Ostatnie prace przy budowie Europy Centralnej w Gliwicach

Ostatnie prace przy budowie Europy Centralnej w Gliwicach

śląskie
REKLAMA

Prace przy budowie centrum handlowego Europa Centralna znajdują się na ostatniej prostej. 14 września na obiekcie uroczyście zawieszono wiechę. To zwieńczenie prac związanych z konstrukcją i zadaszeniem budynków galerii i parku handlowego.

Na budowie można już zobaczyć ostateczny kształt i detale wykończeniowe budynków galerii i parku handlowego. Z parkingu znika błoto i materiały budowlane, a w ich miejsce pojawiają się strefy parkingowe i alejki dla pieszych. Obecnie trwają prace wykończeniowe wewnątrz obiektów oraz na parkingach. Najemcy zaczęli już przejmować swoje lokale.


Jak zaznaczył Jonathan Tinker, dyrektor zarządzający Helical Poland, spółki odpowiedzialnej za budowę Centrum Handlowego Europa Centralna, w ciągu 12 miesięcy na placu budowy nastąpił olbrzymi postęp. - Biorąc pod uwagę fakt, że jesienią ubiegłego roku rozpoczynaliśmy inwestycję od skomplikowanych robót gruntowych, dużym osiągnięciem było dojście do tak zaawansowanego etapu w tak krótkim czasie - powiedział podczas piątkowego spotkania.


Ze względu na wielkość obiektu oraz właściwości gruntu niezbędne było wykonanie palowania. Następnie przygotowano fundamenty i wzniesiono główną konstrukcję budynków oraz wymurowano ściany. Z zewnątrz pokrywa je okładzina z gotowych paneli. Wykonano też instalacje oraz przyłączono media, a na specjalnie przygotowanej antresoli z żelbetu powstanie część restauracyjna.

REKLAMA


Europa Centralna będzie jednym z większych obiektów komercyjnych w Polsce i Europie. Centrum łączące galerię z parkiem handlowym zajmie powierzchnię ponad 67 tys. mkw. Znajdzie się w nim ponad 120 lokali. Więcej informacji na ten temat można znaleźć w tygodniku ,,Miejski Serwis Informacyjny Gliwice" (nr 38/2012 z 20 września), dostępnym w wersji elektronicznej na www.gliwice.eu w zakładce ,,Dla mieszkańców".

 

źródło: UM Gliwice

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA