Wkrótce ruszy budowa nowego dojazdu do obwodnicy

Wkrótce ruszy budowa nowego dojazdu do obwodnicy

Lublin
REKLAMA

W kwietniu rozpocznie się budowa ulicy Poligonowej, która będzie stanowić nowy dojazd do obwodnicy Lublina. W zeszły piątek podpisano umowę z wykonawcą inwestycji, Przedsiębiorstwem Robót Drogowych Lubartów.

 

Krzysztof Żuk, prezydent Lublina, powiedział w dniu podpisania umowy, że budowa trzeciego łącznika będzie połączona z budową ulicy Zelwerowicza. Inwestycja stworzy komfortowe połączenie Sławina z Czechowem.

 

– Da to oddech komunikacyjny osiedlu Botanik. Wykonawca, z którym podpisujemy umowę ma ogromne doświadczenie i jest naszym solidnym partnerem w kilku ważnych zadaniach drogowych, wierzę więc, że to zadanie zostanie zrealizowane sprawnie – mówił podczas konferencji prezydent Lublina.

 

Inwestorami budowy dróg dojazdowych do węzła drogowego Jakubowice są: gmina Lublin i województwo lubelskie. Każda z jednostek odpowiada za realizację swojego zakresu zadania. Gmina odpowiada za odcinek od skrzyżowania ulicy Willowej i Poligonowej do granic miasta, natomiast samorząd województwa odpowiada za odcinek od granic miasta do węzła w Jakubowicach.

 

REKLAMA

– Zakładaliśmy, że na realizację zadania w granicach miasta niezbędne będzie ponad 73 mln zł. Wykonawca zaoferował wykonanie inwestycji za 37,8 mln zł. Jest to bardzo atrakcyjna oferta. Zaoszczędzone fundusze możemy przeznaczyć na rozpoczęcie przebudowy skrzyżowania alei Solidarności, ulicy Generała Ducha, alei Sikorskiego. Ponadto, niewykluczone, że wcześniej uda się wykonawcy zrealizować budowę ulicy Zelwerowicza. Firma Skanska zapowiada, że upora się z zadaniem do końca roku – zapowiedział Kazimierz Pidek, dyrektor Zarządu Dróg i Mostów w Lublinie.

 

Łączny koszt inwestycji ustalono na 53,5 mln zł, z czego 37,9 mln zł to wartość realizacji zadania w granicach miasta. Natomiast 15,6 mln zł to koszt budowy odcinka od granic miasta do węzła drogowego. Łącznik z obwodnicą będzie trasą dwujezdniową czteropasową o długości 3,8 km, z czego 2,6 km znajdzie się w granicach miasta.

 

– Zadanie wykonamy w terminie, a może i wcześniej. Na pewno wykonamy je należycie. Za kilka dni przejmiemy prac budowy i rozpoczniemy pracę. Roboty będziemy realizować rozpoczynając od węzła Jakubowice w stronę miasta – poinformował Eugeniusz Urban, prezes Przedsiębiorstwa Robót Drogowych Lubartów.

 

W umowie na wykonanie robót budowlanych określono terminy wykonania dla odcinka w granicach miasta na dzień 30 września 2015 roku, a dla od granic miasta do węzła na dzień 31 maja 2015 roku.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA