[Polska] Ile kosztuje lokal handlowo-usługowy w nowym osiedlu

[Polska] Ile kosztuje lokal handlowo-usługowy w nowym osiedlu

Kajtman
Kajtman
REKLAMA
Ile trzeba zapłacić za lokal handlowo-usługowy na terenie osiedla mieszkaniowego? W których inwestycjach deweloperzy mają taką ofertę? Przegląd propozycji prezentuje serwis nieruchomości Dompress.pl.
Michał Sapota, prezes zarządu Murapol S.A.Obecnie lokale handlowo-usługowe oferujemy w trzech inwestycjach mieszkaniowych tj. w Osiedlu Vivaldiego w Gdańsku, w Nowych Winogradach w Poznaniu, a także w Królewskich Ogrodach w Warszawie. Cena sprzedaży w zależności od lokalizacji kształtuje się pomiędzy 5000 a 10000 zł za mkw. Metraże oferowanych lokali handlowo-usługowych mieszczą się w przedziale od ponad 90 mkw. do blisko 150 mkw. Istnieje możliwość ich łączenia.
Mirosław Kujawski, członek zarządu LC Corp S.A.Lokale usługowe realizujemy w ramach dużych projektów, inwestycji usytuowanych w centrach miast oraz lokalizacjach, w których wynika to z miejscowego planu zagospodarowania, czy też warunków zabudowy. Lokale usługowo-handlowe dostępne są w Osiedlu Grzegórzecka w Krakowie, Korona Pragi i Mała Praga w Warszawie oraz Brzeska i Nowa Tęczowa we Wrocławiu. Ceny różnią się w zależności od inwestycji i oscylują w granicach 4000-7200 zł netto/mkw.
Wioletta Kleniewska, dyrektor marketingu i sprzedaży w Polnord S.A.Lokale handlowo-usługowe znajdują się w większości naszych inwestycji mieszkaniowych. Są to zarówno projekty realizowane z Warszawie, jak Stacja Kazimierz, czy np. Brzozowy Zakątek, jak i osiedla Neptun w Ząbkach, Ku Słońcu w Szczecinie, Tęczowy Las w Olsztynie, City Park w Łodzi, czy 2 Potoki i Ostoja Myśliwska w Gdańsku. Ceny są zróżnicowane, dostosowane do specyfiki poszczególnych rynków lokalnych.
Michał Świderski, dyrektor sprzedaży i marketingu w Marvipol DevelopmentMamy w ofercie szeroki wachlarz lokali usługowych o zróżnicowanym metrażu i układzie. Na terenie każdego naszego, warszawskiego osiedla przygotowaliśmy lokale przeznaczone na handel i usługi. Najmniejszy dostępny lokal ma powierzchnię 90 mkw., a największy 413 mkw. Ceny różnią się w zależności od lokalizacji inwestycji. Najtańsze lokale można kupić w osiedlu Zielona Italia w cenie od 8990 zł/mkw. brutto, a najdroższe w inwestycji Bielany Residence, gdzie w ofercie został jeden lokal w cenie 13300 zł brutto za mkw. Ceny pozostałych nieruchomości wahają się od 8990 zł za mkw. w inwestycji Lake Park Apartments, przez 9322-10500 zł brutto za mkw. w osiedlu Apartamenty Mokotów Park, po 11685 zł brutto za mkw. w projekcie Central Park Ursynów. W inwestycji Riviera Park położonej na warszawskiej Białołęce mamy ostatni lokal usługowy, który można kupić w kwocie 10273 zł brutto/mkw. 
Mirosław Bednarek, prezes zarządu Matexi PolskaLokale handlowo-usługowe to istotna część większości z naszych inwestycji. Traktujemy je nie tylko jako atrakcyjny produkt na sprzedaż, ale przede wszystkim ważny element budujący komfort mieszkańców. Naszą rolą jako dewelopera jest odpowiednie zaprojektowanie lokali tak, by ułatwić prowadzenie w nich działalności o profilu najlepiej wpisującym się w potrzeby powstającej społeczności. Przykładem mogą być tuj lokale gastronomiczne, czy delikatesy. Na cenę, metraż, czy ilość lokali komercyjnych w inwestycji wpływa lokalizacja i charakter budynku. W naszych najbardziej zaawansowanych, warszawskich projektach Kolska od Nowa i Apartamenty Marymont nie kładziemy tak dużego nacisku na część komercyjną z uwagi na doskonałe położenie inwestycji i dostęp do lokalnej infrastruktury oraz zamknięty charakter osiedli. 
Yael Rothschild, prezes Mill-Yon GdańskCeny lokali usługowych znacznie przekraczają ceny mieszkań, ale też zapewniają szereg korzyści: długofalowy, stabilny najem przy zdecydowanie wyższym zysku. W warszawskiej inwestycji Aura Park Wilanów mamy w sprzedaży ostatni lokal o powierzchni ponad 56 mkw., w cenie 620 510 zł, a na terenie osiedla Aura Sky Gocław możemy zaoferować już tylko powierzchnię biurową o wielkości 386 mkw. położoną na dwóch poziomach, pierwszym i drugim piętrze. Powierzchnia lokalu umożliwia podział na mniejsze jednostki. Okna biura skierowane są na wewnętrzny ogród znajdujący się na patio, które zaaranżowane jest w parkowym stylu i dostępne wyłącznie dla mieszkańców Aura Sky. Inwestycją, w której możemy zaproponować większy wybór lokali usługowych jest Aura Gdańsk na gdańskiej Wyspie Spichrzów. W tym projekcie ceny metra wahają się od 9000 do 10300 zł/mkw. W etapie gotowym dysponujemy jeszcze ośmioma lokalami, o powierzchniach od 37 do 104 mkw. W drugiej fazie inwestycji, w budowie są jeszcze dwa lokale o metrażu ponad 55 mkw. i 84 mkw. 
Tomasz Sujak, członek zarządu Archicom S.A.Lokale usługowe oferujemy na terenie osiedla Olimpia Port we Wrocławiu, gdzie nabywców znalazło już ponad 1000 mieszkań. W sprzedaży dostępne są lokale o zróżnicowanej powierzchni od 55 do 117 mkw. z przeznaczeniem na sklepy, kawiarnie, restauracje, drobne usługi, gabinety lekarskie, albo biura. Lokal usługowy w tej inwestycji można kupić w cenie od 365 tys. zł. Osiedle Olimpia Port w swym założeniu, jest spójnym, samowystarczalnym zespołem urbanistycznym, łączącym funkcje mieszkalne, handlowo-usługowe, sportowo-rekreacyjne oraz edukacyjne. W obrębie osiedla działa już bistro, sklep, kawiarnia dla dzieci i ich rodzin, weterynarz, przedszkole i przychodnia lekarska. 
Zuzanna Kordzi, dyrektor ds. handlowych w ECO ClassicW inwestycji Hubertus na warszawskim Służewcu mamy w ofercie lokal usługowy o metrażu 100 mkw. do wykończenia w cenie 9000 zł netto/mkw. W tej inwestycji oferujemy również do sprzedaży całkowicie wykończony lokal naszego biura sprzedaży o powierzchni 232 mkw. w cenie 9800 netto/mkw. W dynamicznie rozwijającej się części warszawskiej Pragi, przy ulicy Panieńskiej oferujemy również lokale o powierzchni 156 i 170 mkw., które do tej pory były użytkowane w charakterze biur. Można je nabyć w kwocie 6900 netto/mkw.Mamy również w ofercie lokale użytkowe o metrażach od 30 do 80 mkw. w gdańskiej inwestycji Wolne Miasto. Ich ceny kształtują się w przedziale od 5100 zł do 5200 zł netto/mkw. 
Roma Peczyńska, dyrektor e-marketingu RED Real Estate DevelopmentWe wszystkich naszych inwestycjach oferujemy lokale handlowo-usługowe. W osiedlu Alpha Park w Warszawie i Red Park w Poznaniu zainteresowanie nimi okazują głównie przedstawiciele drobnych usług, a także poszukujący przestrzeni biurowej właściciele film. Powierzchnie komercyjne dostosowujemy do ich potrzeb. Z kolei inwestycja luksusowa, jaką jest wrocławska Nowa Papiernia, to miejsce idealne dla prestiżowych biur adwokackich, pracowni architektonicznych, agencji marketingowych, kawiarni, czy gabinetów medycyny estetycznej. 
Janusz Miller, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu Home InvestAktualnie oferujemy do sprzedaży lokale handlowo-usługowe w dwóch lokalizacjach na terenie Warszawy. Gotowy do odbioru lokal o powierzchni 94 mkw. można kupić w inwestycji Miłosna Park w dzielnicy Wesoła w cenie 3500 zł/mkw. netto. Istnieje również możliwość najmu tego lokalu w kwocie 29 zł/mkw. netto miesięcznie. Dostępne jeszcze lokale o metrażach od ponad 28 do 134 mkw. w inwestycji Monte Verdi w warszawskiej dzielnicy Włochy można nabyć w cenach od 6500 zł netto/mkw.
Małgorzata Ostrowska, członek zarządu oraz dyrektor pionu marketingu i sprzedaży w J.W. Construction Holding S.A.W części naszych inwestycji, w celu zapewnienia mieszkańcom podstawowych usług, oferujemy powierzchnie handlowo-usługowe. W ramach etapu E warszawskiej inwestycji Bliska Wola, do sprzedaży trafią wkrótce lokale położone na parterze budynku od strony alei Prymasa Tysiąclecia. W niedaleko położonym budynku Wola Invest dostępny jest lokal przeznaczony na restaurację o powierzchni 748 mkw., w cenie 7450 zł /mkw.Na terenie zamkniętego osiedla Zielona Dolina oferujemy obecnie lokal o powierzchni ponad 47 mkw. w cenie 6400 zł/mkw. 
Beata Białopotocka, pełnomocnik zarządu ds. sprzedaży Awbud DeveloperLokale usługowe mamy w sprzedaży w naszych wrocławskich inwestycjach. W budynku przy ulicy Zwycięskiej 14c mamy lokal o powierzchni ponad 112 mkw. w cenie 610 tys. zł oraz o metrażu 321 mkw. w kwocie 1 620 000 zł. W budynku przy ulicy Szybkiej można kupić lokale usługowe o powierzchni 19-120 mkw. w cenach od 120 tys. zł do 660 tys. zł.
Katarzyna Pietrzak, senior marketing manager w Nexity PolskaPosiadamy lokale usługowe w inwestycji Skylife położonej na warszawskiej Woli przy ul. Jana Kazimierza 33. Lokale będą oddane do użytkowania w pierwszym kwartale 2017 roku, a ich ceny kształtują się od 5700 zł/mkw. Jesteśmy także w posiadaniu kilku lokali usługowych, idealnych pod gabinety kosmetyczne i biura o powierzchni od 35 do 70 mkw.
Przemysław Bednarczyk, wiceprezes zarządu Waryński S.A. Grupa HoldingowaW okolicach ulicy Jana Kazimierza w Warszawie w bardzo szybkim tempie przybywa nowych mieszkańców, co przekłada się także na zainteresowanie lokalami użytkowymi. Z tego względu, w poszczególnych fazach naszych projektów Miasto Wola i Stacja Kazimierz zaplanowaliśmy po kilka lokali usługowych o zróżnicowanej powierzchni i układzie funkcjonalnym. Wszystkie oferowane przez nas lokale użytkowe przeznaczone są na sprzedaż. Prowadząc negocjacje z klientami zainteresowanymi ich nabyciem zawsze na pierwszym miejscu stawiamy komfort mieszkańców naszych inwestycji. Dlatego też w budynkach aranżowane są przestrzenie, w których prowadzona jest najczęściej działalność handlowo-usługowa lub gastronomiczna. 
Lidia Fedorczuk, manager sprzedaży w Atlas EstatesW naszych inwestycjach zawsze planujemy lokale handlowo-usługowe. W aktualnie realizowanym projekcie Apartamenty Krasińskiego II usytuowanym przy ulicy Przasnyskiej na warszawskim Żoliborzu mamy w sprzedaży kilka lokali w różnorodnych metrażach od 62 do 200 mkw. Ich ceny kształtują się w przedziale 9-11 tys. zł za mkw. W zakończonym projekcie Capital Art Apartments zlokalizowanym przy ulicy Giełdowej, w pobliżu stacji metra rondo Daszyńskiego posiadamy również ostatnie lokale usługowe o metrażach od 48 do 265 mkw., które oferujemy w kwocie 10-11 tys. zł za metr.  
Jerzy Kłeczek, specjalista ds. marketingu w Activ InvestmentLokale handlowo-usługowe mamy obecnie w ofercie w krakowskiej inwestycji zlokalizowanej przy ulicy Mogilskiej w cenie 8000 zł/mkw. brutto oraz w katowickim osiedlu Cztery Wieże w kwocie 5000 zł/mkw. brutto.

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Najnowsze artykuły

Poznaj warianty przebiegu obwodnicy Złotego Stoku
Od 13 do 16 grudnia br. odbywać się będą spotkania dla mieszkańców, podczas których zaprezentowane z...
BBI Development zrealizuje z Liebrecht&WooD 170-metrowy biurowiec Roma Tower w Warszawie [WIZUALIZACJE]
W samym centrum stolicy Polski powstanie kolejny ponad 100-metrowy wieżowiec. Spółki zależne BBI Dev...
Trwa realizacja nowej, wielkiej inwestycji zagranicznej pod Wrocławiem [ZDJĘCIA + WIZUALIZACJE]
W Aglomeracji Wrocławskiej trwa realizacja kolejnej wielkiej inwestycji zagranicznej. W gminie Kobie...
Łącznica w Kalwarii Zebrzydowskiej skróci podróże koleją z Krakowa do Wadowic i Bielska-Białej
Budowa łącznicy skróci o około 15 minut czas przejazdu pociągiem z Małopolski na Śląsk, Zwiększy się...
W centrum Wrocławia trwa budowa biurowca Brama Oławska [FILM + ZDJĘCIA + WIZUALIZACJE]
Przy skrzyżowaniu ulic Oławskiej i Piotra Skargi we Wrocławiu budowany jest nowy biurowiec Brama Oła...
Warszawa: Nowi najemcy 195-metrowego wieżowca Skyliner
Blisko 5 tys. mkw. powierzchni zajmą łącznie nowi najemcy Skylinera – DXC Technology i Luxoft. Obie...
Kraków: Dobiega końca budowa ostatniego etapu kompleksu biurowego High5ive [FILM + ZDJĘCIA]
W samym centrum stolicy Małopolski, przy ulicy Pawiej w pobliżu Dworca Głównego PKP i Galerii Krakow...
Międzynarodowy koncern GlobalLogic otwiera biuro w Gdańsku
Kolejna międzynarodowa firma z branży IT inwestuje w Gdańsku. To GlobalLogic, amerykańska firma...
Kolejna międzynarodowa firma z branży IT inwestuje w Krakowie
Kolejna międzynarodowa firma z branży IT stawia na stolicę Małopolski. DataArt, firma zajmująca się...
Przy ulicy Rembielińskiego w Łodzi powstaje budynek wielorodzinny Park Poniatowskiego I [WIZUALIZACJE]
Stołeczna spółka generalnego wykonawstwa Totalbud SA realizuje w Łodzi inwestycję mieszkaniową pn. P...