Policja wybuduje nową siedzibę komisariatu Wrocław Stare Miasto Materiały KWP we Wrocławiu

Policja wybuduje nową siedzibę komisariatu Wrocław Stare Miasto

WIZUALIZACJA
REKLAMA

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, w stolicy Dolnego Śląska powstanie nowa siedziba komisariatu policji Wrocław Stare Miasto. Pod koniec września Komenda Wojewódzka Policji ogłosiła przetarg w trybie "zaprojektuj i wybuduj" na realizację tej inwestycji. Planowany koszt to ok. 86 mln zł.

Nowy budynek ma powstać przy ul. Trzemeskiej, w miejscu obecnego policyjnego parkingu. Stary budynek komisariatu przy ul. Trzemeskiej 12 ma zostać wyburzony. W jego miejsce powstanie parking.

Oprócz komisariatu w nowym budynku swoją siedzibę będzie posiadał także lokalny wydział Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości.

Wybrany w postępowaniu przetargowym wykonawca będzie odpowiadał za przygotowanie całej dokumentacji projektowo-kosztorysowej oraz za załatwienie formalności i realizację robót budowlanych wraz z dostawą wyposażenia.

Nowa siedziba komisariatu Wrocław Stare Miasto ma zostać wybudowana w oparciu o technologię modułową (systemów 3D). Poszczególne fragmenty budynku będą produkowane głównie w fabryce. Ich montaż i wykańczane obiektu odbywać się będzie bezpośrednio na placu budowy.

REKLAMA
Materiały KWP we Wrocławiu

Nowa siedziba komisariatu przy ul. Trzemeskiej będzie się składała się z czterech pięter. Według projektu opracowanego przez mgr inż. arch. Magdalenę Trojanowską, na parterze zlokalizowane zlokalizowany zostanie m.in. pokój zawiadomień, pokoje dzielnicowych, sale odpraw, gabinety zarządu, szatnie dla policjantek i policjantów oraz pomieszczenia gospodarcze.

Pomieszczenie do przesłuchań i okazań, a także pokoje dla policjantów z wydziału dochodzeniowo-śledczego znajdą się na I piętrze.

Drugie piętro przeznaczone będzie na Referat ds. Wykroczeń oraz Wydział ds. Nieletnich oraz Dzielnicowych. Na III piętrze ulokowane zostaną siedziby Wydział Wywiadu Kryminalnego, a ostatnie, czwarte piętro przeznaczono dla Wydziału Informatyki Śledczej.

Komenda Wojewódzka Policji we Wrocławiu wyznaczyła termin zgłaszania ofert do 25 października 2022 r.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA