Centra handlowe Focus w Zielonej Górze i Piotrkowie Trybunalskim zmieniły właściciela

Centra handlowe Focus w Zielonej Górze i Piotrkowie Trybunalskim zmieniły właściciela

Polska
Kajtman
Kajtman
REKLAMA
JLL doradzał funduszowi w transakcji sprzedaży obiektów Focus Park w Zielonej Górze i Focus Mall w Piotrkowie Trybunalskim.
Fundusz Aviva Investors Polish Retail Fund podpisał przedwstępną umowę sprzedaży centrów handlowych Focus Park w Zielonej Górze i Focus Mall w Piotrkowie Trybunalskim. Obiekty przejmie Rockcastle za łączną kwotę ok. 161 mln euro. 
Eksperci z firmy JLL doradzali stronie sprzedającej – funduszowi Aviva Investors – w tej transakcji.
REKLAMA
Agnieszka Kołat, Dyrektor, Dział Rynków Kapitałowych Nieruchomości Handlowych w Europie Środkowo-Wschodniej, JLL, komentuje: „Cieszymy się z kontynuacji naszej współpracy z funduszem Aviva Investors przy kolejnej transakcji sprzedaży na polskim rynku nieruchomości handlowych. Transakcja ta pokazuje, że inwestorzy są zainteresowani dobrze funkcjonującymi i dogodnie zlokalizowanymi centrami handlowymi również poza głównymi aglomeracjami. Transakcja potwierdza też utrzymującą się na wysokim poziomie aktywność inwestycyjną. W samym tylko I półroczu 2016 wartość umów kupna/sprzedaży sfinalizowanych na rynku nieruchomości handlowych w Polsce wyniosła ponad miliard euro”.
Focus Park to największe centrum handlowo-rozrywkowe w Zielonej Górze, o rocznej odwiedzalności sięgającej 5,4 mln osób. Obiekt, oddany do użytku w 2008 r., oferuje 26 800 mkw. GLA. Główni najemcy to Alma, Bershka, C&A, CCC, Deichmann, Empik, H&M, New Yorker, Reserved, Rossmann, Smyk, Cinema City, KFC czy McDonalds. Klienci centrum mają do dyspozycji 950 miejsc parkingowych. Focus Park charakteryzuje się centralną lokalizacją i łatwością dojazdu zarówno autem, jak również środkami transportu publicznego. 
Focus Mall jest największym centrum handlowym w Piotrkowie Trybunalskim. Obiekt o powierzchni GLA wynoszącej 35 286 mkw. ma w gronie najemców m.in. Tesco, CCC, C&A, H&M, Martes Sport, New Yorker, Pepco, Reserved, Rossmann, Smyk, KFC czy kino Helios. Focus Mall zlokalizowany jest w centrum dużego osiedla mieszkaniowego i obsługują go liczne linie autobusowe.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA