Nowe otwarcie: w 2013 roku ruszy budowa OVO przy Poczcie Głównej

Nowe otwarcie: w 2013 roku ruszy budowa OVO przy Poczcie Głównej

Wrocław
tuWroclaw.com
tuWroclaw.com
REKLAMA

W przyszłym roku u zbiegu ulic Traugutta, Podwale i Krasińskiego ruszy budowa kompleksu OVO. - Musieliśmy mieć  pewność, że realizacja projektu będzie dopracowana w każdym calu i OVO perfekcyjnie wkomponuje się w miasto - tłumaczy Asaf Gottesman, architekt, który zaprojektował obiekt. Szczegóły przemodelowanej inwestycji, razem z nowymi wizualizacjami poznamy w najbliższym czasie.

Budowa kompleksu OVO z pięciogwiazdkowym hotelem Hilton i apartamentami na działce przy Podwalu, obok gmachu głównego Poczty Polskiej, pierwotnie miała ruszyć prawie 4 lata temu. Przez problemy z pozyskaniem funduszy na inwestycję ten termin był jednak wielokrotnie odwlekany.

- Zaczynaliśmy tę inwestycję w zupełnie innych realiach. Gdy zaczął się kryzys, jako pierwsze odczuły to banki - nie były w stanie wywiązywać się ze swoich zobowiązań, zwyczajnie nie były gotowe na finansowanie takiej inwestycji. Zauważmy, że w tym samym czasie, gdy planowaliśmy OVO, zrealizowaliśmy The Granary oraz Angel Wings. Nie można zatem powiedzieć, byśmy ponieśli fiasko jako inwestor - mówi nam Asaf Gottesman, uznany na całym świecie architekt, autor koncepcji wrocławskiego obiektu.

Teraz inwestor, spółka Wing Properties szykuje nowe otwarcie. Budowa OVO ruszy u zbiegu ulic Traugutta, Podwale i Krasińskiego w nadchodzącym roku.

- Skala, z jaką będziemy mieli do czynienia teraz, przy realizacji tak innowacyjnego projektu, jest nieco inna. Z punktu widzenia miasta, OVO jest inwestycją bardziej wszechstronną. Nie było miejsca na kompromisy. Musieliśmy mieć pewność, że realizacja projektu będzie dopracowana w każdym calu i OVO perfekcyjnie wkomponuje się w miasto - dodaje Asaf Gottesman.

Szczegóły nowego projektu i wizualizacje obiektu inwestor zaprezentuje wkrótce.

Autor: tm

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA