Podpisanie umowy na budowę hali sportowej w Tarnowskich Górach

Podpisanie umowy na budowę hali sportowej w Tarnowskich Górach

śląskie
REKLAMA

W poniedziałek 17 czerwca Zarząd Agencji Inicjatyw Gospodarczych S.A. w Tarnowskich Górach podpisał umowę z generalnym wykonawcą hali sportowej Przedsiębiorstwem Budowlanym "DOMBUD" S.A. z Katowic. Hala sportowa powstanie w bezpośrednim sąsiedztwie Parku Wodnego.

Wartość kontraktu obejmującego kompleksowe wykonanie obiektu, aż do oddania go do użytkowania wynosi 13.303.677,20 zł brutto. Umowę podpisano w obecności Arkadiusza Czecha Burmistrza Miasta Tarnowskie Góry. Gmina współfinansuje budowę obiektu poprzez objęcie nowej emisji akcji spółki na kwotę 6 mln zł.


W ramach projektu powstanie nowoczesny obiekt sportowy o kubaturze ponad 51 tys. m3 porównywalny z Halą Skarpa w Bytomiu. Budowana hala sportowa wyposażona zostanie w arenę główną z widownią na 600 miejsc, umożliwiającą prowadzenie rozgrywek na poziomie krajowym w następujących dyscyplinach sportowych: siatkówka, piłka ręczna, koszykówka, piłka nożna halowa. W hali sportowej znajdzie się ponadto ścianka wspinaczkowa z zapleczem szatniowym oraz 4 korty do squasha. Zgodnie z założeniami budowa obiektu potrwa 18 miesięcy od dnia podpisania umowy.

REKLAMA

Źródło: UM Tarnowskie Góry

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA