Jeszcze tej wiosny do Galerii Katowickiej zawitają nowoorleańskie rytmy i gorący klimat prosto z ulic Luizjany. Po zapowiedzi ekspansji na Dolnym Śląsku Popeyes planuje otwarcie kolejnych restauracji.
Marka pojawia się w kolejnych miastach i wzbogaca ich ofertę gastronomiczną. Tym razem na kulinarną ucztę szykują się mieszkańcy Katowic i całego Śląska. Uwielbiana na całym świecie sieć restauracji inspirowana smakami Luizjany, uruchomi swój kolejny w Polsce, a pierwszy w mieście lokal.
To właśnie w Galerii Katowickiej goście będą mogli rozkoszować się soczystym, ręcznie panierowanym kurczakiem z charakterystycznymi przyprawami prosto z Nowego Orleanu.
Wybór miejsca nie jest przypadkowy. Galeria Katowicka to jeden z najważniejszych obiektów handlowych ponad 2-milionowej aglomeracji katowickiej. Lokalizacja, w sercu miasta w sąsiedztwie dworca kolejowego i autobusowego pozwoli smakom Popeyes dotrzeć do jeszcze większej rzeszy wielbicieli. Otwarcie Popeyes w tym miejscu to kolejny krok w budowaniu obecności marki w Polsce. Nowa restauracja obiecuje nie tylko znane i cenione dania, takie jak Chicken Sandwich czy Cajun Fries, ale także niepowtarzalną atmosferę, z którą Popeyes kojarzony jest na całym świecie.
– Katowice to miasto z niezwykłą energią, bogatą historią i wyjątkową kulturą kulinarną. Cieszymy się, że to właśnie tutaj otwieramy pierwszą restaurację Popeyes na Śląsku. Chcemy zaprosić mieszkańców regionu do spróbowania naszego kurczaka, który podbija serca i podniebienia na całym świecie – mówi Kamila Węcka, Marketing Manager Popeyes w Polsce.
– Śląsk słynie z gościnności i kulinarnego przywiązania do jakości. Wierzymy, że nasze unikalne smaki idealnie wpiszą się w gusta tutejszych smakoszy i staną się nowym ulubionym miejscem na kulinarnej mapie Katowic. W Galerii Katowickiej stale wzbogacamy naszą ofertę restauracyjną o nowe smaki i koncepty. Zależy nam na dostarczaniu klientom unikalnych wrażeń, dlatego zabieramy ich w kulinarne podróże do różnych zakątków świata. Popeyes idealnie wpisuje się w to założenie. Jesteśmy przekonani, że znane na całym świecie, kultowe dania według pomysłu Popeyes szybko zyskają rzesze wielbicieli w regionie. Będzie to kolejny z powodów, żeby spędzać przyjemnie czas w Katowickiej – mówi Joanna Bagińska, dyrektorka Galerii Katowickiej.
Popeyes® powstał w 1972 roku w Nowym Orleanie w Luizjanie, szybko zdobywając popularność w Stanach Zjednoczonych i na całym świecie jako jedna z największych sieci restauracji szybkiej obsługi.
W Polsce marka otworzyła dotychczas 11 restauracji, a w pierwszym kwartale 2025 roku planuje uruchomić kolejne. Wszystkie dotychczasowe otwarcia cieszyły się dużym zainteresowaniem. Dokładna data inauguracji restauracji w Katowicach oraz szczegóły dotyczące eventu otwarcia zostaną ogłoszone wkrótce. Wiadomo już, że nowy lokal stworzy w mieście dziesiątki miejsc pracy oraz możliwości rozwoju zawodowego w dynamicznym zespole. Popeyes nadal prowadzi rekrutację na różne stanowiska, a aktualne oferty pracy można znaleźć na stronie internetowej.



![Kultowa YMCA w Łodzi przechodzi metamorfozę. Powstaną miejsca do relaksu, galerie i usługi [ZDJĘCIA]](https://investmap.pl/_i/gallery/117/117/669557_100x70.jpg)
![Dom Studencki "Jowita" w Poznaniu przejdzie wielką metamorfozę. Będzie podwyższony [WIZUALIZACJE]](https://investmap.pl/_i/image/72/72/77384_100x70.jpg)









![[Katowice] Uroczyste otwarcie Centrum Informacji Naukowej i Biblioteki Akademickiej](https://investmap.pl/_i/image/207/79/2767_100x70.jpg)
![[śląskie] Wojewoda śląski zatwierdził wstępną listę rankingową wniosków dla "schetynówek"](https://investmap.pl/_i/image/11/11/5643_100x70.jpg)
![[Katowice] Architektura Muzeum Śląskiego ponownie doceniona](https://investmap.pl/_i/image/40/40/1320_100x70.jpg)
![[Katowice] Luksus na Dębowych Tarasach](https://investmap.pl/_i/image/133/5/2437_100x70.jpg)
![[Bytom] Nowa odsłona Sali Gorczyckiego w Muzeum Górnośląskim](https://investmap.pl/_i/image/148/20/1172_100x70.jpg)
![[śląskie] Uchwalono budżet województwa śląskiego na rok 2012](https://investmap.pl/_i/image/27/27/7195_100x70.jpg)
![[Katowice] Muzeum Śląskie się rozrasta](https://investmap.pl/_i/image/131/3/3459_100x70.jpg)
![[śląskie] Burger King otworzy pierwszą na Śląsku restaurację drive thru. Zatrudni 50 osób](https://investmap.pl/_i/image/159/31/23711_100x70.jpg)