[Polska] Jak sprzedają się nowe mieszkania w wakacje?

[Polska] Jak sprzedają się nowe mieszkania w wakacje?

Kajtman
Kajtman
REKLAMA
Czy wiele osób poszukuje mieszkań latem? Czy tegoroczne wakacje są sezonem ogórkowym na rynku deweloperskim? Na jakie bonusy mogą liczyć kupujący? Sondę prezentuje serwis nieruchomości Dompress.pl.
Mirosław Kujawski, członek zarządu LC Corp S.A.Od kilku lat można zauważyć prawidłowość w spadku zainteresowania zakupem mieszkań w okresie wakacyjnym. Ale już w sierpniu, a na pewno we wrześniu spodziewamy się ponownego wzrostu ilości zapytań ze strony klientów. Dokładamy wszelkich starań, aby nasza oferta była stale konkurencyjna, niezależnie od sezonu na rynku. W naszych biurach sprzedaży każdy klient traktowany jest indywidualnie i finalne warunki transakcji zawsze dostosowywane są do konkretnych potrzeb i okoliczności. 
Wioletta Kleniewska, dyrektor marketingu i sprzedaży w Polnord S.A.Sezon urlopowy z jednej strony zachęca do rodzinnych wyjazdów za miasto, z drugiej jednak mobilizuje m.in. nabywców szukających mieszkania na wynajem, by zdążyć z jego wykończeniem przed rozpoczęciem roku akademickiego. Jak co roku, w miesiącach letnich obserwujemy nieznaczne zmniejszenie liczby klientów. W ramach letnich promocji osoby zainteresowanie zamieszkaniem w Ząbkach mogą skorzystać ze specjalnej oferty cenowej, w której wybrane mieszkania w inwestycji Neptun oferujemy w cenie od 4475 zł za mkw. W olsztyńskim Tęczowym Lesie wybrane lokale po obniżce kosztują od 4200 zł za mkw. W 2 Potokach w Gdańsku nabywcy niezmiennie mogą cieszyć się gwarancją najniższej ceny. 
Yael Rothschild, prezes firmy Mill-Yon GdańskWakacje już od dawna nie są sezonem ogórkowym. Od początku lipca ruch w naszych biurach sprzedaży jest większy niż w poprzednich miesiącach. Klienci zdają sobie sprawę, że w tym okresie deweloperzy oferują atrakcyjne promocje. Obserwują strony internetowe i czekają na pojawienie się informacji o okazyjnych cenach, dniach otwartych, czy ofercie wakacyjnej. W osiedlu Aura Park Wilanów zaoferowaliśmy kilka mieszkań za 6800 zł/mkw. i te mieszkania sprzedały się natychmiast. W projekcie Aura Gdańsk  na Wyspie Spichrzów mamy kilka promocyjnych ofert w gotowym etapie, ale i bez promocji wakacje są tu czasem najbardziej efektywnej sprzedaży. Klienci kupują apartamenty nad morzem na weekendowe wypady, a także w celach inwestycyjnych, bo wynajem mieszkania w Gdańsku jest bardziej opłacalny niż w stolicy. Na wakacyjne promocje można także liczyć w warszawskiej Aura Sky zlokalizowanej na Pradze Południe. W przypadku mieszkań na najwyższych piętrach (od 15 do 25) mamy sztywną politykę cenową, ale na niższych kondygnacjach można teraz kupić mieszkanie od 6286 zł/mkw. Kilka lokali jest dostępnych w programie MdM.
Tomasz Sujak, członek zarządu Archicom S.A.Mamy za sobą bardzo udane pierwsze półrocze 2016 roku. Liczymy na dobre tempo sprzedaży także w okresie letnim. Wbrew pozorom, wakacje to bardzo dobry moment na podjęcie decyzji o zakupie mieszkania, bo jest więcej czasu na załatwienie formalności i wizyty na terenie inwestycji. Widzimy, że w ostatnich miesiącach wrocławianie mobilizują się, aby uzyskać środki z programu Mieszkanie dla młodych. Klienci mogą wciąż skorzystać gwarantowanych dopłat rządowych, dzięki korzystnemu harmonogramowi realizacji projektów. Aż w czterech naszych inwestycjach – Słoneczne Stabłowice, Młodnik, Księżno, Na Ustroniu, poza nawet 90 tys. zł rządowego wsparcia, klienci mogą otrzymać do zakupionego mieszkania sprzęt AGD o wartości do 5 tys.zł w prezencie. W ostatnich miesiącach obserwujemy również wzrost zainteresowania ofertami apartamentowymi i mieszkaniami w standardzie premium, które oferujemy w River Point, czy Ogrodach Hallera. 
Janusz Miller, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu Home InvestOkres wakacyjny dla niektórych jest czasem odpoczynku, ale od kilku lat zauważamy tendencję, że część osób wykorzystuje swoje urlopy na poszukiwanie mieszkań. Poświęcenie dwutygodniowego czasu wolnego na znalezienie mieszkania jest dla nich bardziej satysfakcjonujące niż wyjazd na wakacje. W związku z tym klientów w biurach sprzedaży w okresie wakacyjnym nie brakuję. Osoby, które nas odwiedzą mogą liczyć na letnie promocje na mieszkania lub miejsca postojowe w inwestycjach na warszawskich Bielanach, Żoliborzu oraz we Włochach. 
Małgorzata Ostrowska, członek zarządu oraz dyrektor pionu marketingu i sprzedaży J.W. Construction Holding S.A.Wolny czas od pracy to dla wielu osób doskonały moment na podjęcie decyzji o zakupie mieszkania. Klienci mogą wtedy skoncentrować się na poszukiwaniu najlepszej oferty, a deweloperzy proponują atrakcyjne warunki. Największym uznaniem cieszą się promocje cenowe, dlatego atrakcyjna cena to wyróżnik całej naszej oferty. Klienci odwiedzający nasze biura sprzedaży mogą wynegocjować konkurencyjne warunki zakupu mieszkania, mogą uzyskać solidne bonusy finansowe, komórki lokatorskie, lub garaż gratis, a także uzyskać tani kredyt hipoteczny. Do końca wakacji przy zakupie mieszkania w inwestycji Nowe Tysiąclecie w Katowicach oferujemy bonus do 15 tys. zł, a w warszawskim osiedlu Zielona Dolina II zapewniamy program płatności 10/90 proc. Nabywcy lokali w osiedlu Bernadowo Park w Gdyni do końca lipca będą mieli możliwość otrzymania komórki lokatorskiej gratis. W Warszawie oferujemy dwupokojowe, dwustronne mieszkania, które można zakupić od 185 tys. zł.
Mirosław Bednarek, prezes zarządu Matexi PolskaWakacje to dla nas pracowity czas, pełną para idą prace projektowe dotyczące kolejnych inwestycji, a także sprzedaż, szczególnie w warszawskich projektach Kolska od Nowa i Apartamenty Marymont. Tuż po wakacjach planujemy wprowadzić do sprzedaży mieszkania w trzecim etapie osiedla Kolska od Nowa, a następnie uruchomić kolejne inwestycje na Bielanach i Bemowie.
Roma Peczyńska, dyrektor e-marketingu RED Real Estate DevelopmentŚwiadomość klientów rośnie, zdają sobie sprawę, że mieszkanie to inwestycja na wiele lat, dlatego chcą spokojnie wybrać nieruchomość, a podczas urlopu mają więcej czasu. To sprawia, że obserwujemy teraz duże zainteresowanie zakupem mieszkań. Mamy też oferty specjalne. We wrocławskim osiedlu Nowa Papiernia Ultra Nova klienci mogą liczyć na wykończenie soft loftu, czy apartamentu w cenie nieruchomości oraz bezpłatną pomoc stylisty wnętrz. W osiedlu Red Park w Poznaniu rabaty sięgają nawet 25 tys. zł, a w warszawskim osiedlu Alpha Park proponujemy mieszkania z wykończeniem w cenie od 6690 zł/mkw., w tym lokale dostępne w programie MdM. 
Łukasz Szumny, dyrektor sprzedaży w HSD ArrowW okresie wakacyjnym nie ubyło klientów w naszych biurach sprzedaży, wręcz przeciwnie zainteresowanie zakupem mieszkań jest bardzo duże. Pewne utrudnienia dla klientów wynikają tylko ze względu na organizację w Krakowie ŚDM.
Lidia Fedorczuk, manager sprzedaży w Atlas EstatesPomimo okresu wakacyjnego zainteresowanie zakupem mieszkań w drugim etapie realizacji naszej, warszawskiej inwestycji Apartamenty Krasińskiego II, położonej na Żoliborzu utrzymuje się na stałym poziomie. Na lato przygotowaliśmy specjalny, 5 procentowy rabat dla klientów, którzy planują nabyć mieszkania trzy i czteropokojowe o powierzchni ok. 70-100 m kw. z przylegającym ogródkiem lub balkonem. 
Katarzyna Pietrzak, dyrektor sprzedaży i marketingu w Victoria Dom S.A.W czasie wakacji nie obserwujemy spowolnienia ruchu klientów, czy zmniejszenia zainteresowania zakupem mieszkań. Wręcz przeciwnie. Lipiec był miesiącem, w którym podpisaliśmy najwięcej umów od początku tego roku. Czerwiec również był dla nas bardzo pracowity i obfitujący w umowy. 
Adrian Potoczek, dyrektor sprzedaży w Wawel ServiceLipiec i sierpień zazwyczaj dawały deweloperom czas na złapanie oddechu po pierwszym półroczu. Obecnie sytuacja wygląda nieco inaczej. Choć wielu klientów wyjeżdża na wakacje, nie porzucają w tym czasie kwestii mieszkaniowych. Generalnie lato sprzyja interakcjom z klientami, ponieważ pogoda sprzyja i są mniej obciążeni obowiązkami zawodowymi. W tym roku wyraźnie zauważyliśmy wzmożony ruch na naszej stronie, jest więcej zapytań z formularzy kontaktowych. Oczekujemy finalizacji tych aktywności w drugiej połowie sierpnia. Każdego klienta traktujemy w sposób indywidualny. Kupujący mogą liczyć na spersonalizowaną ofertę.
Jacek Bielecki, dyrektor ds. rozwoju i jakości Marvipol S.A.Każdego roku w wakacje, ze względu na okres urlopowy, ruch w biurach sprzedaży jest nieco mniejszy w porównaniu z innymi miesiącami. Przygotowaliśmy dla klientów specjalną, letnią ofertę. W warszawskiej inwestycji Central Park Ursynów można kupić mieszkanie z dowolnym bonusem. W zależności od potrzeb klient może wybrać: pakiet wykończenia mieszkania pod klucz, garaż gratis, albo niższą niż katalogowa cenę mieszkania – od 6100 zł/mkw. Obniżone ceny mieszkań obowiązują również w sezonie wakacyjnym w inwestycjach Bemowo Residence, gdzie apartamenty dostępne są w kwocie od 199 tys. zł oraz Riviera Park, w której lokal można kupić za 194 tys. zł. W projekcie warszawskim Hill Park Apartments  klienci otrzymują wykończenie mieszkania gratis. Okres wakacji sprzyja temu, by „upolować” mieszkanie w naprawdę specjalnej cenie.

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Najnowsze artykuły

LCube inwestuje pod Wrocławiem. Wybuduje Logistic Park Wrocław
Kolejny inwestor zdecydował się na ulokowanie swojego parku magazynowo-logistycznego w aglomeracji w...
Centrum Praskie Koneser w Warszawie zostanie sprzedane
Znajdujące się na terenie dawnej Warszawskiej Wytwórni Wódek, w samym centrum dzielnicy Stara Praga,...
Niemiecki koncern BSH rozszerza produkcję we Wrocławiu. Będą nowe miejsca pracy
Jeden z największych niemieckich koncernów zwiększy zatrudnienie w swojej fabryce w stolicy Dolnego...
Lidl otwiera kolejny sklep pod Wrocławiem
Lidl otwiera kolejny sklep w aglomeracji wrocławskiej. W czwartek, 5 sierpnia o godz. 6 otworzy swoj...
Rynek powierzchni biurowych w Warszawie w II kw. 2021 roku
Jak będą wyglądać biura, gdy skończy się pandemia? Na warszawskim rynku biur, po pięciu kwartałach k...
Średnia cena ofertowa mieszkań w Warszawie przekroczyła 12 tysięcy złotych
Na koniec czerwca 2021 roku po raz pierwszy w historii cena metra kwadratowego mieszkania pozostając...
Coraz bliżej rozbiórki kontrowersyjnego budynku Solpolu w centrum Wrocławia
Wykonano kolejny krok w celu rozbiórki kontrowersyjnego budynku Solpolu w samym centrum Wrocławia. 3...
Kraków nadal najatrakcyjniejszym i największym regionalnym rynkiem biurowym w Polsce
Według raportu "Office Occupier": Rynek biurowy w Krakowie” firmy doradczej Cresa, wolumen transakcj...
Nowy właściciel rozbuduje akademik przy ulicy Prusa. Zakupił też działkę pod nową inwestycję
Nuveen Real Estate i europejska spółka mieszkaniowa Value One, Eagle JVCo, kupiła od spółek zależnyc...
Dolny Śląsk: Ruszyła budowa I etapu wielkiej inwestycji w Sycowie [WIZUALIZACJE]
Wiodący deweloper powierzchni komercyjnych Hillwood rozpoczął budowę pierwszej hali w nowym projekci...