Przetarg na "Podium"

Przetarg na "Podium"

Gliwice
REKLAMA

Ogłoszono przetarg nieograniczony na budowę nowoczesnej hali widowiskowo-sportowej PODIUM w Gliwicach. Otwarcie ofert przetargowych nastąpi 11 września.

Wykonawca będzie miał 27 miesięcy na realizację powierzonego zadania.
Z pełną treścią komunikatu w sprawie przetargu można się zapoznać na stronie www.um.gliwice.pl/bip w górnej zakładce ,,Ogłoszenia i komunikaty" (odnośnik ,,Zamówienia publiczne Urzędu Miejskiego" -> ,,Postępowania, w których nie minął termin składania ofert/wniosków").

Jest to już drugi przetarg na realizację tej inwestycji. Pierwszy ogłoszono w lutym 2011 r. W wyniku jego rozstrzygnięcia, w lipcu ubiegłego roku, wybrano ofertę warszawskiej firmy Polimex-Mostostal, która zadeklarowała wykonać zadanie za 294 285 566 zł. Jednak - ze względu na przedłużające się procedury przyznania unijnego dofinansowania tej inwestycji - budowa nie ruszyła. W czerwcu br. minął termin związania ofertą i wybrany wykonawca PODIUM zrezygnował z budowy.


Przypomnijmy, że PODIUM - hala widowiskowo-sportowa dla 15 tysięcy widzów ma powstać w Gliwicach w miejscu dawnego stadionu XX-lecia. Można w niej będzie organizować koncerty, targi branżowe oraz imprezy sportowe w różnych dyscyplinach - także o randze mistrzostw świata czy Europy. W obiekcie znajdzie się też mniejsza hala, która - w zależności od rodzaju imprezy - będzie mogła pomieścić od 1200 do 3000 widzów. Całość dopełni centrum fitness i odnowy biologicznej oraz lokale gastronomiczne.

REKLAMA


Projekt budowy PODIUM został zapisany w Regionalnym Programie Operacyjnym Województwa Śląskiego jako jeden z trzech największych zakwalifikowanych do unijnego dofinansowania. Dotacja UE ma wynosić 141 mln zł. W maju odbyło się spotkanie prezydenta Gliwic Zygmunta Frankiewicza z marszałkiem województwa śląskiego Adamem Matusiewiczem. Rozmówcy zadeklarowali, że wspólnie zrobią wszystko, aby doszło do realizacji projektu z udziałem unijnych pieniędzy.

 

źródło: UM Gliwice

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA