"Fasada Roku 2017" na półmetku. Internauci już głosują

"Fasada Roku 2017" na półmetku. Internauci już głosują

Polska
Kajtman
Kajtman
REKLAMA
Rywalizacja o miano najlepszej elewacji zrealizowanej w 2017 roku nabiera rozpędu. Swoich reprezentantów w konkursie mają już m.in. Białystok, Trójmiasto, Kraków, Lublin, Poznań, Radom, Szczecin czy Wrocław. Wciąż jednak nie jest za późno, by dołączyć do walki o prestiżowy tytuł i 10 000 zł. Inwestorzy, architekci i wykonawcy mogą zgłaszać swoje realizacje jeszcze do końca roku.
Konkurs "Fasada Roku 2017" wystartował 1 września br. i jest już jedenastą odsłoną projektu zainicjowanego w 2007 r. przez firmę Baumit. Jego ideą jest nagradzanie elewacji jako elementu wpływającego tak na wygląd budynku jak i otoczenie. Obiekty klasyfikowane są w różnych kategoriach. W tym roku są to: "Budynek jednorodzinny nowy", "Budynek wielorodzinny nowy", "Budynek po termomodernizacji", "Budynek niemieszkalny nowy" i "Budynek zabytkowy po renowacji". Tegoroczna edycja odbywa się pod Honorowym Patronatem Stowarzyszenia Architektów Polskich (SARP) i Fundacji Twórców Architektury (FTA).
Wszystko co trzeba zrobić by stanąć do rywalizacji to wejść na stronę www.fasadaroku.pl i prawidłowo wypełnić elektroniczny formularz. Zgłaszana elewacja musi być zrealizowana w 2017 roku, być ukończona i stworzona z wykorzystaniem kompletnej technologii Baumit, przez którą rozumie się system ociepleń, system tynkowy z wykończeniem lub program produktów renowacyjnych z wykończeniem. Kandydatury zbierane są do 31.12.2017 r.
Internauci już typująTymczasem z początkiem października na stronie www.fasadaroku.pl wystartowało głosowanie, za pośrednictwem którego swoją opinię wyrazi społeczność internetowa. Każdy, poczynając od 01.10.2017 r. do 31.01.2018 r., ma do rozdysponowania pulę 5 głosów (po jednym w każdej kategorii). Projekty z pierwszych miejsc w swoich kategoriach zostaną uhonorowane "Wyróżnieniem Internautów". 
REKLAMA
Fasada Roku to nie wszystko!Na początku lutego 2018 r., podczas niezależnych obrad, głos zabierze profesjonalne jury i to ono zdecyduje, komu w udziale przypadnie tytuł "Fasada Roku 2017" i nagroda pieniężna w wysokości 10 tys. zł. Jednak myli się ten, kto myśli, że na tym koniec. Sukces na poziomie krajowym to klucz, który otwiera drzwi do międzynarodowej fazy rozgrywek, w których stawką za zwycięstwo w swojej kategorii jest kolejny prestiżowy tytuł – "Europejska Fasada Roku" i kolejny niemały zastrzyk gotówki – 6 600 euro. Co więcej, triumfator główny wzbogaci się o 9 900 euro. Zwycięzcy krajowych konkursów Fasada Roku 2016 i 2017 udział mają z góry zagwarantowany. Dodatkowo z obu edycji dołączą do nich po 4 obiekty z każdej kategorii, wyróżniające się atrybutami poszukiwanymi przez międzynarodowe jury. Finał trzeciej edycji Baumit Life Challenge odbędzie się w czerwcu 2018 r. w Bratysławie na Słowacji. 
"Fasada Roku" od lat skupia na sobie uwagę świata architektury i budownictwa, spotykając się z licznym poparciem także branżowych mediów. Wśród redakcji patronujących 11-tej edycji konkursu firmy Baumit znalazły się: "Architektura-Murator", "Murator", "Renowacje i Zabytki", "Zawód:Architekt", archimania.pl, architektura.muratorplus.pl, bryla.pl, infoarchitekta.pl oraz muratorplus.pl.
Źródło: materiały prasowe

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA