowiadających się inwestycji w mieście. Lokalizacja wręcz wymarzona: po pierwsze w świetnym punkcie komunikacyjnym - przy obwodnicy śródmiejskiej i jednocześnie w sąsiedztwie ulicy Legnickiej - głównej przelotowej arterii do centrum, po drugie w sąsiedztwie terenów zielonych - Park Pilczycki i tereny spacerowe nad Odrą, po trzecie wreszcie w miejscu w którym nie brak infrastruktury każdego rodzaju - szkoły, przedszkola, przychodnie, baseny, galerie handlowe - Astra, Magnolia Park, niedługo Idylla Wrocławska.
Czy ktoś zna jakieś szczegóły, widział jakieś projekty? 1600 mieszkań to będzie potężne osiedle...
Niestety na stronie smart developments poza zapowiedzią brak jakichś bliższych danych.
Ciekawe czy rzeczywiście okaże się, że będzie też architektonicznie na miarę Willi Witolda. No i jakich można spodziewać się cen?
Proszę o jakiekolwiek informacje na ten temat.
Jan Augustynowski
Poproszę Monikę, żeby zaglądnęła na forum ;)
Orzech
W chwili obecnej spora część tego terenu zalana jest wodą :( Nie po raz pierwszy :(
Orzech
23.05.2010

MlfO5mJHVihNKF4N8X.jpg

3ylZlHyQEu0qavf7oX.jpg

Zdjęcia z fotoforum Gazety Wyborczej. Tereny Smartu i Rank Progresu
Bertie
Zgadza się, ale wody tam niewiele i łatwo możnaby się przed nią zabezpieczyć - wystarczy by deweloper z ziemi wybranej na fundamenty usypał metrowy wzgórek, taki mini-wał przeciwpowodziowy. Z resztą myślę, że przy tej skali inwestycji (na 1600 mieszkań!) to nawet wał z prawdziwego zdarzenia warto by zrobić.
Poza tym będą i tacy, którym woda nie straszna - jam z Kozanowa! :)
Qchi
taa... a pozniej przy okazji powodzi kazdy placze i obwinia miasto, bo przeciez, kto mogl wydac pozwolenie na budowe w tym miejscu??
Bertie
Primo: nie jestem za wydawaniem pozwoleń na budowę "na wariata". Napisałem przecież, że uważam, iż przy takiej skali inwestycji deweloper powinien wykonać odpowiednie zabezpieczenie terenu.
Secundo: pijesz pewnie do Kozanowa. Nie słyszałem by ktoś z mieszkańców miał pretensje do władz miasta o wydanie pozwoleń na budowę - ten temat podnoszą raczej media. Jeżeli już chodzi o mieszkańców, to oni raczej mają pretensję o brak zabezpieczenia w postaci wału przeciwpowodziowego, który miał powstać a nie powstał (głównie z powodu indolencji urzedników).
Tertio: ja osobiście uważam, że takie tereny jak ten "Port Popowice" i Kozanów spokojnie nadają się pod zabudowę. Ważne jest tylko by zachować właściwą sekwencję zdarzeń i najpierw zabezpieczyć je odpowiednio przed wodą i dopiero potem budować bloki (a nie odwrotnie). Przecież bez właściwego zabezpieczenia połowa terenów Wrocławia nie nadawałaby się pod zabudowę, w tym np. Wielka Wyspa (Biskupin, Sępolno). Gdyby tam nie było wału (tak jak na Kozanowie) to wody byłoby ładnych kilka metrów. Nie demonizujmy zatem zagrożenia, bo nie wynika ono z położenia tych terenów w jakichś nieckach, depresjach czy zagłębieniach a po prostu z braku stosownych zabezpieczeń terenu.
Quatro: podtrzymuję moją opinię o atrakcyjności tego terenu dla budownictwa mieszkaniowego (przy założeniu spełnienia powyższych przesłanek) i w związku z tym proszę o wszelkie informacje na temat tej inwestycji. Jeśli będzie powstawała - sam będę pierwszym zainteresowanym zakupem.
REKLAMA