Panattoni kończy budowę I etapu centrum dystrybucyjnego 4F w Czeladziźródło: Panattoni

Panattoni kończy budowę I etapu centrum dystrybucyjnego 4F w Czeladzi

Orzech
Orzech
REKLAMA
Panattoni, lider rynku nieruchomości powierzchni przemysłowych w Europie, finalizuje pierwszy etap budowy magazynu dystrybucyjnego dla polskiej marki 4F należącej do firmy OTCF S.A. Obiekt w formule BTS powstaje w Czeladzi i docelowo będzie miał 67 000 mkw. powierzchni. 
Zakończenie budowy I etapu nastąpi w lutym 2021 roku, a magazyn będzie się wyróżniał szeregiem rozwiązań technologicznych, usprawniających sortowanie, komplementację i wysyłkę produktów w ramach handlu we wszystkich kanałach sprzedaży OTCF.
OTCF S.A. to polski producent odzieży i akcesoriów sportowych, który słynie także z ubierania reprezentacji różnych krajów na igrzyska olimpijskie. Budowa magazynu dla marki 4F, należącej do OTCF S.A., ruszyła w kwietniu 2020 r. na działce przy ul. Gdańskiej w strategicznej, wschodniej części Czeladzi. W ramach przedsięwzięcia powstaje budynek magazynowy o łącznej powierzchni 67 000 mkw. z czego blisko 2 200 mkw. zajmie dwukondygnacyjne biuro. W pierwszym etapie przygotowano ponad 40 000 mkw. powierzchni. Budowa kolejnych ponad 20 000 mkw. ruszy w najbliższych miesiącach, a całość będzie oddana w 2023 r. 
– Nowy magazyn dla OTCF SA jest odpowiedzią na szybko rosnące potrzeby związane z rozwojem naszej spółki. Będą w nim magazynowane, sortowane i komplementowane produkty zamawiane przez klientów z Polski i Europy – wyjaśnia Arkadiusz Łukasik, Dyrektor Logistyki i Administracji OTCF S.A.
Obiekt BTS dla OTCF jest przykładem inwestycji, której celem była konsolidacja magazynów rozproszonych w różnych lokalizacjach. W dobie szybkiego rozwoju handlu internetowego i utrzymania konkurencyjności, zespół projektowy OTCF skupił się przede wszystkim na wykorzystaniu kompetencji i technologii, tworząc inteligentny system zarządzania przepływem towaru. 
REKLAMA
– Właściwie dopasowany do potrzeb firmy system wewnątrzmagazynowy ma bardzo istotne znaczenie w procesie jej funkcjonowania i rozwoju. Całość sterowania operacjami w magazynie – od kompletacji, kontroli i wysyłki zamówień zarówno do oddziałów sprzedaży, jak i dla klienta końcowego - oparta jest na systemie przenośników rolkowo-taśmowych – dodaje Arkadiusz Łukasik.
Firma OTCF zadbała także o swoich pracowników. Licząca 1 800 mkw. strefa rekreacyjna będzie składa się m.in. z wielofunkcyjnego boiska, dwóch obszarów do gry w minigolfa, stołu do gry w ping-ponga oraz strefy grillowej. Przy obiekcie znajdzie się też parking zewnętrzny z pętlą autobusową i przystankiem, co znacznie ułatwi dojazd do pracy. Obiekt wyposażono także w szereg rozwiązań proekologicznych i będzie on certyfikowany w systemie BREEAM na poziomie co najmniej "Very Good", co jak podkreśla Marek Dobrzycki "jest spójne z realizowaną przez nas strategią Go Earthwise with Panattoni - certyfikacją nowych obiektów w ramach parków na poziomie Very Good – i jednocześnie krzepiące, że nasi klienci i my patrzymy w tym samym kierunku pod względem zrównoważonego rozwoju i zielonych rozwiązań".
Wybór Czeladzi nie jest przypadkowy. Obiekt znajduje się w sąsiedztwie drogi krajowej nr 86 (KatowiceŁódź) i 94 (WrocławKraków), która łączy bezpośrednio Czeladź z Olkuszem, gdzie od 2014 roku funkcjonuje jedno z głównych centrów dystrybucyjnych spółki OTCF. Z nowej inwestycji do autostrady A4 jest 12 km, a do A115 km. Międzynarodowy Port Lotniczy Katowice w Pyrzowicach położony jest w odległości zaledwie 21 km.
Źródło: Panattoni

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA