Rozbudowa filharmonii

Rozbudowa filharmonii

Opole
REKLAMA

Wraz z końcem czerwca dobiegła końca rozbudowa opolskiej filharmonii imienia Józefa Elsnera znajdującej się przy ulicy Krakowskiej 24. Autorem koncepcji architektonicznej jest Pracownia Projektowa ARCH - STUDIO. Rozbudowa filharmonii rozpoczęła się w pierwszym kwartale 2010 roku i kosztowała 21,6 mln złotych.


Projekt obejmował dobudowę szklanej muszli koncertowej do boku budynku. Muszla będzie służyła jako dodatkowa sala koncertowa, będzie można korzystać z niej zarówno latem, organizując koncerty plenerowe, jak i zimą. Inwestycja zakładała również powiększenie hallu oraz zaprojektowanie tarasu połączonego z istniejącą już galerią za pomocą przeszklonego łącznika.


Powstały w ten sposób taras pełni funkcję galerii wystawienniczej. Rozbudowie uległa część administracyjna budynku, dzięki czemu filharmonia wzbogaciła się o nowe powierzchnie, które zostaną przeznaczone na pokoje dla muzyków i garderoby. Dzięki inwestycji poszerzy się oferta programowa filharmonii, a słuchacze będą mogli również korzystać z koncertów promenadowych i kameralnych.

 

REKLAMA

Opolska filharmonia została rozbudowana dzięki dotacji unijnej, a cała inwestycja wpisuje się w szerszy projekt rozwoju miasta i zainteresowania mieszkańców ofertą muzyczną filharmonii. Z tego powodu zdecydowano się na stworzenie kawiarnii muzycznej, która będzie również pełniła funkcję niewielkiego lokalu gastronomicznego otwartego od 12 do 24.


PolishProperty.eu

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA