W Tarnowskich Górach otworzono nowoczesną oczyszczalnię ścieków

W Tarnowskich Górach otworzono nowoczesną oczyszczalnię ścieków

śląskie
graviteo
REKLAMA

28 listopada burmistrz Arkadiusz Czech uroczyście przekazał do eksploatacji Centralną Oczyszczalnię Ścieków w Tarnowskich Górach. To bardzo ważny dzień dla miasta. Inwestycja  poprawi komfort życia mieszkańców i przyniesie ulgę środowisku.

Ponadto, Tarnowskie Góry udowodniły, że potrafią skutecznie korzystać z unijnych funduszy. Nowy obiekt wybudowany został w ramach projektu pn. ,,Budowa kanalizacji sanitarnej i deszczowej oraz oczyszczalni ścieków komunalnych w Tarnowskich Górach - I Faza", współfinansowanego ze środków unijnych w ramach Funduszu Spójności. Pomocy udzielili również Narodowy i Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Operatorem nowo powstałego majątku jest Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Tarnowskich Górach. I to właśnie wiceprezes PWiK - Henryk Szlagner miał przyjemność oprowadzić gości po obiekcie i wyjaśnić skomplikowane procesy zachodzące podczas oczyszczania ścieków.


Przypomnijmy, że rozruch COŚ rozpoczął się 13 lipca tego roku, a już 25 sierpnia można było wyłączyć z eksploatacji starą oczyszczalnię ,,Śródmieście" w Lasowicach. Docelowo nowa oczyszczalnia jest w stanie przyjmować 4,5 tys. m sześc. ścieków na dobę. 21 listopada zapadła decyzja o udzieleniu pozwolenia na jej użytkowanie.

REKLAMA

 

źródło: UM Tarnowskie Góry

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA