Gliwice: Podium w budowie

Gliwice: Podium w budowie

śląskie
REKLAMA

Trwa budowa hali widowiskowo-sportowej PODIUM. Obiekt powstaje w miejscu dawnego stadionu XX-lecia pomiędzy ulicami Akademicką i Kujawską.

Prace rozpoczęły się w kwietniu. Pierwsi widzowie powinni wejść do PODIUM mniej więcej w połowie 2015 r. Przypomnijmy, że 5 kwietnia w Urzędzie Miejskim została podpisana umowa na budowę hali widowiskowo-sportowej PODIUM pomiędzy Miastem Gliwice a wyłonioną w przetargu firmą MIRBUD S.A. ze Skierniewic. Wykonawca ma 27 miesięcy na realizację zadania.Co dzieje się na placu budowy? Po zabezpieczeniu i wstępnym przygotowaniu terenu ruszyły prace rozbiórkowe. - W tej chwili rozebraliśmy pół korony dawnego stadionu. Przewidujemy, że do końca czerwca wszystkie prace wyburzeniowe powinny się zakończyć. Równocześnie rozpoczęliśmy działania budowlane - relacjonuje Sławomir Nowak, wiceprezes firmy MIRBUD S.A. - Prowadzimy prace w dosyć nieprzyjaznym środowisku - są to tereny podmokłe, a w pewnej części nawet bagniste. Aby mogły wjechać pierwsze maszyny należało odpowiednio przygotować teren. W tej chwili na budowie znajdują się palownice, które wykonują pierwsze próbne kolumny betonowe. Na nich - w tym grząskim gruncie - będzie osadzona płyta fundamentowa przyszłej hali. Palowanie docelowe rozpocznie się w czerwcu i potrwa około dwóch miesięcy. Następnie - najpewniej pod koniec lipca - rozpoczniemy wykonywanie płyty betonowej i elementów fundamentowych - dodaje. W tym roku rozpoczną się także roboty konstrukcyjne. - Jeszcze przed zimą chcemy ,,podnieść" budynek PODIUM do drugiej kondygnacji. Na razie na budowie pracuje około 100 osób - to stosunkowo niewiele, ale cieszymy się, że mamy podwykonawców z Gliwic - dodaje Sławomir Nowak.


Prace wykończeniowe oraz montaż instalacji planowane są na okres od kwietnia 2014 r. do czerwca 2015 r. Równolegle toczyć się będą roboty drogowe, a od marca do maja 2015 r. trwać będzie zagospodarowywanie terenu. Rozruch hali i odbiory powinny zakończyć się w czerwcu 2015 r.

REKLAMA


źródło: UM Gliwice

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA