Warmia i Mazury zyskały połączenie lotnicze ze Skandynawią

Warmia i Mazury zyskały połączenie lotnicze ze Skandynawią

Olsztyn
REKLAMA
W sobotę 20 maja br. na lotnisku w Szymanach uroczyście zainaugurowano połączenie z Oslo-Torp. Obsługuje je węgierski przewoźnik Wizz Air. Loty będą odbywać się dwa razy w tygodniu.
W pierwszą podróż z Szyman do Oslo udało się ponad 180 osób. Władze Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury mają nadzieję, iż połączenie w kolejnych miesiącach będzie cieszyło się dużą popularnością. 
Do tej pory z Warmii i Mazur można było latać rejsowymi kursami tylko do Londynu – regularne połączenia z Londyn-Luton i Londyn-Stansted. Wszystko wskazuje jednak na to, iż uruchomiony właśnie kierunek to nie koniec dobrych wiadomości z Szyman. Zapowiadane jest już bowiem uruchomienie kolejnych połączeń. Już od początku czerwca wprowadzone mają zostać loty do Kijowa. Cały czas trwają również rozmowy z przewoźnikami, którzy mogliby obsługiwać połączenie z jednym z niemieckich miast.
REKLAMA
Zainaugurowane połączenie lotnicze to nie tylko szansa dla mieszkańców regionu, którzy od teraz mogą szybko i wygodnie przedostać się na drugą stronę Bałtyku. Jest to również wyśmienita okazja do tego, by w drugą stroną przybyli tu liczni turyści ze Skandynawii. Z takich gości z pewnością ucieszyliby się zwłaszcza właściciele hoteli i restauracji. Natura, która jest największym skarbem tego zakątka Polski, powinna być mocnym atutem w zachęceniu ich do wyboru odpoczynku w tych stronach. Ze względu na znaczne dysproporcje w poziomach zarobków wypoczynek na Warmii i Mazurach będzie dla nich z pewnością atrakcyjną propozycją również pod względem ekonomicznym. Aby tak się stało trzeba dotrzeć do potencjalnie zainteresowanych z odpowiednią informacją i w tym celu podejmowane są działania promocyjne. Zarządzający Portem Lotniczym Olsztyn-Mazury zapewniają, iż uruchomione właśnie połączenie jest mocno promowane. Oprócz tego już niedługo ma rozpocząć się kampania promocyjna w Oslo zachęcająca do odwiedzenia regionu.
Połączenie lotnicze z Norwegią może przynieść także dodatkową korzyść w postaci napływu nowych inwestorów do Krainy Tysiąca Jezior. – Norwegowie ostatnimi czasy przejawiają duże zainteresowanie lokowaniem swoich inwestycji właśnie w Polsce, zwłaszcza upodobali sobie nasze morze. Połączenie lotnicze z Mazurami z pewnością uatrakcyjni ten region i może przyczynić się do rozwoju nowych inwestycji – twierdzi Marek Klamut z firmy TREENEO, zajmującej się inwestowaniem w nieruchomości gruntowe na Mazurach.
Źródło: materiały prasowe

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA