Elektrownia Północ nie ujawnia nazw firm biorących udział w przetargu. Jednak jak podaje portal wnp.pl są to: konsorcjum: SNC-Lavalin Polska, Mostostal Warszawa; konsorcjum: Hitachi Power Europe, Polimex-Mostostal; Alstom; Rafako; konsorcjum: Doosan, Siemens; Shanghai Electric Group oraz China National Electric Engineering Corporation.
Spółka Elektrownia Północ, która należy do grupy Kulczyk Investments, zakłada, że jeśli wszystkie procedury pójdą zgodnie z planem, budowa pierwszego bloku ruszy w połowie przyszłego roku i zakończy się w 2016 roku. Drugi blok ma zacząć prace w 2018 r.
Elektrownia Północ, która powstanie w Rajkowach koło Pelplina ma mieć moc 2 x ok. 1000 MW. Elektrownia węglowa będzie wytwarzała prąd głównie dla Trójmiasta. Według inwestora przy budowie elektrowni węglowej prace ma znaleźć ok. 3 tys. osób. Przy obsłudze zatrudnionych zostanie ok. tysiąca osób.
Lubelski Węgiel Bogdanka zawarła już z Elektrownią Północ umowę wieloletnią na dostawę węgla energetycznego dla potrzeb planowanych bloków energetycznych elektrowni (Blok I, Blok II) o mocy od 780 MW do 1050 MW każdy w technologii pyłowej węglowej z kotłami na parametry nadkrytyczne.
Sumaryczna, szacunkowa wartość zawartej umowy wynosi 10,352 mld złotych netto przy założeniu, że dostawy będą trwały przez pełny okres 21 lat kalendarzowych od dnia rozpoczęcia dostaw. Dostawy węgla będą realizowane maksymalnie przez okres 21 lat kalendarzowych od momentu rozpoczęcia eksploatacji każdego bloku energetycznego Elektrowni (dnia rozpoczęcia dostaw) łącznie z okresem rozruchu każdego bloku energetycznego z zastrzeżeniem, że w pierwszym roku eksploatacji wielkości dostaw będą proporcjonalne w stosunku do całego roku kalendarzowego uzależnione od rzeczywistej daty rozpoczęcia dostaw.