[Polska] Ile kosztuje mała trójka u dewelopera?

[Polska] Ile kosztuje mała trójka u dewelopera?

Kajtman
Kajtman
REKLAMA

Analitycy portalu nieruchomości Dompress.pl prześledzili ofertę firm deweloperskich w poszukiwaniu małych mieszkań trzypokojowych. Sprawdzili, jakie metraże mają najmniejsze budowane trójki, w których osiedlach są dostępne i ile kosztują.

 

Mirosław Kujawski, członek zarządu LC Corp

W każdym z naszych projektów można znaleźć kompaktowe mieszkanie trzypokojowe. Ich powierzchnia waha się od 50 do 60 mkw. Ceny różnią się w zależności od miasta i lokalizacji, zaczynają się od 3900 zł/mkw.


Miros
ław Bednarek, prezes zarządu Matexi Polska

Kompaktowe mieszkania trzypokojowe to w przypadku każdej naszej inwestycji ważna część oferty. Stawiamy przede wszystkim na funkcjonalność lokali o najmniejszym metrażu. Ceny uzależnione są od lokalizacji inwestycji. Na przykład w warszawskim projekcie przy ulicy Księżycowej mała trójka kosztuje w granicach 300 tys. zł. W tym projekcie oferujemy także większe mieszkania trzypokojowe, odpowiadające nowym wytycznym programu MdM dla rodzin z minimum trójką dzieci.


Tomasz Sznajder, wiceprezes zarządu Polnord

Mieszkania trzypokojowe o niewielkich metrażach mamy w każdej z naszych inwestycji w Warszawie, Trójmieście, Olsztynie, Łodzi i Szczecinie. W warszawskiej inwestycji Śródmieście Wilanów trzypokojowe mieszkania o metrażu od 48 mkw. oferujemy w cenie od 354,9 tys. zł. W osiedlu Neptun w podwarszawskich Ząbkach najmniejsze trzypokojowe mieszkania od 56 mkw. kosztują ok. 273 tys. zł.

W osiedlu Dwa Potoki w południowym Gdańsku, lokale trzypokojowe mają powierzchnię od 48 mkw. i kosztują poniżej 200 tys. zł. Z kolei w gdańskiej dzielnicy Ujeścisko, w projekcie Dwa Tarasy, mieszkania z trzema pokojami o metrażu 56 mkw. są dostępne w kwocie od 284,2 tys. zł. W projekcie Tęczowy Las w Olsztynie trójki o pow. 49-52 mkw. kosztują od 209,4 tys. zł.


Magdalena Rurarz, dyrektor dzia
łu sprzedaży i marketingu Victoria Dom

W warszawskim Osiedlu Classic najmniejsze mieszkania trzypokojowe, jakie obecnie oferujemy mają powierzchnię 44 mkw. Można je kupić w cenie od 260 tys. zł, od 5790 zł za mkw.


Katarzyna
Żarska z firmy Marvipol

W warszawskiej inwestycji Central Park Ursynów najmniejsze mieszkania trzypokojowe o powierzchni 58 mkw. z balkonami są obecnie dostępne w cenie promocyjnej 6588 zł za mkw. W Rezydencji Arteco na stołecznym Żoliborzu najmniejsze dostępne obecnie mieszkanie trzypokojowe ma ok. 56 mkw.

 

Andrzej Przybek, dyrektor sprzedaży w Grupy Kapitałowej Euro Styl

Małe mieszkania trzypokojowe o metrażu do 55 mkw. oferujemy w Osiedlu Morskim, które mieści się na granicy gdyńskiej dzielnicy Pogórze i gminy Kosakowo, w pobliżu ulicy Pułkownika Dąbka. Inwestycję charakteryzuje nowoczesne budownictwo oraz wysokiej jakości wykonanie. Ceny małych trójek mieszczą się w przedziale od 260 591 do 292 179 zł, a ceny metra kw. kształtują się od 4975 do 5655 zł.

Bogatą ofertę niewielkich mieszkań trzypokojowych mamy również w osiedlu Nowy Horyzont i Osiedlu Cytrusowym, które sąsiadują ze sobą na obrzeżach gdańskich Łostowic, Kowal i Borkowa.

W inwestycji Nowy Horyzont lokal trzypokojowy można nabyć już od 219 079 zł, tj. za 4150 zł/mkw. Większa trójka, o metrażu ok. 55 mkw., kosztuje 4350 zł za mkw.

W Osiedlu Cytrusowym mieszkanie trzypokojowe o powierzchni 52-54 mkw. oferujemy w cenie od 220 880 do 232 175 zł.

 

Wojciech Stisz z Barc Warszawa

W warszawskim osiedlu Tarasy Dionizosa, położonym przy ul. Winorośli, mamy w sprzedaży mieszkania trzypokojowe o metrażu od 55 do 59 mkw. Najtańsza trójka kosztuje 309 tys. zł. Wszystkie mieszkania w tym projekcie można kupić z dopłatą do kredytu.

 

Alicja Dolińska, dyrektor działu marketingu i reklamy Dolcan

Trzypokojowe mieszkania kompaktowe mamy w sprzedaży inwestycji Ogrody Ochota II, która usytuowana jest w centrum Warszawy. W tym projekcie dostępne są lokale z trzema pokojami o powierzchni 50-55 mkw. Panujemy budowę kolejnego etapu osiedla.

W warszawskiej Białołęce również oferujmy mieszkania trzypokojowe o niewielkim metrażu – 56 mkw. w cenie od 355 tys. zł w formacie bezczynszowym.

W Częstochowie w Osiedlu Jordanowskim trzypokojowe, 53 metrowe mieszkanie jest dostępne za 230 tys. zł. Inwestycja będzie realizowana w trzech etapach, z których pierwszy jest już ukończony.

 

Zuzanna Kordzi dyrektor ds. handlowych w ECO-Classic

Popyt na tzw. mieszkania kompaktowe zaczął wzrastać 5-6 lat temu. Obecna, dobra sytuacja gospodarcza i niskie stopy procentowe sprawiają, że część osób poszukujących mieszkań trzypokojowych może pozwolić sobie na wygodniejsze lokale o pow. 70 mkw. zamiast np. 55 metrowych. Widać to po rosnącym zainteresowaniu trójkami o metrażu 70-80 mkw.

W tej chwili mieszkania trzypokojowe poniżej 60 mkw. mamy w inwestycji Hubertus w Warszawie i Wolne Miasto w Gdańsku. Stanowią one jednak tylko ok. 12 proc. oferty. Najmniejszy lokal z trzema pokojami w II etapie projektu Wolne Miasto ma 52 mkw. i kosztuje 262 tys. zł.


Urszula Hofman, reprezentuj
ąca Grupę Inwest

Mieszkania trzypokojowe oferujemy już na powierzchni około 50 mkw. Przykładowo w nowo powstającym budynku na warszawskiej Pradze przy ul. Siedleckiej mieszkania trzypokojowe zaprojektowane zostały na 50 lub 54 mkw. W gotowych w budynkach przy ul. Nizinnej (okolice Ronda Wiatraczna) oraz Zana (okolice Placu Szembeka) w Warszawie oferujemy trzy pokoje o podobnych metrażach. Istotne dla klientów jest to, że są to mieszkania z niezależnym wejściem do każdego z pokoi.

 

Jarosław Jankowski, prezes zarządu Grupy Waryński

Mieszkania trzypokojowe są najchętniej wybieranymi lokalami przez naszych klientów, dlatego oferujemy ich szeroki wybór. W warszawskim projekcie Miasto Wola metraże trójek rozpoczynają się od 55 mkw., a cena za mkw. kształtuje się od ok. 7 tys. zł. Tego typu mieszkania zniknęły już niemal z oferty pierwszego etapu inwestycji. W drugiej fazie projektu, której sprzedaż trwa od niespełna dwóch miesięcy, dostępnych jest jeszcze ok. 30 takich mieszkań z 60 oferowanych.

Również w ofercie pierwszego etapu osiedla Stacja Kazimierz na warszawskiej Woli przygotowaliśmy lokale trzypokojowe, których powierzchnie rozpoczynały się od 50 mkw., ale wszystkie z 49 małych trójek znalazły już swoich nabywców.

 

Janusz Miller, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu Home Invest

Najmniejsze mieszkania trzypokojowe oferujemy w inwestycji Na Sokratesa w Warszawie. Metraże zaczynają się od 54 mkw. Można je kupić w cenie od ok. 379 tys. zł.

Wkrótce rozpoczniemy także sprzedaż nowego, kameralnego osiedla w warszawskiej dzielnicy Włochy, w którym znajdą się małe, trzypokojowe mieszkania w atrakcyjnych cenach.


Ma
łgorzata Ostrowska, dyrektor pionu marketingu i sprzedaży w J.W. Construction

Mieszkania trzypokojowe o najmniejszych metrażach oferujemy w inwestycji Zielona Dolina w warszawskiej Białołęce. W nowym etapie osiedla, który zostanie zakończony w 2016 roku, będą to mieszkania o powierzchni od ok. 50 mkw. Obecnie w ofercie znajdują się takie lokale o powierzchni od 56 mkw. Białołęka jest dzielnicą pierwszego wyboru dla osób poszukujących pierwszego mieszkania. Ze względu na niskie ceny pary planujące założenie rodziny mogą tu kupić większe mieszkanie. Z myślą o nich zaprojektowaliśmy funkcjonalne mieszkania trzypokojowe o mniejszych metrażach, w których dodatkowy pokój mogą przeznaczyć dla dziecka.


Micha
ł Witkowski, dyrektor sprzedaży i marketingu w Atlas Estates

Lokale trzypokojowe mamy aktualnie w ofercie dwóch osiedli w Warszawie: ConceptHouse Mokotów i Capital Art Apartments nieopodal Ronda Daszyńskiego.

W ConceptHouse Mokotów nasze trójki mierzą od 70 do 74 mkw., a ich ceny wahają się w przedziale 8,6-9,4 tys. zł za mkw. Są to ceny promocyjne ceny na ostatnie gotowe lokale, które zostały obniżone o ok. 5 proc. Dodatkowo oferujemy możliwość indywidualnych negocjacji i specjalne ceny za miejsca postojowe. Jedno z trzypokojowych mieszkań proponujemy z wykończeniem, z rabatem w wysokości 45 tys. zł i z miejscem garażowym gratis.

W Capital Art Apartments mniejsze trzy pokoje mają powierzchnię od 65 do 69 mkw. a ich ceny wynoszą 8,3-8,8 tys. zł za mkw. Najczęściej wybierają je osoby, które kupują już kolejne, większe mieszkanie.

 

Karolina Guzik, koordynator sprzedaży Skanska Residential Development Poland

Najmniejsze mieszkanie trzypokojowe w Parku Ostrobramska w Warszawie mają 63 mkw., a w naszej najnowszej inwestycji Osiedle Mickiewicza na warszawskim Żoliborzu – 62 mkw. Ceny są zróżnicowane, uzależnione od wielu czynników.

 

Piotr Kijanka, dyrektor ds. sprzedaży w Wawel Service

Najmniejsze mieszkania trzypokojowe mamy w energooszczędnej inwestycji Borkowska B1 i B2 na krakowskich Klinach. Są to mieszkania z balkonami o powierzchni od 59 do 64 mkw., a ich ceny zaczynają się od 340 860 zł.

Małe trójki, o metrażu od 55 do 70 mkw., można nabyć również w energooszczędnej inwestycji Halszki 28A na krakowskim Kurdwanowie w cenach od 305 694 zł do 357 847 zł. Zakup mieszkania w obu energooszczędnych inwestycjach gwarantuje nabywcom dopłatę w wysokości 11 tys. zł w ramach programu NFOŚiGW. Wybrane mieszkania kwalifikują się również do programu Mieszkanie dla młodych.

 

Monika Kudełko z Activ Investment

Mieszkania trzypokojowe oferujemy we wszystkich realizowanych inwestycjach: 4 Wieże w Katowicach, Skarbowców II we Wrocławiu oraz w projektach Banacha i Okulickiego IX w Krakowie.

Najmniejsze mieszkania trzypokojowe, od 42 mkw., mamy we wrocławskiej inwestycji Skarbowców II. Można je nabyć w cenie 240 084 zł.

W Krakowie w inwestycji Banacha małe trójki, o powierzchni 46 mkw. są dostępne w cenie 246 768 zł. Obecnie trwa promocja. Pierwszych 30 mieszkań, które zostaną kupione w tej inwestycji, oferujemy w obniżonej cenie.

W inwestycji Okulickiego IX także w Krakowie zostały ostatnie 3 mieszkania trzypokojowe, z czego najmniejsze o pow. 59 mkw.

W katowickiej inwestycji 4 Wieże mamy w sprzedaży trzy pokoje o metrażu od 64 mkw., a ich ceny kształtują się w przedziale 305 124 - 311 616 zł brutto.

Tagi:

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Najnowsze artykuły

Wrocław: Kolejna firma z branży IT wynajmuje powierzchnię biurową w Quorum
Największy projekt mixed-use na Dolnym Śląsku będzie nową siedzibą studia deweloperskiego z branży g...
Leroy Merlin otworzy swój market w Głogowie
Leroy Merlin otworzy w Głogowie swój pierwszy market. Będzie to już dziewiąty sklep tej francuskiej...
Grupa EMC wchodzi do Sky Tower we Wrocławiu
Wrocławski Sky Tower pozyskał nowego, dużego najemcę. Około 1200 mkw. powierzchni zajmie Grupa EMC,...
W Polsce jest już 12 milionów mkw. powierzchni biurowych
Dane za okres I-III kw. 2021 r. wskazują na aktywne zainteresowanie najemców powierzchniami biurowym...
Warta wprowadziła się do nowej siedziby w biurowcu Warsaw UNIT [ZDJĘCIA]
Firma ubezpieczeniowa Warta zakończyła właśnie przeprowadzkę do nowej siedziby w Warszawie. War...
Wella Company otwiera w Łodzi swoje Centrum Usług Wspólnych
Już w listopadzie do łódzkiej Bramy Miasta wprowadzi się Wella Company, najszybciej rozwijający się...
Rusza drugi etap realizacji wielkiej inwestycji Panattoni pod Wrocławiem [ZDJĘCIA]
Panattoni, lider rynku nieruchomości przemysłowych w Europie, ruszył z realizacją II etapu swojej na...
Warszawski Skyliner siedzibą Booksy
Międzynarodowa platforma rezerwacji wizyt dla branży health & beauty – Booksy, wynajęła 1,5 tys...
Jula otwiera w Bielanach Wrocławskich swój pierwszy outlet w Polsce
Szwedzka sieć multimarketów Jula wprowadza do Polski swój koncept outletów. Pierwszy z nich zostanie...
Trwają prace na budowie kolejnego etapu Ocean Office Park w Krakowie [FILM]
Cavatina Holding, największy polski deweloper biurowy, prowadzi aktualnie prace na drugim etapie kom...