Tomasz Jacyków i Anna Guzik na otwarciu CH Europa Centralna w Gliwicach

Tomasz Jacyków i Anna Guzik na otwarciu CH Europa Centralna w Gliwicach

śląskie
REKLAMA

1 marca wielkie otwarcie Centrum Handlowego Europa Centralna. Pierwsi klienci nie będą mogli narzekać na brak atrakcji. Oferta jest wyjątkowo bogata: koncerty, konkursy z cennymi nagrodami, wspólne gotowanie z gwiazdami oraz spotkania z artystami.

- Zależy nam na tym, by wszyscy odwiedzający mogli wziąć udział  w  przygotowanym specjalnie dla nich programie inauguracyjnym, trwającym od 1 do 3 marca - mówi Jonathan Tinker, członek zarządu Helical Poland, właściciela obiektu.


Trzydniowy maraton zakupowo - rozrywkowy startuje 1 marca o godz. 10

W programie m.in.: modowe nowinki, prezentowane przez znanego stylistę Tomasza Jacykowa, występ Rafała Brzozowskiego, który zaśpiewa przebój ,,Tak Blisko" oraz podpisze swoją najnowszą płytę i występ zespołu ,,The Chance" - gwiazdy polskiej edycji programu ,,X Factor. Pierwszy dzień będzie relacjonowany na żywo na antenie gliwickiego radia CCM. Na radiowej kanapie ,,Studia Europa" zasiądą zaproszeni goście, z którymi rozmawiać będą Kinga Burzyńska , prezenterka TVN i Rafał Chirowski , dziennikarz CCM.


Jakie jeszcze atrakcje przewidziała Europa Centralna? Drugi dzień otwarcia, czyli sobota, upłynie pod hasłem ,,Smak i styl"

- Do zabawy ze smakiem, zaprosiliśmy m.in. Grzegorza Stasiaka, znanego śląskiego aktora i kabareciarza, który opowie o regionalnych potrawach Górnego Śląska oraz gospodarza popularnych programów kulinarnych, którego nazwisko ujawnimy już wkrótce - informuje Monika Magner, Dyrektor Centrum Handlowego Europa Centralna. Miłośnicy dobrej kuchni wpiszą swoje najlepsze przepisy do Książki Kucharskiej Europy Centralnej, specjalnie przygotowanej na tę okazję, a najlepsze z nich zostaną nagrodzone. Centrum przygotowało na ten dzień także zabawy dla dzieci - ,,Słodkie Show" - pokazy i warsztaty robienia cukierków i lizaków. Sobotnią imprezę poprowadzi Anna Guzik, aktorka i rodowita Ślązaczka, znana m.in. z seriali "Na Wspólnej","Hela w opałach" oraz z udziału w programie "Taniec z gwiazdami"/


Trzeciego dnia, w niedzielę, Europa Centralna zostanie podzielona na trzy strefy gier

 - Przygotowaliśmy oddzielne części dla dzieci, pań i panów, tak by każdy mógł oddać się grze, która sprawi mu najwięcej frajdy. Oczywiście będą to gry z nagrodami - zapowiada Monika Magner. W tym dniu poznamy też nazwisko szczęśliwca, który wygra w konkursie Europy Centralnej voucher na wycieczkę o wartości sześciu tysięcy złotych.


To nie koniec niedzielnych atrakcji.


- Na naszej scenie powitamy również artystów z Gliwickiego Teatru Muzycznego, którzy zaprezentują widzom fragmenty musicalu ,,Tarzan" z muzyką i słowami Phila Collinsa. Chcieliśmy, bowiem, by w tym wyjątkowym dla nas dniu pojawił się akcent kulturalny - dodaje Monika Magner.

REKLAMA


Jak twierdzą organizatorzy, to tylko najważniejsze z przygotowanych atrakcji, zaznaczając zarazem, że program inauguracyjny, w tym nazwiska gości mogą jeszcze ulec zmianie.


Europa Centralna

Centrum Handlowe Europa Centralna o powierzchni 67 tys. metrów kwadratowych jest jednym z największych tego typu obiektów komercyjnych w Polsce i łączy w sobie najlepsze cechy galerii handlowej i parku handlowego. W myśl hasła ,,Moda i majsterkowanie idą w parze" w jednym miejscu klienci będą mogli zrobić wszystkie niezbędne zakupy od artykułów spożywczych, przez materiały do budowy domu, po ubrania z najnowszych kolekcji. Centrum jest położone przy jednym z największych węzłów autostradowych w Polsce (Gliwice-Sośnica), gdzie łączą się autostrady A1 i A4 i droga krajowa nr 44 oraz na obszarze gęsto zaludnionego Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego, co sprawia, że niemal 5 mln osób może w ciągu godziny dojechać tu na zakupy.


Powierzchnia Centrum Handlowego Europa Centralna wynajęta jest już w około 90 proc. przez firmy takie jak: Saturn, Castorama, Tesco Extra, Jula, Ski Team, Jysk, SMYK Megastore, New Yorker, Solar, Reserved, H&M, Cubus, Lindex, CCC, Bershka, Apart, RTV Euro AGD, TUI, Home and You, Super Pharm, Neckermann, Deichmann, City Sport, Mohito, Promod, Cortland Apple Premium Reseller, Stradivarius, Rossmann, TAKKO Fashion, czy Douglas. Od 4 lutego działa już, zaprojektowany według najnowszego konceptu, jeden z najbardziej efektownych w regionie McDonald's Drive Thru ze specjalną salą zabaw dla dzieci GYM&FUN.


W większości sklepów toczą się ostatnie prace wykończeniowe i trwa zatowarowanie

Na terenie obiektu można będzie skorzystać między innymi z usług pocztowych, paczkomatu, wypożyczalni wózków inwalidzkich oraz parasoli. Zmotoryzowani klienci mogą zostawić swój samochód na liczącym 2,3 tys. miejsc parkingu, a nieposiadającym własnego środka transportu Centrum umożliwi transport dwiema bezpłatnymi liniami autobusowymi. Szczegółowy rozkład jazdy oraz informacje na temat dojazdu można znaleźć na stronie internetowej Europy Centralnej - www.europacentralna.eu pod linkiem: http://europacentralna.eu/europa-centralna/plan-centrum/


Przy trwającym trzy dni otwarciu pomagać będzie policja. Funkcjonariusze pokierują ruchem, by klienci mogli sprawniej dotrzeć do Centrum.  Ponadto, na terenie Gliwic, Zabrza oraz na wszystkich drogach dojazdowych do Centrum znajdzie się około 100 charakterystycznych kolorowych znaków drogowych kierujących do Centrum.

 

źródło: mat. pras.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA