Otwarcie nowej hali sportowej w Miliczufot. Jakub Zazula

Otwarcie nowej hali sportowej w Miliczu

Daniel  Misiek
Daniel Misiek
REKLAMA
Przełom sierpnia i września to w Miliczu czas otwierania dużych gminnych inwestycji.
W niedzielę pisaliśmy o otwarciu Starej Rzeźni, która będzie pełniła funkcje kulturalno-społeczną, natomiast wczoraj miało miejsce otwarcie nowego obiektu przeznaczonego dla uczniów i sportowców. 
Budowa Hali Sportowej im. Wolności i Solidarności przy Szkole Podstawowej nr 2, to największe tego typu przedsięwzięcie ostatnich lat w Gminie Milicz. Choć budowa hali rozpoczęła się w 2017 roku, społeczność “Dwójki” czekała na wymarzoną salę sportową blisko 40 lat. Warto przypomnieć, że SP2, mieści w swoich murach ok. 1000 uczniów i ma aż 5 klas sportowych. Dotychczasowa infrastruktura sportowa nie była wystarczająca dla takiej ilości podopiecznych, stąd hala jest dla uczniów Dwójki zbawienna.
REKLAMA
Nowa hala spełnia wszystkie oczekiwania energetyczne i komunikacyjne, stawiane wobec nowoczesnych obiektów sportowych. Fasadę sali zdobi iluminacja, a przed wejściem góruje “zielona ściana” złożona z kilkudziesięciu nasadzeń. Parkiet nowej hali ma powierzchnię blisko 900 mkw. i może być podzielony na trzy osobne boiska, co pozwoli efektywnie rozdysponować klasy na równoległe zajęcia. 
Pierwszym testem dla najnowszego obiektu sportowego w Miliczu, był rozegrany mini turniej, w którym zagrały pierwszo- i drugoligowe zespoły siatkarskie: Gwardia Wrocław, Bielawianki Bielawa, Sobieski Żagań i MUKS Ziemia Milicka.
fot. Daniel Misiek

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA