Trwa realizacja nowej, wielkiej inwestycji zagranicznej pod Wrocławiem [ZDJĘCIA + WIZUALIZACJE]źródło: Materiały inwestora

Trwa realizacja nowej, wielkiej inwestycji zagranicznej pod Wrocławiem [ZDJĘCIA + WIZUALIZACJE]

Orzech
Orzech
REKLAMA
W Aglomeracji Wrocławskiej trwa realizacja kolejnej wielkiej inwestycji zagranicznej. W gminie Kobierzyce, w miejscowości Magnice swoje wielkie centrum buduje jeden ze światowych gigantów sektora nieruchomości logistycznych - GLP. 
Jest to obok inwestycji Panattoni - Wrocław Campus 39 (także budowanego na terenie gminy Kobierzyce), największy projekt magazynowy realizowany obecnie w Aglomeracji Wrocławskiej i na Dolnym Śląsku. Na 50-hektarowym terenie Wrocław V Logistics Centre powstaną budynki o powierzchni około 240 tys. mkw. Dzięki inwestycji powstaną setki nowych miejsc pracy.
Sylwia Jagódka - magazyny123.pl
Sylwia Jagódka - magazyny123.pl
W ramach GLP Wrocław V Logistics Centre docelowo może powstać pięć budynków, każdy o powierzchni od 28 do 84 tys. mkw. do wynajęcia, certyfikowanych w systemie BREEAM na poziomie "Very Good". Możliwe jest też połączenie kilku budynków w jeden o powierzchni ponad 110 tys. mkw.
Materiały inwestora
Inwestor usprawnia też infrastrukturę w okolicy, budując m.in. rondo-węzeł na skrzyżowaniu drogi dojazdowej do nowopowstających magazynów z drogą ekspresową S8.
Sylwia Jagódka - magazyny123.pl
Sylwia Jagódka - magazyny123.pl
Sylwia Jagódka - magazyny123.pl
Sylwia Jagódka - magazyny123.pl
Sylwia Jagódka - magazyny123.pl
Doskonałe skomunikowanie to jeden z głównych atutów projektu GLP. Dzięki sąsiedztwu węzła trasy S8, a tym samym łatwemu dojazdowi do autostrad A4 i A8 oraz dróg ekspresowych S3 i S5, przyszli użytkownicy magazynów będą mogli sprawnie dystrybuować towary na terenie aglomeracji wrocławskiej, reszty kraju, a także Niemiec i Czech.


Obok działki znajdują się przystanki linii autobusowych łączących przedmieścia z centrum Wrocławia i zapewniających łatwy dojazd pracownikom firm działających w budynkach GLP.

GLP Wrocław V Logistics Centre będzie wyposażone na dużą skalę w rozwiązania sprzyjające oszczędzaniu energii. Oświetleniem wewnątrz 12-metrowych budynków (o dwa metry więcej niż zazwyczaj) będzie można sterować za pomocą systemu DALI, a zapotrzebowanie na światło sztuczne będzie mniejsze dzięki ponadstandardowej liczbie świetlików dachowych. Z kolei drogi dojazdowe i parkingi na terenie inwestycji zostaną doświetlone lampami LED. Dla zainteresowanych przewidziano też możliwość montażu paneli fotowoltaicznych, odpowiednio przygotowując dachy budynków.


Wszyscy najemcy będą mogli na bieżąco kontrolować zużycie prądu, a także gazu i wody dzięki tzw. smart meteringowi. Dokładne dane otrzymane za pośrednictwem tego systemu umożliwią wprowadzanie indywidualnych rozwiązań pozwalających zmniejszać wydatki na media.

Ważną cechą wrocławskiego projektu GLP jest różnorodne biologicznie, zielone otoczenie budynków. Obok nich pojawią się wiaty dla rowerów, a na parkingach ładowarki pojazdów elektrycznych – zarówno samochodów jak i e-rowerów. Na terenie działki zostanie zachowany istniejący starodrzew, w tym ponad stuletni dąb.


– Nasz projekt jest zgodny z wytycznymi certyfikatu ekologicznego BREEAM na poziomie „very good” i pozwala – nam jako deweloperowi oraz naszym klientom – realizować ambitne cele w zakresie redukcji śladu węglowego. Jesteśmy gotowi, aby na życzenie firm, które będą działać w naszym parku logistycznym, wprowadzać dodatkowe rozwiązania z korzyścią dla środowiska naturalnego, firmowych budżetów oraz zdrowia i zadowolenia pracowników – dodaje Michał Szczepaniak, Business Development Manager GLP odpowiedzialny za projekt.


Generalnym wykonawcą GLP Wrocław V Logistics Centre jest firma FB Antczak.

– To kolejny kontrakt realizowany przez FB Antczak dla GLP, potwierdzający nasze kompetencje w obszarze generalnego wykonawstwa oraz najwyższe standardy w zakresie zrównoważonego rozwoju i etycznych metod pracy. We współpracy z inwestorem budujemy zaawansowany pod względem technicznym obiekt, wymagający doświadczenia konstrukcyjnego i znajomości proekologicznych innowacji – podkreśla Marcin Antczak, wiceprezes FB Antczak.


Tuż obok znajduje się już hala o powierzchni 61,8 tys. mkw. zrealizowana przez GLP trzy lata temu na zamówienie jednej z międzynarodowych marek e-commerce, firmy The Hut Group z Wielkiej Brytanii.

GLP to wiodąca międzynarodowa firma specjalizująca się w inwestycjach w sektorze nieruchomości logistycznych. W EuropieAzji i obu Amerykach zarządza budynkami oraz funduszami private equity o łącznej wartości 89 mld dolarów.

Działalność GLP w Europie jest skoncentrowana na najsilniejszych rynkach – Francji, Niemczech, Holandii, Hiszpanii, Włoszech, Wielkiej Brytanii, Polsce, Węgrzech, Słowacji, oraz Czechach. Portfolio firmy wyróżnia się projektami typu big box, zrealizowanymi w najwyższym standardzie i użytkowanymi przez zróżnicowaną społeczność klientów.

Do grona klientów GLP należą firmy z branży handlowej, farmaceutycznej, e-commerce, 3PL oraz motoryzacyjnej, dla których powstają rozwiązania szyte na miarę, w budynkach spełniających najwyższe standardy w zakresie funkcjonalności i zrównoważonego rozwoju.

Komentarze (2)

Napisz komentarz
To skandal, fakt. Serce się kraje kiedy widać ten czarnoziem zmarnowana produkcja rolna. Jak to możliwe, kto na to pozwala?(gość)
Jerzy
Mistalona@gmail.com(gość)
Dlaczego na najlepszej kasie ziemi rolnej ?  Beton zalewa czarnoziem  w Kobierzycach.! Skandaliczne !
REKLAMA