W Ministerstwie Infrastruktury podpisane zostało porozumienie między GDDKiA i miastem Łódź w sprawie budowy połączenia węzła Aleksandrów Łódzki z ulicą Szczecińską w Łodzi. Umożliwi ono szybki i komfortowy dojazd z drogi ekspresowej S14 do miasta od strony zachodniej.
Projekt węzła Aleksandrów Łódzki, na oddanym wiosną ubiegłego roku fragmencie ringu wokół aglomeracji łódzkiej, przewidywał możliwość budowy łącznika w kierunku miasta. Jednak w ramach kontraktu takie połączenie nie było realizowane.
– Do budowy nowoczesnej sieci dróg w Polsce podchodzimy kompleksowo. Zależy nam na tym, aby mieszkańcy Łodzi uzyskali wygodny i bezpieczny dostęp do drogi ekspresowej S14. Dlatego Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wybuduje łącznik od węzła Aleksandrów Łódzki do ul. Szczecińskiej – powiedział minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.
Lepszy dojazd do miasta
Aktualnie, dzięki podpisanemu porozumieniu, dodatkowy wjazd do Łodzi powstanie. Nie tylko ułatwi on komunikację z siecią głównych dróg w regionie mieszkańcom Teofilowa i Radogoszcza – zachodnich dzielnic miasta, ale także ułatwi wjazd do miasta z S14.
Nowy odcinek drogi będzie miał nieco ponad kilometr długości, dwie jezdnie po dwa pasy ruchu oraz pobocze o szerokości od 1,25 do 2,3 metra – zależnie od miejsca. Powstanie w oparciu o obowiązujący projekt. Przetarg na realizację ma zostać ogłoszony jeszcze w tym roku. Czas przewidywany na wykonanie prac to 12 miesięcy.

GDDKiA domyka ring autostrad i dróg ekspresowych wokół aglomeracji łódzkiej
Budowa drogi ekspresowej S14 - Zachodniej Obwodnicy Łodzi, jest bardzo istotna zarówno z lokalnego, jak i ogólnokrajowego punktu widzenia. Wiosną 2022 r. przekazaliśmy do użytkowania 12-kilometrowy odcinek od węzła Łódź Lublinek do węzła Aleksandrów Łódzki. Znacznie ograniczyło to ruch na przeciążonej DK71 i poprawiło warunki życia mieszkańców m.in. Konstantynowa Łódzkiego, dzięki wyprowadzeniu z centrum miasta ruchu tranzytowego.
W tym roku zakończy się budowa ostatniego odcinka S14 od węzła Aleksandrów Łódzki do Słowika. Inwestycja pozwoli domknąć ring autostradowo-ekspresowy wokół aglomeracji łódzkiej. Dzięki temu Łódź, wraz z przyległymi miejscowościami tworzącymi aglomerację, będzie pierwszym w Polsce miastem mogącym pochwalić się pełnym ringiem dróg najwyższych kategorii. W części będą to autostrady, a w części drogi ekspresowe. W tej chwili istnieją już cztery odcinki stanowiące części składowe tego ringu: od północy autostrada A2, od wschodu A1, od południa droga ekspresowa S8 i od zachodu droga ekspresowa S14 od węzła Róża do węzła Aleksandrów Łódzki.
Źródło: GDDKiA


![Podróż z Krakowa do Zakopanego zajmie ok. 90 minut. W Małopolsce powstaje największa inwestycja PKP PLK SA na południu Polski [FILMY]](https://investmap.pl/_i/gallery/220/92/514012_100x70.jpeg)
![We Wrocławiu powstaje apartamentowy projekt premium, z publicznym placem i wewnętrznym ogrodem [FILM+WIZUALIZACJE]](https://investmap.pl/_i/gallery/39/39/618535_100x70.jpg)
![Trwa odbudowa kolejnej linii kolejowej pod Wrocławiem [FILM]](https://investmap.pl/_i/image/106/106/81002_100x70.jpg)
![140 mln zł na modernizację Teatru Wielkiego - Opery Narodowej w Warszawie [FILM]](https://investmap.pl/_i/image/103/103/80999_100x70.jpg)

![Pięciogwiazdkowy Hotel Haffner w Sopocie po spektakularnej metamorfozie strefy basenowej i wellness [WIZUALIZACJE]](https://investmap.pl/_i/image/96/96/80992_100x70.jpg)
![Na Dolnym Śląsku powstaje nowy aquapark za ponad ćwierć miliarda złotych [ZDJĘCIA+WIZUALIZACJE]](https://investmap.pl/_i/gallery/208/80/693456_100x70.jpg)
![Nawet 200 kolejnych, nowych autobusów dla Wrocławia! [FILM+ZDJĘCIA]](https://investmap.pl/_i/image/93/93/80989_100x70.jpg)
![Powstaje odcinek drogi ekspresowej S17 Zamość Południe – Tomaszów Lubelski Północ [FILMY]](https://investmap.pl/_i/gallery/218/90/688090_100x70.jpg)
![Volkswagen rozbudowuje wielką fabrykę samochodów dostawczych pod Poznaniem. Rusza montaż konstrukcji nowych hal [FILM+ZDJĘCIA]](https://investmap.pl/_i/gallery/179/51/693427_100x70.jpg)

![[łódzkie] Nowe magazyny staną pod Łodzią](https://investmap.pl/_i/image/54/54/49718_100x70.jpeg)
![[Łódź] W Łodzi przybywa hoteli i biurowców](https://investmap.pl/_i/image/47/47/47919_100x70.jpg)

![[Łódź] Od dewelopera w Łodzi](https://investmap.pl/_i/image/94/94/7774_100x70.jpg)
![[Gliwice] Ul. Okrężna oddana do użytku](https://investmap.pl/_i/image/250/122/6138_100x70.jpg)
![Rusza budowa parku magazynowego 7R Park Łódź East I [WIZUALIZACJE]](https://investmap.pl/_i/image/178/50/51122_100x70.jpeg)
![[Lublin] Wkrótce ruszy budowa nowego dojazdu do obwodnicy](https://investmap.pl/_i/image/140/12/6540_100x70.jpg)
![Łódź: Leśna Polana – Cem-Mix buduje na Olechowie-Janowie osiedle budynków czterorodzinnych [WIZUALIZACJE]](https://investmap.pl/_i/image/179/51/49331_100x70.jpeg)
