Europa Centralna w Gliwicach już otwarta!

Europa Centralna w Gliwicach już otwarta!

śląskie
REKLAMA

Europa Centralna, jedno z największych centrów handlowych w regionie z kilkudziesięcioma sklepami międzynarodowych i polskich marek, kawiarniami, restauracjami i placami zabaw dla dzieci otwiera się dzisiaj w Gliwicach.

Pierwsza część projektu, czyli park handlowy połączony z galerią, zajmuje 67 tysięcy metrów kwadratowych, a w przyszłości planowane jest uruchomienie kolejnych części projektu. Położone w strategicznym miejscu, w sercu Górnego Śląska,  przy skrzyżowaniu autostrad A1 i A4 oraz drogi krajowej nr 44, jest idealnym miejscem na kompleksowe zakupy. Europa Centralna została zaprojektowana jako oryginalne i praktyczne połączenie galerii handlowej i parku handlowego. Idea ta, unikatowa w skali kraju, pozwala klientom na załatwienie w jednym miejscu wszystkich spraw - można tu np. jednocześnie kupić materiały do domu i ogrodu, sprzęt do majsterkowania i ubrania z najnowszych kolekcji.


- Wierzę w to, że już od samego początku Centrum Handlowe Europa Centralna  stanie się głównym miejscem zakupów w regionie, między innymi z powodu łatwości dojazdu, co dotyczy zarówno okolicznych mieszkańców, jak i tych z innych regionów, którzy będą podróżowali autostradami -
mówi Jonathan Tinker, członek zarządu Helical Poland, która buduję Europę Centralną w spółce joint venture z Standard Life Investments.

Poza praktycznymi rozwiązaniami dla klientów Europa Centralna wyróżnia się również w dziedzinie ochrony środowiska, spełniając w tym zakresie najwyższe standardy. Europa Centralna uzyskała certyfikat ekologiczny BREEAM  na etapie projektowym (Design Stage) i otrzyma teraz certyfikat BREEAM In Use dla już istniejących obiektów. BREEAM (BRE Environmental Assessment Method), jest brytyjskim systemem oceny budynków szacującym wpływ budownictwa na środowisko i wyznaczającym standardy zrównoważonego projektowania, nie tylko pod kątem innowacyjnych rozwiązań technicznych, ale również pod względem podniesienia komfortu korzystania z obiektu przez przyszłych użytkowników. 

- Zgodnie z polskim prawem, nowe budynki muszą spełniać określone wymogi, dotyczące oszczędności energii. W przypadku Europy Centralnej inwestor zdecydował się dodatkowo na certyfikację BREEAM. Nałożył tym samym na siebie wiele dodatkowych obostrzeń w zakresie: czasu budowy, zarządzania projektem, zdrowia i samopoczucia klientów oraz pracowników, zużycia i dystrybucji wody i energii, transportu, wykorzystywanych materiałów budowlanych, gospodarki odpadami, wykorzystania przestrzeni, ekologii oraz minimalizacji potencjalnych zanieczyszczeń emitowanych na etapie budowy oraz użytkowania obiektu - wylicza Hans van de Sanden, z firmy Grontmij, asesor BREEAM dla projektu Europy Centralnej.

Taki właśnie innowacyjny obiekt powita dziś swoich klientów po raz pierwszy. Inauguracja potrwa trzy dni i będzie obfitowała w wiele atrakcji. Znany stylista Tomasz Jacyków zaprezentuje dziś modowe nowinki, wystąpią również znani z programów ,,Voice of Poland" i ,,X Factor" Rafał Brzozowski oraz zespół ,,The Chance". Pierwszy dzień będzie relacjonowany na żywo na antenie gliwickiego radia CCM. Na radiowej kanapie ,,Studia Europa" zasiądą zaproszeni goście, z którymi rozmawiać będą Kinga Burzyńska - prezenterka TVN i Rafał Chirowski - dziennikarz CCM.

- Drugi dzień upłynie pod hasłem ,,Smak i styl". Do zabawy ze smakiem zaprosiliśmy Roberta Makłowicza, który będzie gotował na żywo w związku z otwarciem Tesco Extra oraz Grzegorza Stasiaka, znanego śląskiego aktora i kabareciarza, który opowie o regionalnych potrawach Górnego Śląska - mówi Monika Magner, Dyrektor Centrum Handlowego Europa Centralna.

Centrum przygotowało na ten dzień także zabawę dla dzieci pt. ,,Słodkie Show" z  pokazami i warsztatami robienia cukierków i lizaków. Sobotnią imprezę poprowadzi Anna Guzik, aktorka i rodowita Ślązaczka, znana m.in. z seriali ,,Na Wspólnej", ,,Hela w opałach" oraz z udziału w programie ,,Taniec z gwiazdami".

- Trzeciego dnia Centrum zostanie podzielone na strefy gier dla dzieci, pań i panów, tak by każdy mógł oddać się grze, która sprawi mu najwięcej frajdy. Oczywiście będą to gry z nagrodami - ujawnia Monika Magner. - W tym dniu poznamy też nazwisko szczęśliwca, który wygra w konkursie Europy Centralnej voucher na wycieczkę o wartości sześciu tysięcy złotych.

W niedzielę wystąpią również artyści z Gliwickiego Teatru Muzycznego, którzy wykonają fragmenty musicalu ,,Tarzan" z muzyką i słowami Phila Collinsa.

Obiekt jest wynajęty już w około 90 proc. przez firmy takie jak: Saturn, Castorama, Tesco Extra, Jula, Ski Team, Jysk, SMYK Megastore, New Yorker, Solar, Reserved, H&M, Cubus, Lindex, CCC, Bershka, Apart, RTV Euro AGD, TUI, Home and You, Super Pharm, Neckermann, Deichmann, City Sport, Mohito, Promod, Cortland Apple Premium Reseller, Stradivarius, Rossmann, TAKKO Fashion, czy Douglas. Od 4 lutego działa już, zaprojektowany według najnowszego konceptu, jeden z najbardziej efektownych w regionie McDonald's Drive Thru ze specjalną salą zabaw dla dzieci GYM&FUN, a 27 lutego pierwszych klientów przyjęły Castorama, Saturn oraz RTV Euro AGD. Kolejne sklepy będą otwierane sukcesywnie w ciągu najbliższych tygodni.

Na terenie obiektu można skorzystać między innymi z usług pocztowych, paczkomatu, wypożyczalni wózków inwalidzkich oraz parasoli. Zmotoryzowani klienci mogą zostawić swój samochód na liczącym 2,3 tys. miejsc parkingu, a nieposiadającym własnego środka transportu Centrum umożliwia transport dwiema bezpłatnymi liniami autobusowymi. Szczegółowy rozkład jazdy oraz informacje na temat dojazdu można znaleźć na stronie internetowej Europy Centralnej - www.europacentralna.eu pod linkiem: http://europacentralna.eu/europa-centralna/plan-centrum/

REKLAMA


źródło: Helical Poland

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA