Grudzień miesiącem promocji deweloperskich

Grudzień miesiącem promocji deweloperskich

Polska
Kajtman
Kajtman
REKLAMA
Czarny piątek już dawno za nami, nie oznacza to jednak końca promocji, zwłaszcza w mieszkaniówce. Grudzień na rynku pierwotnym oznacza atrakcyjne rabaty. Warto więc przeanalizować niektóre oferty deweloperów, można w ten sposób zaoszczędzić nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych.
Końcówka roku jest sygnałem dla deweloperów, że warto ruszyć z promocjami na swoje lokale. Obniżka cen spowoduje szybsze zamknięcie inwestycji i ruszenie z nowymi projektami. Również z perspektywy kupujących jest to dobry moment, by podjąć decyzję o zakupie mieszkania. Początek stycznia przyniesie nowe zmiany na rynku kredytów hipotecznych. Zgodnie z Rekomendacją S banki podniosą minimalny wkład własny przy zaciągnięciu kredytów hipotecznych. Obecne 15 procent będzie obowiązywać do końca grudnia, później już trzeba będzie dysponować 20-procentowym wkładem własnym. Przy zakupie mniejszego mieszkania różnica będzie wynosić kilkanaście tysięcy, jednak przy większych apartamentach może to już być kilkadziesiąt tysięcy złotych. 
Obecnie największe rabaty można otrzymać przy zakupie dużych mieszkań i apartamentów. Przykładem jest inwestycja Maraton Gardens w Poznaniu, gdzie za 4-pokojowy apartament klient otrzymuje rabat w wysokości 40 tysięcy złotych. Promocje dotyczą wybranych apartamentów w tej inwestycji. Głównym atutem osiedla Maraton Gardens jest lokalizacja w bezpośredniej bliskości poznańskiego Starego Rynku. Mimo centralnego położenia okolica daje poczucie spokoju i komfortu swoim mieszkańcom.
REKLAMA
Również w Warszawie deweloperzy oferują specjalne przedświąteczne rabaty na swoje lokale. W inwestycji CityZen wybrane mieszkania są oferowane z 4-procentowym rabatem. Warto też zwrócić uwagę na lokale usługowe oferowane nawet z 39-procentowymi zniżkami. Przykładowo za lokal usługowy, który przed promocją kosztował 542 848 zł, zapłacimy teraz 345 060 zł. CityZen jest nowoczesnym osiedlem mieszkaniowym na Mokotowie. Jednym ze znaków rozpoznawczych inwestycji jest harmonijnie zaprojektowany ogród, dostępny tylko dla mieszkańców osiedla. 
Takich promocji deweloperskich w końcówce roku jest coraz więcej. Deweloperzy liczą, że rosnące rabaty przekonają klientów, którzy wahają się z podjęciem decyzji, do zakupu mieszkania jeszcze przed końcem roku. Warto w tym wypadku skorzystać z usług doświadczonego biura nieruchomości, które w swojej ofercie posiada większą liczbę inwestycji deweloperskich. W ten sposób można za jednym zamachem poznać szczegóły oraz porównać ze sobą konkretne inwestycje i promocje.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA