Panattoni buduje Wrocław Campus 39 – firmy e-commerce wynajmują. Powstanie wiele nowych miejsc pracyźródło: Atlas Ward Polska

Panattoni buduje Wrocław Campus 39 – firmy e-commerce wynajmują. Powstanie wiele nowych miejsc pracy

Orzech
Orzech
REKLAMA
Panattoni, lider rynku nieruchomości przemysłowych w Europie, rozkręca największą na Dolnym Śląsku inwestycję – Wrocław Campus 39. Deweloper wynajął blisko 85 000 mkw. dwóm najemcom, z czego ponad 78 000 mkw. zajmie e-commerce. Obecnie budowane jest 160 000 mkw. – połowa metrażu będzie gotowa już we wrześniu br. Campus Wrocław 39 docelowo zajmie 200 000 mkw. i przejdzie certyfikację środowiskową metodą BREEAM na poziomie "Excellent".
Panattoni już we wrześniu br. ukończy pierwsze 80 000 mkw. kompleksu Wrocław Campus 39. Park znajduje się w pobliżu magazynów firmy Amazon oraz kompleksu koreańskiego LG, obejmującego m.in. największą w Europie fabrykę baterii litowo-jonowych dla aut elektrycznych. Powierzchnia dostarczona w takiej lokalizacji to doskonała wiadomość dla sektora handlu internetowego i elektromobilności, i już są jej pierwsze efekty i najmy. Na 78 000 mkw. prowadzone będą operacje dla branży e-commerce, obejmujące wiele europejskich rynków. Kompleks to także dobre miejsce dla logistyki – jedna z czołowych firm z tego sektora wynajęła 6000 mkw. powierzchni, na której powstanie cross-dock. Wrocław Campus 39 osiągnie docelowo 200 000 mkw.
Generalnym wykonawcą I etapu parku magazynowo-przemysłowego Campus 39 jest firma Atlas Ward Polska Sp. z o.o. z Wrocławia. Inwestycja objęta zostanie certyfikacją BREEAM.


Rosnąca cały czas sprzedaż w kanale on-line w Europie napędziła pierwszy bardzo duży najem w ramach Wrocław Campus 39 i spodziewamy się kolejnych – komentuje Damian Kowalczyk, Development Director z Panattoni z Panattoni i dodaje: – Przychody rynku e-commerce w Europie będą rosły do 2025 r. średnio o 5,16 proc. rocznie. Nieustanny wzrost tego segmentu motywuje największych graczy, do poszukiwania lokalizacji o paneuropejskim potencjale, dzięki czemu mogą obsługiwać więcej niż jeden rynek. Dlatego doskonałym wyborem dla e-commerce jest Wrocław Campus 39, który cechują: bliskość autostrady A4 czy drogi ekspresowej S8, dostęp do pracownika, a także bardzo dobry klimat do rozwoju biznesu w regionie.

Wrocław Campus 39 to doskonała lokalizacja dla biznesu. Stolica Dolnego Śląska, w rankingu fDi Magazine zajęła pierwsze miejsce wśród polskich miast i piętnaste na całym świecie pod względem potencjału inwestycyjnego, co napędza cały region. 
REKLAMA
Ponadto największy kompleks Panattoni w okolicy jest doskonale skomunikowany zarówno z najważniejszymi ośrodkami w Polsce, jak i Europie. Przebiegająca niedaleko obiektu autostrada A4 pozwala na sprawne dotarcie zarówno do Górnego Śląska, czy Krakowa, jak i Berlina i na Ukrainę. W niewielkiej odległości przebiega również droga ekspresowa S8, łącząca kompleks z Warszawą i Łodzią, ale także czeską Pragą. Ponadto zaledwie 15 minut od inwestycji znajduje się międzynarodowe lotnisko. Wrocław Campus 39 zyskuje także na swojej lokalizacji w Polsce, ze względu na błyskawicznie rozwijający się lokalny rynek e-commerce.
Tylko w 2020 r. Polacy w przestrzeni online dokonali zakupów na ponad 15,3 mld euro, co oznacza wzrost o 31,4% w stosunku do roku 2019, a dynamika ta jest o 2,5 raza wyższa niż europejska średnia. Dodatkowo według prognoz PwC wartość polskiego rynku e-commerce, która wyniosła ok. 100 mld zł w 2020 r., wzrośnie do 162 mld zł już w 2026 roku.
Wrocław Campus 39 docelowo składać się będzie z 5 budynków przystosowanych zarówno do magazynowania, jak i lekkiej produkcji, a ok. 14 000 mkw. zajmą biura. Cała inwestycja przejdzie certyfikację środowiskową metodą BREEAM na poziomie "Excellent", a deweloper dostarczy szereg rozwiązań zarówno z zakresu ekologii, jak i wellbeingu. W obiekcie zaimplementowane zostaną systemy ograniczające zużycie wody, energii i ciepła, a także znacznie ograniczające emisję CO2, a pracownicy skorzystają m.in. z zielonych stref relaksu, infrastruktury rowerowej, czy stacji ładownia samochodów elektrycznych.
Źródło: Panattoni

Komentarze (2)

Napisz komentarz
Alf.(gość)
Super że jest lotnisko , tylko że lotnisko nie chce mieć nic wspólnego z usługami cargo.
Łuki(gość)
I co z tego jak ludzie zarabiają nadal gówno nie pieniądze w tych wszystkich nowym firmach. I co, to za rozwój?! To tylko szukanie taniej siły roboczej.
REKLAMA