Polimex-Mostostal o El. Północ: To była decyzja biznesowa

Polimex-Mostostal o El. Północ: To była decyzja biznesowa

pomorskie
RynekInfrastruktury
RynekInfrastruktury
REKLAMA
Rezygnacja z udziału w przetargu na budowę Elektrowni Północ to decyzja biznesowa. Nie komentujemy jej i nie uważamy, aby miała ona być przedmiotem szerszej dyskusji – powiedział w rozmowie z portalem „rynek infrastruktury.pl” Paweł Szymaniak, rzecznik prasowy Polimex-Mostostal.
Na placu gry w walce o kontrakt warty ok. 12 mld zł pozostały więc Alstom i Shanghai Electric Group (SEG). Elektrownia Północ, która powstanie w Rajkowach koło Pelplina ma mieć moc 2 x ok. 1000 MW. Elektrownia węglowa realizowana przez spółkę należącą do grupy kapitałowej Kulczyk Investments będzie wytwarzała prąd głównie dla Trójmiasta. Według inwestora przy budowie elektrowni węglowej prace ma znaleźć ok. 3 tys. osób. Przy obsłudze zatrudnionych zostanie ok. tysiąca osób.


Paweł Szymaniak odniósł się również do opóźnień związanych ze startem prac przy budowie Elektrowni Opole. Przetarg na budowę dwóch bloków po 900 MW wygrało konsorcjum: Rafako, Polimex-Mostostal oraz Mostostal Warszawa. Wartość umowy to 9,4 mld zł netto. - Kontrakt to jest w mocy. Oczekujemy, że WSA, jak zostało zapowiedziane, ogłosi wyrok w dniu 19 lutego – powiedział rzecznik prasowy Polimexu Mostostalu.

REKLAMA

 

Przypomnijmy, że Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie odłożył do 19 lutego podjęcie decyzji w sprawie skargi ClientEarth na rozbudowę elektrowni PGE w Opolu. Fundacji CE domaga się unieważnienia decyzji środowiskowej dla ich budowy. - Nie będziemy opiniować działalności organizacji ClientEarth – ucina rozmowę Szymaniak.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA